رنگ سال 1400

دکوراسیون 1399/11/27 23:54:17
رنگ سال 1400
پنتون یکی از معروف ترین کمپانی هایی است که هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. اما چرا امسال، برخلاف سال های قبل، 2 رنگ را برای سال جدید برگزیده؟

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating 


تلفیق رنگی که پیامی از قدرت و امید را به شما منتقل می کند که هم ماندگار است و هم نشاط آور است.

همان طور که می دانید، پنتون Pantone یکی از معروف ترین کمپانی هایی است که هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. اما امسال، برخلاف سال های قبل، 2 رنگ را برای سال 2021 یا همان سال 1400 خودمان انتخاب کرده است. این مقاله از مجله اینترنتی بیننده را خوب بخوانید تا دلیل این انتخاب را بفهمید.

در اینجا لازم است یادآور شویم که پنتون وقتی رنگی را به عنوان رنگ سال اعلام می نماید، بیشتر مربوط به وضعیت حاکم بر کره زمین به لحاظ معنوی است و الزاما رنگ ترند و یا مد شده، با رنگی که پنتون انتخاب می کند، یکی نیست. 

1
1
 

 

رنگ طوسی و لیمویی، دو رنگ مستقلی که نشان می دهند چگونه دو المان مختلف کنار هم قرار می گیرند تا یکدیگر را تکمیل کنند، بهترین توصیف برای حال و هوای کنونی رنگ سال 2021 و   1400 از سوی کمپانی Pantone است. پایدار و سخت (طوسی) اما در عین حال گرم و امید بخش (لیمویی)، تلفیق دو رنگ PANTONE 17-5104 Ultimate Grey + PANTONE 13-0647 Illuminating تداعی کننده حس قدرت و مثبت اندیشی است. این داستان رنگی است که احساسات متفکرانه عمیق تری را با وعده چیزی شاد، نورانی و دوستانه همچون آقتاب در بر می‌گیرد.

2
2
 

 

پیامی شادی بخش که با قدرت پشتیبانی می شود، ترکیبی از دو رنگ طوسی و لیمویی آرمان گرایانه است و ما را امیدوار می‌کند. در این دوران کرونایی ما باید احساس کنیم که همه چیز روشن تر می شود (امید) - این برای روحیه انسان ضروری است.

در حالی که مردم به دنبال راه هایی برای تقویت خود با انرژی، آگاهی و امید هستند تا بر عدم اطمینان مداوم غلبه کنند، سایه های روح انگیز و جسورانه به این تلاش و تکاپوی ما برای نشاط جامه عمل می پوشانند.

3
3
 

 

 PANTONE 13-0647 Illuminating، یک زرد درخشان و شاد با بارقه هایی از نشاط و سایه گرما بخش رنگ زرد است که سرشار از انرژی خورشید است. 

PANTONE 17-5104 Ultimate Grey، نمادی از عناصر جامد و قابل اعتماد است که جاودانه هستند و فونداسیون محکمی را ایجاد می کنند. رنگ سنگریزه ها در ساحل و المان‌های طبیعی که ظاهر رنگ و رو رفته آنها، توانایی پایداری و ایستادگی در آزمون زمان را به وضوح نمایان می کند. Ultimate Grey بی سر و صدا احساس امید، استواری و مقاومت را القاء می‌کند. امیدی که شاید با آمدن واکسن کرونا ایجاد شود.

4
4
 

 

"تلفیق رنگ خاکستری ماندگار با نور زرد درخشان و نشاط آور پیام ‌آور مثبت اندیشی و امید است. پایدار و سخت اما در عین حال گرم و امید بخش، این یک ترکیب رنگی است که به ما مقاومت و امید می بخشد. ما باید احساس امید و سربلندی کنیم. این برای روحیه انسان ضروری است."    لئاتریس آیزمن، مدیر اجرایی موسسه رنگ پنتون

5
5

 

 

این دو رنگ با جسارت بخشیدن به روحیه، نیاز ذاتی ما به دیده شدن، نمایان شدن، شناخته شدن و شنیده شدن را آشکار می‌سازد. ترکیبی رنگی که با بینش، نوآوری و بصیرت، و احترام به خرد و تجربه و هوش، بازسازی و بازآفرینی را الهام می بخشد و ما را به سمت روشهای جدید تفکر و مفاهیم سوق می دهد.

6
6

 

رنگ طوسی روشن در دکوراسیون، رنگی خنثی است که می تواند به عنوان رنگ زمینه استفاده شود. می توان گفت که بیشتر رنگ ها با قرارگیری در کنار طوسی روشن، مرکز توجه ایجاد می کنند. قطعا زرد نیز یکی از بهترین ترکیب ها را با طوسی ایجاد می کند. 

این دو رنگ به زیبایی می توانند در کنار هم استفاده شده و یکدیگر را تکمیل کنند. طوسی از هیجان و اشباع شدگی رنگ زرد کم می کند. زرد نیز گرمی و قدرت را به طوسی می بخشد. ویژگی هایی که شاید هر یک به تنهایی نتوانند بروز دهند. 

7
7
 

 

درباره رنگ سال پنتون

 

بیش از 20 سال، رنگ سال پنتون در تولید محصولات و تصمیمات خرید در صنایع مختلف از جمله مد، اثاثیه منزل و طراحی صنعتی و همچنین بسته بندی محصولات و طراحی گرافیکی تأثیرگذار بوده است.

روند انتخاب رنگ سال پنتون نیاز به بررسی دقیق و تجزیه و تحلیل مد دارد. برای رسیدن به انتخاب هر ساله، کارشناسان رنگ پنتون در موسسه رنگ پنتون، جهان را به دنبال تأثیرات جدید رنگ با دقت بررسی و جستجو می کنند.

این امر می تواند شامل صنعت سرگرمی و فیلم های در حال تولید، مجموعه های هنری سفری و هنرمندان جدید، مد، تمام زمینه های طراحی، مقصدهای محبوب سفر و همچنین سبک های جدید زندگی، سبک بازی و شرایط اقتصادی - اجتماعی باشد.

8
8
 

 

تأثیرات همچنین ممکن است از فن آوری های جدید، مواد، بافت ها و جلوه هایی باشد که بر رنگ، سیستم عامل های مربوط به رسانه های اجتماعی و حتی رویدادهای ورزشی آینده که توجه جهانیان را جلب می کنند، تأثیر می گذارد.

9
9
 

 

درباره موسسه رنگ پنتون ™

 

موسسه رنگ پنتون، واحد تجاری در پنتون است که برترین رنگهای مد فصلی را متمایز می کند، رنگ سال پنتون را انتخاب می کند، ترند جهانی رنگ را پیش بینی می کند و در مورد رنگ برای هویت بصری محصول و مارک تجاری به شرکت ها مشورت می دهد. 
از طریق پیش بینی ترند فصلی، روانشناسی رنگ و مشاوره رنگ، موسسه رنگ پنتون با برندهای جهانی همکاری می کند تا به طور مؤثر از قدرت، روانشناسی و حس رنگ در استراتژی طراحی آنها استفاده کند.

از رنگ سال 1400 یا 2021 پنتون لذت ببرید و آن را با همه به اشتراک بگذارید.

10
10

 

 

 

 


Pantone

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب
ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

تغییر ظاهر کاغذ دیواری می تواند همان چیزی باشد که اتاق خواب شما برای یک تغییر شکل ساده و در عین حال چشمگیر به آن احتیاج دارد. پس با ما همراه باشید!

دکوراسیون 1399/11/19 مشاهده مطلب

هر آنچه درباره نقاشی خانه باید بدانید!
هر آنچه درباره نقاشی خانه باید بدانید!

آیا خانه شما به پوشش تازه ای از رنگ نیاز دارد؟ اگر بله، آمادگی شما برای گذراندن این فرایند مهم است. پس با ما همراه باشید.

دکوراسیون 1399/11/21 مشاهده مطلب

6 نکته برای چیدمان خانه اول
6 نکته برای چیدمان خانه اول

قبل از مستقر شدن در خانه جدید، نیاز به مبلمان و دکوراسیون منزل، بر میزان استرس شما می افزاید. مطالعه این 6 نکته کار را برایتان آسان می کند.

دکوراسیون 1399/11/25 مشاهده مطلب

آشنایی با انواع الیاف موکت ها
آشنایی با انواع الیاف موکت ها

موکت به نوعی خاص از کفپوش منسوج صنعتی گفته می‌شود که انواع متفاوتی دارد و با توجه به نوع آن، در جاهای متفاوتی هم استفاده می شود.

دکوراسیون 1399/11/26 مشاهده مطلب

قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی
قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی

کاهش قابل توجه مساحت خانه‌های امروزی، استفاده بهینه از فضای داخل خانه را به یک چالش تبدیل کرده است. قفسه زیر سینک یک ابزار نظم‌دهنده است و ...

دکوراسیون 1400/01/27 مشاهده مطلب

پرده مغناطیسی
پرده مغناطیسی

پرده مغناطیسی پرده / در توری و طلق آهنربایی / مغناطیسی توری آهنربایی یا طلق نرم آهنربایی که اصطلاحا با نام های پرده مغناطیسی ، پرده مگنتی یا در مغناطیسی ...

دکوراسیون 1400/10/13 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید