6 نکته برای چیدمان خانه اول

دکوراسیون 1399/11/25 23:32:33
6 نکته برای چیدمان خانه اول
قبل از مستقر شدن در خانه جدید، نیاز به مبلمان و دکوراسیون منزل، بر میزان استرس شما می افزاید. مطالعه این 6 نکته کار را برایتان آسان می کند.

6 نکته برای چیدمان خانه اول خود

 

خرید خانه اول یکی از بزرگترین تصمیمات زندگی است. صاحب خانه اول خود بودن می تواند هم هیجان انگیز باشد و هم ترسناک. پس از تصمیم گیری برای تغییر زندگی، انتخاب یک منطقه، سردرآوردن از مسائل مالی خود، یافتن خانه ای مناسب با نیاز خانواده و آماده شدن برای نقل مکان می تواند طاقت فرسا باشد.

قبل از مستقر شدن در خانه جدید، نیاز به مبلمان و دکوراسیون منزل، بر میزان استرس شما می افزاید. و دانستن اینکه چگونه خانه جدید را می توان با بودجه محدود تزیین کرد، پیچیده خواهد بود. اگر وظیفه اداره و بازسازی خانه اول شما دلهره آور است، وقت آن رسیده است که طرحی را برای تبدیل فضای خالی و بی روح به یک خانه جذاب و گرم بسازیم. در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، چند ایده دکوراسیون منزل برای اولین خانه شما آورده شده است:

 

نکته شماره 1: قبل از اثاث کشی خرت و پرت‌ها را جمع کنید

اولین قدم مهم برای چیدمان منزل جدید خود، از شر آت و آشغال‌ها و خرت و پرت‌ها خلاص شوید. با این کارنه تنها بسته بندی و انتقال وسایل از خانه قدیمی به خانه جدید برای شما آسان تر می شود، بلکه در هزینه‌های بسته بندی و جابجایی نیز صرفه جویی می شود. از شر وسایلی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید، از جمله مبلمان لق و لوازم معیوب خلاص شوید. می توانید وسایل قدیمی خود را به حراج گذاشته یا آنها را به یک موسسه خیریه بدهید. با این کار مفید و ضروری، به طور شگفت انگیزی درمیزان فضای اشغال شده و زمان صرفه جویی می‌کنید.

جمع کردن خرت و پرت ها
جمع کردن خرت و پرت ها
 

 

نکته شماره 2: با رنگ کردن دیوارها شروع کنید

رنگ آمیزی دیوارها، ساده ترین و اقتصادی ترین راه برای تاثیر پذیزی بیشتردر یک اتاق است. حتی ذره‌ای رنگ در دیوار کانونی با رنگ اکسنت (accent color) می تواند به شما در تغییر کل محیط اتاق کمک کند. با کارشناسان رنگ برای گرفتن ایده و ترکیب رنگها برای خانه جدید خود صحبت کنید.
 اگر قصد دارید دیوارها را رنگ کنید، این کار را درست قبل از اثاث کشی به خانه جدید یا درست بعد از آن انجام دهید. راحت تر است که قبل از ورود به خانه، تغییرات اساسی خانه را انجام دهید، اما اگر نمی توانید آن را از قبل انجام دهید - آن را در اولویت قرار دهید.

بهتر است قبل از هرگونه سرمایه گذاری، پالت رنگ خانه خود را مشخص نمایید. از رنگ های خنثی به عنوان رنگ پایه یا پرایمر استفاده نمایید. رنگ های خنثی همیشه به کار می آیند و همیشه می توان آنها را به راحتی با رنگی شاد مطابق با پرده، فرش یا لوازم تزئینی پوشاند.

به عنوان یک قاعده کلی، برای رنگ دیوار اتاق خواب، به حال و هوا و مدلی که می خواهید ایجاد کنید فکر کنید. رنگ های گرم مانند قرمز، زرد، قهوه ای و بژ اثر محرک دارند. در حالی که، برای ایجاد جلوه ای آرام تر، رنگ های سرد مانند آبی، سبز و خاکستری انتخاب مناسبی است.

رنگ کردن دیوارها
رنگ کردن دیوارها
 

 

 نکته شماره 3: بودجه ای را برنامه ریزی کرده و به آن پایبند باشید

پس از صرف مقدار زیادی از پس انداز خود برای خرید خانه جدید، وقتی در مضیقه مالی قرار می گیرید، برنامه ریزی برای بودجه ضروری است. هنگامی که برای خرید مبلمان یا وسایل دکوراسیون برای خانه جدید خود می روید، به راحتی ممکن است هیجان زده شوید و بیش از توان خود هزینه کنید. لیستی از ملزومات خاص مورد نیاز برای خرید اول را تهیه کنید و بودجه‌ای را برای هزینه های خود اختصاص دهید. به دنبال معاملات و تخفیف‌ها بگردید و احساساتی و جوگیر نشوید.

بودجه بندی کردن هزینه ها
بودجه بندی کردن هزینه ها
 

 

 نکته شماره 4: همه چیز را یکباره خریداری نکنید

قبل از انجام هرگونه خرید گران قیمت یا ارتقاء وسایل قدیمی، حداقل باید 3 تا 6 ماه در خانه جدید خود زندگی کرده باشید. شاید کف پوش‌هایی که در ابتدا قصد تغییر آن را داشتید، به اندازه ارتقا آشپزخانه و یا اتاق غذاخوری برای خانواده مهم نباشد. بعد از چند ماه زندگی در خانه، به اندازه ای جا افتاده اید تا بفهمید چه چیزهایی واقعا نیاز به تعویض دارند و چه چیزهایی را می توان به تعویق انداخت. کفپوش را دوست ندارید؟ به جای پول خرج کردن برای کفپوش جدید، آن را با قالیچه‌های بی نظیر و رنگارنگ مزین کنید!

به تدریج شروع به خرید وسایل کنید
به تدریج شروع به خرید وسایل کنید
 

 

نکته شماره 5: قبل از خرید مبلمان، ابعاد اتاق را درنظر بگیرید

بسیاری از مردم، بدون اندازه گیری ابعاد اتاق و یا اینکه آیا می توانند آن را با دکوراسیون موجود به خوبی هماهنگ کنند یا نه، فقط به این دلیل که شکل ظاهری آنها را دوست دارند، به خرید مبلمانی با قواره بزرگ دست می‌زنند. عاقلانه عمل کنید و ابعاد اتاق و مبلمان و درها / راهروها را اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید مبلمان را به داخل خانه ببرید. همنطور مهم است که به ظاهر مبلمان در اتاق هم فکر کنید. وسایلی با قواره‌های بزرگ ممکن است بر فضای یک اتاق کوچک  غالب شوند و کلی جا اشغال کنند.

در نظر گرفتن ابعاد منزل قبل از خرید مبلمان
در نظر گرفتن ابعاد منزل قبل از خرید مبلمان
 

 

نکته شماره 6: به تاثیر وسایل بر فضا دقت کنید

قبل از شروع دکوراسیون، تمام وسایل تزیینی خود را از جمله کتاب‌ها، کارهای هنری، عکس‌ها، سینی‌ها، میراث خانوادگی و شمع‌ها را بیرون بیاورید. از آنجا که شما قبل از اثاث کشی وسایل را جمع و مرتب کرده‌اید، احتمالاً فقط وسایلی خواهید داشت که با زیبایی خانه شما مطابقت داشته باشند. هنگامی که همه چیز را در جای خود قرار دادید، وسایلی را انتخاب کنید که به خوبی با هم از هر لحاظ هماهنگی داشته باشند. 

هماهنگ کردن وسایل تزیینی با هم
هماهنگ کردن وسایل تزیینی با هم
 

 


از آنجا که این یکی از جنبه های مهم تزئین خانه شما است، از امتحانش اصلا نترسید. هنگامی که تمام وسایل شما در محل قرار گرفت و نقاشی‌ها هم آویزان شد، می توانید از وسایل دکوراسیون آنلاین دیدن کنید یا از یک بازار فروش این وسایل در شهر خود بازدید کنید. حالا می توانید برای کوسن‌های جدیدی که چشمانتان را گرفته، پول خرج کنید، و یا آن عکس تعطیلات تابستان گذشته را چاپ کنید و قاب بگیرید- این خرید‌های کوچک اضافی می توانند تغییرات بزرگی را ایجاد کنند و با روح بخشیدن به فضای خانه، شما را شگفت زده کنند.

 

به یاد داشته باشید که دکوراسیون منزل کار بزرگی است و اگر برای چند ماه روی آن کار کنید اشکالی ندارد. با پیروی از این شش نکته، امیدواریم در خانه جدید خود احساس آرامش کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 


منبع:  Berger Paint

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
فنگ شویی و روز عشق (ولنتاین)
فنگ شویی و روز عشق (ولنتاین)

روز عشق، یکی از بهترین روزها در زندگی هر زوجی است. اگر می خواهید این ولنتاین بهترین کادوی زندگی خود را از عشتقتان بگیرید، این متن را بخوانید.

دکوراسیون 1399/11/23 مشاهده مطلب

رنگ سال 1400
رنگ سال 1400

پنتون یکی از معروف ترین کمپانی هایی است که هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. اما چرا امسال، برخلاف سال های قبل، 2 رنگ را برای سال جدید برگزیده؟

دکوراسیون 1399/11/27 مشاهده مطلب

قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی
قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی

کاهش قابل توجه مساحت خانه‌های امروزی، استفاده بهینه از فضای داخل خانه را به یک چالش تبدیل کرده است. قفسه زیر سینک یک ابزار نظم‌دهنده است و ...

دکوراسیون 1400/01/27 مشاهده مطلب

برنامه گوگل برای آینده کاری
برنامه گوگل برای آینده کاری

گوگل در تلاش است تا فضاهای اداری را برای مقابله با حساسیت های بوجود آمده در محل کار بعد از این بیماری همه گیر ، بازسازی نماید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/02/19 مشاهده مطلب

پرده مغناطیسی
پرده مغناطیسی

پرده مغناطیسی پرده / در توری و طلق آهنربایی / مغناطیسی توری آهنربایی یا طلق نرم آهنربایی که اصطلاحا با نام های پرده مغناطیسی ، پرده مگنتی یا در مغناطیسی ...

دکوراسیون 1400/10/13 مشاهده مطلب

خوشبوکننده های خانگی
خوشبوکننده های خانگی

احتمالا برایتان پیش آمده که با بوی بد مبلمان، اتومبیل، اتاق و سرویس بهداشتی مواجه بشوید ولی هیچ خوشبوکننده ای در دسترس نداشته اید. می توانید آن را بسازید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/12/14 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید