هر آنچه درباره نقاشی خانه باید بدانید!

دکوراسیون 1399/11/21 22:11:31
هر آنچه درباره نقاشی خانه باید بدانید!
آیا خانه شما به پوشش تازه ای از رنگ نیاز دارد؟ اگر بله، آمادگی شما برای گذراندن این فرایند مهم است. پس با ما همراه باشید.

هر آنچه درباره نقاشی خانه باید بدانید!

 

آیا خانه شما به پوشش تازه ای از رنگ نیاز دارد؟ اگر بله، آمادگی شما برای گذراندن این فرایند مهم است. شاید لازم باشد از یک نقاش حرفه ای کمک بگیرید یا اگر وقت دارید و از بو و لکه های رنگ آمیزی ناراحت نمی‌شوید، می توانید نردبان را بگذارید زیر پای خود و کارتان را شروع کنید. برای کمک به شما در این زمینه، در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، 8 نکته و ترفند آورده شده است که به شما در انجام این کار کمک می کند؛ خواه کار نقاشی در فضای خارجی باشد یا فضای داخلی.


مواردی که باید هنگام نقاشی نمای بیرونی خانه بدانید:

 

1. فقط دیواری را که به درستی تمیز شده باشد را نقاشی کنید.

اگر دیوارهای شما کثیف باشد، ممکن است رنگ نچسبد. مهم است که دیوارهای بیرونی خانه خود را تمیز کنید تا موفقیت پروژه نقاشی خود را تضمین کنید. اگر از یک شرکت حرفه ای نقاشی کمک گرفته اید، اطمینان حاصل کنید که آن شرکت تمام دیوارها را قبل از شروع نقاشی کاملا شسته باشد. از این گذشته، با وجود عناصر موجود در آب و هوا که در تمام طول سال بر روی دیواره‌های خارجی شما تشسته‌اند و باعث کثیفی دیوارها شده‌اند، هرگز نمی توانید از تمیز بودن آنها مطمئن شوید. حتی اگر تمیز به نظر برسند.

تمیز کردن دیوار
تمیز کردن دیوار
 

 

2. در هوای نامتعادل نقاشی نکنید.

وقتی در زمستان دیوارهای خارجی را رنگ می کنید، هوای بسیار سرد به این معنی است که رنگ به آرامی و ناهموار خشک می شود. در زیر آفتاب سوزان تابستان، رنگ خیلی سریع خشک می شود، که ممکن است به آن صافی که انتظار دارید نرسید. برای اینکه شما یک پایان بدون عیب و نقص داشته باشید، همیشه دقت کنید که برای شروع پروژه نقاشی خود در ایده آل ترین فصل با تامین کننده رنگ خود مشورت کنید.

در هوای نامتعادل نقاشی نکنید چون رنگ پوسته پوسته می شود
در هوای نامتعادل نقاشی نکنید چون رنگ پوسته پوسته می شود
 

 

3. نقاشی صفحات پوسیده اتلاف وقت و هزینه است.

قبل از شروع پروژه نقاشی، یک پیمانکار استخدام کنید تا هرگونه چوب و مواد پوسیده را با مواد مرغوب جایگزین کند. یک سطح پوسیده یا در حال پوسیدن، بدون توجه به اینکه چند لایه رنگ روی آن بگذارید، همچنان پوسیده می شود. اگر دیوار چوبی بیرون منزل شما کمی پوسیده است، می توانید از پیمانکار بخواهید تا با استفاده از سفت کننده چوب جلوی پوسیدگی را بگیرد.

نقاشی صفحات پوسیده اتلاف وقت و هزینه است
نقاشی صفحات پوسیده اتلاف وقت و هزینه است
 
 

 

4- از رنگ های روغنی استفاده کنید.

این نوع رنگها، رنگهایی با الكیلات مصنوعی یا روغنهای طبیعی افزوده شده هستند و نسبت به روغنهایی بر پایه آب، باعث دوام بیشتر سطح می‌شوند. به اندازه‌ای قوی هستند که در برابر عناصر سخت آب و هوایی در فضای باز مقاومت کنند. توجه داشته باشید که روغن‌ها بوی تند خفه کننده‌ای به این رنگ ها می دهند، بنابراین هنگام نقاشی باید ماسک بینی داشته باشید. همچنین  این روغن‌ها باعث می شوند که رنگ ها به آرامی و به مرور زمان خشک شوند.

رنگ های روغنی
رنگ های روغنی
 

 

 

مواردی که باید هنگام نقاشی فضای داخلی خانه بدانید:

 

1. آستر زدن دیوارها مهم است.

بعضی از رنگ ها از قبل با یک پرایمر مخلوط شده اند، بعضی دیگر این کار را نمی کنند. قبل از پرداخت هزینه، حتماً از عرضه کننده رنگ خود مشخصات آن را بخواهید. اگر رنگ از قبل با پرایمر مخلوط نشده است، مهم است که ابتدا دیوارها را بتونه کاری کنید و آستربزنید تا لکه ها و / یا رنگ های موجود را بپوشانید. این اجازه می دهد تا لایه رویی رنگ بهتر بچسبد و نتیجه بی عیب و نقصی بدهد.

دیوارها را بتونه کاری کنید و آستربزنید
دیوارها را بتونه کاری کنید و آستربزنید
 
 
 

 

2. از رنگ های لاتکس استفاده کنید.

این نوع رنگها بر پایه آب هستند. می توانید از این رنگها روی دیوارهای خارجی استفاده کنید، اما برای دیوارهای داخلی بسیار مناسب‌تر هستند. ویژگی‌های حفظ بی نظیررنگ، خشک شدن سریع و سازگار با محیط زیست، آنها را برای نقاشی در فضای داخلی نیزعالی می کند. همچنین در برابر رطوبت مقاوم هستند؛ به عنوان مثال، در آشپزخانه، حمام و اتاق لباسشویی. رنگهای لاتکس به اندازه رنگهای روغنی بوی بد تولید نمی کنند.

رنگ لاتکس
رنگ لاتکس
 

 

3. ابتدا اتاق را برای رنگ آمیزی آماده کنید.

قبل از شروع مراحل نقاشی، همه چیز را از سر راه خود بردارید. این بدان معنی است که تمام وسایل خانه را از دیوار دور کرده و با استفاده از پوشش‌های پلاستیکی، روزنامه های قدیمی یا پارچه های رها شده، آنها را بپوشانید. همچنین لازم است هرگونه شکاف روی دیوار را با تکه‌هایی از بتونه پر کنید.

آماده کردن اتاق برای رنگ آمیزی
آماده کردن اتاق برای رنگ آمیزی
 

 

4. هم زدن رنگ در ظرف مجزا برای یکنواختی عالی است.

گاهی اوقات می توانید دیوارها را به طور یکنواخت رنگ کنید اما در نهایت در جایی به شدت رنگ ناهمگونی خاتمه یابد. در بیشتر موارد، این امر در نتیجه استفاده از گالنهای رنگی که به طور غیر یکنواختی مخلوط شده اند. بهتر است تمام قوطی رنگ را در یک سطل بزرگتر بریزید و کاملا به هم بزنید تا رنگی صاف، یکدست و منسجم داشته باشد. ح.استان باشد که درسطل خوب پلمپ شود.

تمام قوطی رنگ را در یک سطل بزرگتر بریزید و کاملا به هم بزنید
تمام قوطی رنگ را در یک سطل بزرگتر بریزید و کاملا به هم بزنید

 

نتیجه

هر رنگ‌کاریی برای یک تازه کار پیچیده است، اما نقاشی نمای بیرونی خانه پر زحمت تر از نقاشی داخلی است. هر وقت مطمئن شدید که نمی‌توانید کاری انجام دهید، از متخصص کمک بگیرید.  

 

 


منبع:  Berger Paint

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب
ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

تغییر ظاهر کاغذ دیواری می تواند همان چیزی باشد که اتاق خواب شما برای یک تغییر شکل ساده و در عین حال چشمگیر به آن احتیاج دارد. پس با ما همراه باشید!

دکوراسیون 1399/11/19 مشاهده مطلب

فنگ شویی و روز عشق (ولنتاین)
فنگ شویی و روز عشق (ولنتاین)

روز عشق، یکی از بهترین روزها در زندگی هر زوجی است. اگر می خواهید این ولنتاین بهترین کادوی زندگی خود را از عشتقتان بگیرید، این متن را بخوانید.

دکوراسیون 1399/11/23 مشاهده مطلب

6 نکته برای چیدمان خانه اول
6 نکته برای چیدمان خانه اول

قبل از مستقر شدن در خانه جدید، نیاز به مبلمان و دکوراسیون منزل، بر میزان استرس شما می افزاید. مطالعه این 6 نکته کار را برایتان آسان می کند.

دکوراسیون 1399/11/25 مشاهده مطلب

آشنایی با انواع الیاف موکت ها
آشنایی با انواع الیاف موکت ها

موکت به نوعی خاص از کفپوش منسوج صنعتی گفته می‌شود که انواع متفاوتی دارد و با توجه به نوع آن، در جاهای متفاوتی هم استفاده می شود.

دکوراسیون 1399/11/26 مشاهده مطلب

رنگ سال 1400
رنگ سال 1400

پنتون یکی از معروف ترین کمپانی هایی است که هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. اما چرا امسال، برخلاف سال های قبل، 2 رنگ را برای سال جدید برگزیده؟

دکوراسیون 1399/11/27 مشاهده مطلب

قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی
قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی

کاهش قابل توجه مساحت خانه‌های امروزی، استفاده بهینه از فضای داخل خانه را به یک چالش تبدیل کرده است. قفسه زیر سینک یک ابزار نظم‌دهنده است و ...

دکوراسیون 1400/01/27 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید