آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟

آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟
آیا می خواهید به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید؟ در اینجا 5 سؤال آورده شده است که باید قبل از شروع به کار، آنها را بررسی نمایید!

کارکردن به عنوان یک فریلنسر: 5 سؤالی که باید قبل از شروع به کار بررسی شوند!

 

آیا وسوسه شده اید که شغل خود را ترک کنید و به عنوان فریلنسر کار کنید؟ پس تنها نیستید.

جدا از بحث حاشیه‌ای، فریلنسرها در سال 2019 یک تریلیون دلار برای اقتصاد آمریکا درآمد زایی کردند - این 5٪ تولید ناخالص داخلی این کشور است. در حالی که بیشتر ما در طی شیوع ویروس همه گیر کرونا به سمت خود اشتغالی رفتیم، این مقدار با 22٪ افزایش به 1.2 تریلیون دلار در سال 2020 رسید. این نشان می دهد که افزایش فریلنسر هیچ نشانه ای از کند شدن این روند ندارد.

اما فریلنسر بودن بصورت تمام وقت برای همه مناسب نیست. در اینجا 5 سوال مهم وجود دارد که باید قبل از شروع به کار بررسی شوند :

 

1. آیا می توانید شروع کندی داشته باشید؟


قبل از اینکه بتوانید اولین مشتری رسمی خود را گیر بیاورید، باید وقت خود را برای کارهایی که در ذیل به آنها اشاره شده است، بگذارید:

 • راه اندازی وب سایت خود
 • ارتقاء خدمات خود
 • شبکه سازی بصورت آنلاین
 • جستجو در سایت های مربوط به فریلنسر‌ها
 • ترغیب و جذب مشتری های جدید

در این مدت به شما چیزی پرداخت نمی شود. بنابراین وقتی در حال راه اندازی کسب و کار جدید خود هستید، چگونه هزینه های زندگی خود را تأمین خواهید کرد؟

پس انداز. باید به قدری باشد که وقتی به دنبال کار هستید، بتواند حدود 3 ماه (یا بیشتر) مخارج شما را تامین و شما را سرپا نگه دارد.

این مدت زمان ممکن است خیلی زیاد به نظر برسد، اما بدون یک واسطه یا پشتیبان مالی، ممکن است شغلهای موقتی و کم درآمد که کار زیادی را برای پول اندک می طلبند، شما را وسوسه نماید- در این صورت، قبل از اینکه فرصتی برای ایجاد کسب وکار خود داشته باشید، خطر فرسودگی روانی، خستگی و زده شدن از کار را برای شما به همراه دارد. 

پس انداز ندارید؟ شروع کار خود را به عنوان یک فریلنسر در کنار یک شغل دیگر، به عنوان یک شغل جانبی در نظر بگیرید. به این ترتیب، شما قادر خواهید بود بدون اینکه تحت تأثیر فشار مالی قرار بگیرید، پیچ و خم های کار را یاد بگیرید، لیست مشتری خود را بسازید و تصمیمات شغلی بگیرید.

 

2. آیا شما محاسبات طولانی مدت برای مستقل کار کردن را انجام داده اید؟


هنگامی که به طور مستقل کار می کنید، تمام هزینه ها بر عهده شما خواهد بود- از جمله مواردی از قبیل تجهیزات، مالیات، مراقبت های بهداشتی، بیمه شغلی، روزهای مرخصی و پرداخت حقوق استعلاجی که معمولاً توسط کارفرما تأمین می شود. بنابراین باید مطمئن شوید که می توانید:

 • تمام هزینه های اساسی خود را تأمین کنید، و
 • به اهداف مالی خود برسید.

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، توصیه می شود ابتدا هزینه های خود را محاسبه کنید، سپس برای رسیدن به نرخ "ایده آل" خود از اول شروع کنید.

مقدار درآمد خالصی که می خواهید به آن برسید، و به اینکه چند ساعت می خواهید کار کنید و نرخ رشد در صنعت خود را، در نظر بگیرید. 

 

3. آیا شما فردی اجتماعی هستید؟


بدون هیچ رئیسی، بدون هیچ زد و بند اداری، بدون هیچ رفت و آمد سختی به هنگام صبح. فریلنسینگ یا به عبارتی به طور مستقل کار کردن، به نظر رویای یک فرد درونگرا و منزوی است، درست است؟ خب، نه کاملا!!

اگربه دلیل اینکه از داشتن رئیس متنفر هستید، از برخورد با مردم خوشتان نمی آید و یا از رو در رویی و مشاجره با کسی متنفر هستید، به فکر این باشید که به صورت تمام وقت، آزاد و مستقل کار کنید و یا به عنوان یک فریلنسر فعالیت نمایید، در اینجا چند واقعیت مربوط به این کار را باید خاطرنشان کنیم:

 • فریلنسرها تنها یک "رئیس" ندارند، بلکه چندین رئیس دارند - شما به هر ارباب رجوع، مشتری، پیمانکار زیرمجموعه و کارگزار و عرضه کننده‌ای که با آنها کار می کنید یا کسانی که به شما برای کاری پولی پرداخت می کنند، گزارش می دهید.

 

 • اگر می خواهید موفق شوید باید روابط برقرار کنید. در حالی که روش های زیادی برای دستیابی به یک کار مستقل وجود دارد، ساخت شبکه تا حد زیادی موفق ترین مسیر است. 
  این کار را می‌توانید با ارتباط با همکاران فریلنسر و مشتریان توانمند خود، در رویدادهای شبکه شخصی، "به شکل مجازی" در LinkedIn یا سایر شبکه‌ها انجام دهید. در شغل من به عنوان یک فریلنسر، مراجعه از طرف دیگر فریلنسرها و توصیه‌های کلامی بهترین منشأ کار منظم من بوده است.

 

 • فریلنسرها باید پروژه ها را از ابتدا تا انتها مدیریت کنند. این به این معنی است که باید به خودتان اعتماد کنید و خودتان را درگیر کنید و با افراد جدید صحبت کنید، مشتری های جدیدی جذب کنید، بتوانید خدمات خود را بفروشید و درباره نرخ های خود به عنوان فریلنسر مذاکره کنید، پروژه ها و افراد را مدیریت کنید، و درگیری ها را، زمانی که همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود، حل کنید. اگر می خواهید تمام وقت خود را بر روی کاری که دوست دارید، متمرکز کنید و لا غیر، ممکن است شغل فریلنسری برای شما مناسب نباشد.
  اگر ایده شما به نظر کابوس می رسد، به این معنی نیست که نباید یک فریلنسر باشید! اما ابتدا بهتر است، بفهمید که آیا با یک تلاش جانبی موفق می شوید، یا با افرادی که وظایفی را انجام می‌دهند که تمایل به انجام آن ندارید.

نکته: لازم نیست همه کارها را خودتان انجام دهید. در آغاز، ابزارهای آنلاین زیادی برای فریلنسرها وجود دارد که می توانید از آنها برای خودکار کردن کارهای معمول استفاده کنید. وقتی درآمد کسب کردید، ممکن است بخواهید کارهایی را که مناسب شما نیستند (مانند ارسال در شبکه های اجتماعی یا پرداخت مالیات خود) به یک دستیار مجازی یا یک متخصص دیگر بسپارید. بنابراین می توانید بر روی آن کاری که به بهترین نحو انجام می‌دهید، تمرکز کنید.

 

4- آیا شما تجربه درستی از یک فریلنسر بودن را دارید؟

 

وقتی شما یک پیمانکار مستقل هستید، همه مسئولیت ها بر عهده شماست. بنابراین هنگامی که مشتری، به شما برای پروژه‌ای سفارش می‌دهد، باید بتوانید کالا را تحویل بدهید.

هر فریلنسر در برخی موارد، به ویژه هنگام شروع کار، سندرم ایمپاستر یا خودویرانگر را تجربه می کند (احساس می کنند مهارت یا صلاحیت انجام کار خود را ندارند). بنابراین در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، چند نکته در مورد چگونگی ارزیابی عینی مهارت‌ها آورده شده است.

 • شرح وظایف مربوط به شغل های مشابه را بخوانید. ممکن است خود را برابر با یک طراح گرافیک سطح مبتدی یا یک نویسنده آگهی‌های تبلیغاتی با وزن متوسط بدانید. این شغل‌ها را در سایت های مشاغل سنتی جستجو کنید و بررسی کنید که چه نوع مهارت، صلاحیت و مسئولیت در آن سطح مورد نیاز است. این روش عالی نیست، اما روش خوبی برای درک ایده‌ای کلی و دشوار از مکانی مناسب در بازار است.

 

 • به وب سایت‌ها و نمونه کارهای سایر فریلنسرها نگاه کنید. سایر فریلنسرهای موجود در منطقه یا صنعت خود را جستجو کنید (ممکن است از قبل در LinkedIn با آنها در ارتباط باشید) و وب سایت های نمونه کار، وب سایت های رزومه و صفحات قیمت گذاری آنها را بررسی کنید. سعی کنید خود را غیر منصفانه با دیگران مقایسه نکنید. هر کس چیزی متفاوت برای ارائه دارد! اما اگر اکثر پروژه ها کاملاً خارج از دسته شما هستند،  در این صورت ارزش این را دارد که ابتدا مهارت ها و اعتماد به نفس خود را در استخدام افزایش دهید.

اگر تصمیم دارید مدتی بیشتر از ساعت کاری ( 9 تا 5 ) خود بمانید، تسلیم نشوید! این نکات را امتحان کنید، سپس به مدت شش ماه دوباره ارزیابی کنید. به هر آموزش در محل کار "بله" بگویید. در مورد گرایش فعلی صنعت خود اطلاعات لازم  را کسب کنید یا در یک دوره آنلاین ثبت نام کنید.

 

5- آیا می توانید فریلنسر شدن را از زندگی شخصی خود جدا کنید؟


به عنوان یک فریلنسر، مهم است که بتوانید بین کسب و کار و احساسات شخصی خود مرز مشخصی ایجاد کنید. این کار ممکن است دشوار باشد، زیرا مشتریان به شما فرصتی می دهند و شما هم به نوبه خود، به آنها اعتماد خاصی می کنید. وقتی شخصی این اعتماد را می شکند، سخت است که آن را به خود نگیرید.

به عنوان مثال، هنگامی که شما کارمند هستید، آسان است که تقصیر را با عباراتی مانند "متاسفم، رئیس این طور دستور داده است!" یا "اگر می توانستم انام می دادم، اما دست من نیست." از سر بگذرانید. 

شما به عنوان یک فریلنسر باید آماده باشید تا پای خود و کسب و کار خود بایستید. این ممکن است به معنای این باشد که گوشی تلفن را بردارید و از مشتری مورد علاقه خود بپرسید که چرا فاکتور یا صورت حساب وی دو هفته به تأخیر افتاده است. یا به قدیمی ترین مشتری خود بگویید که نرخ خود را افزایش می دهید، یا بازخورد منفی درباره کار خود را بپذیرید.

یک قرارداد دقیق و منسجم فریلنسر، راهی برای محافظت از شما و مشتریان شما خواهد بود. اما هنوز مواقعی پیش می آید که باید در مورد شرایط قرارداد سخت گیر باشید - بدون اینکه از خواب خود بزنید.

آیا آماده هستید که به عنوان یک فریلنسر شغل خود را انجام دهید؟

همه ما دلایل خود را برای یک فریلنسر شدن داریم. این می تواند  به معنی ساعت کاری تغییر پذیر، زمان بیشتر برای خانواده، فرصت‌های بی شمار یا قدرت تعیین نرخ‌های خود باشد.

فریلنسر شدن، کاری فراتر از یک شغل است - شما اساساً یک کسب و کار کوچک را راه اندازی خواهید کرد. با واقع بین بودن در مورد اینکه چقدر وقت دارید و به چه چیزهایی می خواهید برسید، خود را برای یک شغل آزاد مستقل و ارزشمند آماده خواهید کرد.

 

 

 

 

 

 


Jimdo Blog

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
 • {{item.Name}}
  {{item.DateTimeLocalized}}
  {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام

آشنایی با چند اشتباهی که اکثر کسب و کارها در اینستاگرام مرتکب آن‌ها می‌شوند و شیوه‌های رهایی از این اشتباهات!

کسب و کار و اقتصاد 1399/10/08 مشاهده مطلب

3 سؤالی که باید قبل از کسب و کار جدید از خود بپرسید!
3 سؤالی که باید قبل از کسب و کار جدید از خود بپرسید!

برای ارزیابی اینکه آیا کار جدید می تواند مسیر صحیحی برای شما باشد، قبل از اینکه سرگرمی خود را به شغل تبدیل کنید، لازم است، ابتدا سه سوال مهم را از خود بپرسید!

کسب و کار و اقتصاد 1399/10/18 مشاهده مطلب

دورکاری و ارتقاء دفترکار خانگی
دورکاری و ارتقاء دفترکار خانگی

با توجه به دورکاری ناخواسته در این دوران کرونایی، تلاش بر این است که به منظور بازدهی بیشتر، فضای مطلوب تری را برای دفترکار در منزل ایجاد نماییم.

کسب و کار و اقتصاد 1399/11/12 مشاهده مطلب

کسب درآمد از پرورش گل و گیاه
کسب درآمد از پرورش گل و گیاه

اگر از افرادی هستید که پرورش گل و گیاه، رشد و تکثیر آن‌ها را دوست دارید و می خواهید از آن کسب درآمد کنید، انتخاب درستی کرده‌اید و این پست مال شماست.

کسب و کار و اقتصاد 1400/03/02 مشاهده مطلب

6 راه آسان برای حضور آنلاین قوی
6 راه آسان برای حضور آنلاین قوی

یک کارآفرین نمونه، هالی کیچنز در خصوص حضور پررنگ داشتن کسب و کار در فضای مجازی، شش راه را به ما پیشنهاد کرده که بهتر است بدانیم.

کسب و کار و اقتصاد 1400/04/01 مشاهده مطلب

عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن
عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن

ساعت ها پشت میز نشستن باعث افزایش قند خون و کلسترول بالا می شود. 3 دقیقه حرکت، هر نیم ساعت یک بار، به ما در جلوگیری از این عوارض کمک می کند.

ورزش و سلامتی 1400/06/28 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید