ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب

دکوراسیون 1399/11/19 23:02:15
ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب
تغییر ظاهر کاغذ دیواری می تواند همان چیزی باشد که اتاق خواب شما برای یک تغییر شکل ساده و در عین حال چشمگیر به آن احتیاج دارد. پس با ما همراه باشید!

ایده هایی برای کاغذ دیواری اتاق خواب - که در زیبایی فضای خواب تاثیر بسیاری دارند!


با این ایده های بسیار متفاوت برای لباس پوشاندن به دیوارهای خود، دنبال ظاهری مناسب برای خود باشید تا به اتاقتان بیاید.
به دنبال ایده های کاغذ دیواری اتاق خواب هستید؟ روش های جدید زیادی برای استفاده از کاغذ دیواری در اتاق خواب وجود دارد. دیگر محدود به چهار دیوار هم‌شکل و چاپ‌های ثابت نیست. جدیدترین طرح‌های کاغذ دیواری پیشنهادهای بسیار بیشتری ارائه می دهند - و فقط مناسب دیوارهای شما نیستند! اگر به دنبال ایده‌های چشمگیر و خیره کننده در اتاق خواب هستید، کاغذ دیواری می تواند عاملی سازنده باشد.

 

ایده های کاغذ دیواری برای دیوار کانونی اتاق خواب

تغییر ظاهر کاغذ دیواری می تواند همان چیزی باشد که اتاق خواب شما برای یک تغییر شکل ساده و در عین حال چشمگیر به آن احتیاج دارد. سبک‌های مختلف و بی‌شماری برای انتخاب یک کاغذ دیواری محبوب وجود دارند. اتاق خواب شما باید محلی برای تمدد اعصاب کردن، آرامش و استراحت پس از یک روز پرمشغله باشد، یا فضایی باشد که برای میهمانان حس خوشایندی را به هنگام بازدید به ارمغان بیاورد. بنابراین انتخاب طرح مناسب در تعیین حال و هوایی که می خواهید ایجاد کنید، بسیار حیاتی است.


کدام کاغذ دیواری برای اتاق خواب بهتر است؟

انتخاب کاغذ برای اتاق خواب یا اتاق نشیمن یا هر اتاق استاندارد دیگری تفاوتی ندارد. فقط در صورت مرطوب بودن اتاق و غیره، مثلا حمام، انتخاب کاغذ با کیفیت یا نوع آن، ضروری است. وقتی نوبت به انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب می رسد ، کاری کاملا سلیقه ای است.

ما در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، معمولاً توصیه می کنیم هنگام استفاده از کاغذ دیواری اتاق خواب، از دیوار کانونی استفاده نمایید تا جلوی سنگینی نگاه را بگیرد. به طور معمول اگر این همان دیواری باشد که تختخواب در جلوی آن قرار دارد، می توانید در انتخاب طرح آن جسارت بیشتری به خرج دهید، زیرا هنگامی که در رختخواب قرار دارید خیلی حواس شما را پرت نخواهد کرد – در عوض ذهن شما را برای یک خواب راحت شبانه آرام می کند.

 


 

 • یک پانل جذاب برای تختخواب ایجاد کنید!

وقتی صحبت از ایجاد دیوار "کانونی" می شود، خارج از چارچوب فکر کنید. با آویختن چند تیکه کاغذ دیواری چشمگیر در پشت تخت، یک ویژگی طراحی به سبک هتل-بوتیک ایجاد کنید. آن را تقریباً 30 سانتی متر از سر تختی عریض‎‌تر بگیرید تا کاملاً آن را قاب بگیرد. برای افزودن جذابیت به این فاکتور، لبه های برجسته مرتب با الگوهای چوبی پوشیده شده با پارچه متناسب ایجاد کنید - اگر کار کمتری می خواهید، بخش آخر کاملا اختیاری است.

کاغذ دیواری چشمگیر در پشت تخت
کاغذ دیواری چشمگیر در پشت تخت
 

 

 • آن را با کاغذ دیواری‌های متالیک اعجاب انگیز کنید!

افزودن نقش و نگار، یک روش عالی برای جذب کردن است. افزودن نقش و نگار با جلای متالیک یک روش عالی برای جلب توجه بیشتر است! به لطف درخشش بالای آن، کاغذ دیواری متالیک می تواند نقش‌ها را بیشتر نمایان کند. طرح های انعکاسی کاغذ دیواری در بازتاب بیشتر نور به اطراف اتاق کمک می کند، و حس و حال مطبوعی ایجاد می کند. و برای اتاق خواب های کوچک ایده آل می باشد.

طرح های کاغذ دیواری متالیک را با لوازم جانبی فوق العاده براق تطبیق دهید، مانند اثاثیه آینه ای و چراغ‌ خواب‌های فلزی برای ایجاد یک دکوراسیون براق و چشمگیر.

کاغذ دیواری‌های متالیک
کاغذ دیواری‌های متالیک
 

 

 • مطابقت نقش‌ها و الگوها برای ایجاد یک طرح کلی!

هم آرایی و هماهنگی، وقتی صحبت از دکوراسیون اتاق خواب می شود، یعنی از هر لحاظی به هم بیایند. خواه از طریق رنگ غالب باشد و خواه از طریق الگو و نقش و نگار، می توانید کل طرح دکوراسیون را بدون زحمت به هم ربط دهید. 

برای ایجاد ظاهری منسجم و مدل دار، کاغذ دیواری را با روتختی خود مطابقت دهید. رنگ کوسن و قالیچه را بر اثاث رنگ غالب کاغذ دیواری انتخاب کنید تا المان هیجان انگیز دیگری را بکار برده باشید.

 
کاغذ دیواری را با روتختی خود مطابقت دهید
کاغذ دیواری را با روتختی خود مطابقت دهید
 

 

 • با شاخ و برگ درختان بیرون را به منزل بیاورید!

با طراحی اندیشمندانه کاغذ دیواری مصور، بیرون را به منزل بیاورید. وجود گیاهان در اتاق خواب روند رو به رشدی پیدا کرده و مد شده است. این کاغذ دیواری با طرح پیچک به آدم حس بودن در باغ را القاء می کند و جادادن گیاهان و گلدان‌هایی با شاخ و برگهای زیاد در دکوراسیون اتاق، به این حس بیشتر کمک می نماید. 

با طرح‌های دیگری از سرخس و نقوش پیچک روی کوسن ها و کارهای هنری، به بالابردن این دیدگاه کمک کنید.

کاغذ دیواری با طرح پیچک
کاغذ دیواری با طرح پیچک
 

 

 • کاغذ دیواری سیاه و سفید انتخاب کنید!

رنگ سیاه و سفید برای اظهارنظر در مورد کاغذ دیواری شما، انتخابی است که هرگز از مد نمی افتد است. دیوار کانونی با طرح تک رنگ درچیدمان اتاق خواب کاملا به درد می خورد، که می توانید از طریق المان های دیگری مانند روتختی، کوسن ها و حتی میز کنار تخت، به اتاق خود رنگ و لعاب بدهید. این یک روش عالی برای ترکیب نقش و نگار بدون غلبه بر رنگ است.

کاغذ دیواری سیاه و سفید
کاغذ دیواری سیاه و سفید
 

 

 • یک کاغذ دیواری با زمینه گلدار انتخاب کنید! 

برای دیوار کانونی کمی از انرژی گل را بر روی طرح کاغذ دیواری بپاشید و از کاغذ دیواری با چاپ گلدار و پررنگ استفاده نمایید. این طرح، ظاهری اثر بخش دارد، بنابراین توصیه می‌شود که از کوسن استفاده نمایید. رنگ پس زمینه‌ها یا وسایل موجود در اتاق را با رنگ‌های موجود بر روی کاغذ دیواری مطابقت دهید و از رنگ گل‌ها به عنوان سایه اصلی استفاده کنید. یک تختخواب کاملاً سفید به سبک شاتو فرانسوی را که با میزهای کنار تخت و چراغ های رومیزی مشکی ست شده، امتحان کنید.

کاغذ دیواری با زمینه گلدار
کاغذ دیواری با زمینه گلدار
 

 

 • دیوارهای خود را پیش زمینه قرار دهید!

وقتی نوبت به کاغذ دیواری اتاق خواب می رسد، تأثیر گذاشتن می تواند به اندازه انتخاب پالت رنگی آرام مهم باشد. طرحی از کاغذ دیواری را انتخاب کنید که بتواند هر دو کار را انجام دهد - یکی جالب و چشمگیر، در عین حال کمرنگ و ملایم باشد به اندازه‌ای که فضا را شلوغ نکند. بافت‌ها، سایه‌ها و الگوها را در وسایل نرم ترکیب و هماهنگ کنید.

دیوارهای خود را پیش زمینه قرار دهید
دیوارهای خود را پیش زمینه قرار دهید
 

 

 • از طرح و نقشه محو و خیره کننده استفاده نمایید!

با آویختن کاغذ دیواری با الگوی تکراری در سرتختی پارچه ای با مقیاس کوچکتر، جلوه ای پیچیده از گرافیک های لایه ای ایجاد کنید. هر کدام در رنگ مکمل و ظریف. اثر محو و تکرار الگوی کاغذ دیواری چشم را تحت تاثیر قرار می دهد و طرح کلی را لطیف نشان می دهد. لوازمی را انتخاب کنید که توجه شما را از رویداد اصلی پرت کند، مانند چراغ‌های رومیزی شیشه‌ای و ملافه‌های سفید خالص.

جلوه ای پیچیده از گرافیک های لایه ای
جلوه ای پیچیده از گرافیک های لایه ای
 

 

 • کاغذ دیواری با طرحی ظریف و محو !

با انتخاب طرحی که به طورعمودی محو می شود، از کاغذ دیواری برای قاب بندی ویژگی‌های سنتی استفاده کنید. این الگوی خیره کننده الهام گرفته از خاورمیانه در وسط رول چاپ می‌شود و یک حاشیه خنثی ساده در بالا برجای می گذارد که چشم را به سمت خط افقی تصویر و حاشیه‌های منحنی می کشاند. پالت خاکستری و سفید پیچیده را با رنگ بسیار کم رنگ، روشن می کند - زرد آفتابی در اینجا عالی است - و از وسایل نرم و ساده برای آرام و صیقلی جلوه دادن، استفاده کنید. با مجله اینترنتی ببیننده همراه باشید.

کاغذ دیواری با طرحی ظریف و محو
کاغذ دیواری با طرحی ظریف و محو
 

 

 • کاغذ دیواری راه راه ! 

هیچ چیز مانند طرح راه راه، بی عیب و نقص نیست. بنابراین راهی عالی برای شروع طرح کلی اتاق خواب زیبا است. یک الگوی راه راه عمودی را پشت تخت بزنید تا یک دیوار کانونی ایجاد شود و ظاهر متناسب را با پالت خاکستری شیک شهری و لوازم جانبی دکمه دار یا خال خالی انتخاب نمایید. لوازم جانبی عجیب و غریب مانند این بشقاب با طرح حیوان و یک چراغ رومیزی اضافه کنید تا جلوی گرفتگی یا شلوغی بیش از حد ظاهر گرفته شود. در آخر، روی تختخواب را با بالشهای نرم و به صورت طرح های مکمل بچینید تا لبه ها نرم به نظر بیایند.

کاغذ دیواری راه راه
کاغذ دیواری راه راه
 

 

 • از الگوی ساده استفاده نمایید!

انتخاب کاغذ دیواری به این معنی نیست که باید آن را با طرح و نقش‌های بزرگ تهیه نمایید. گاهی اوقات یک طرح کوچک برای ایجاد علاقه، بدون ایجاد کلافگی در طرح کلی کافی است. این طرح ساده به سبک تخته پونز تک رنگ، نقاط کوچک رنگی را ارائه می دهد. اگر نگران تعهد دادن به یک رنگ در هنگام تزئین هستید، این یک گزینه ایده آل است زیرا از طریق لوازم جانبی ارزان قیمت و به راحتی اتاق خواب شما به روز می‌شود.

طرح ساده به سبک تخته پونز تک رنگ
طرح ساده به سبک تخته پونز تک رنگ
 

 

 • با آغوش باز به استقبال یک تم ساحلی با کاغذ دیواری راه راه بروید!

برای حس و حال ملوانی مرسوم، یک طرح راه راه کلاسیک با سایه‌های سفید و آبی انتخاب کنید. به یاد داشته باشید که راه راه‌های عمودی، سقف را بلندتر نشان می‌دهند و راه راه های افقی فضای اتاق را پهن می‌کنند. بنابراین هنگام انتخاب کاغذ این نکته را بخاطر داشته باشید. با لوازم جانبی دریایی اتاق خواب، مانند هماهنگی ملافه های تخت، سبدهای سفید شسته شده و وسایل چوبی، فضا را تزیین کنید.

تم ساحلی
تم ساحلی
 

 

 • زیبا کردن اتاق با کاغذ دیواری گلدار !


یک چاپ گل کلاسیک به اتاق خواب شما یک حس زنانه می بخشد و می‌تواند تقریباً با هر پالت رنگی سازگار باشد. این سبک همه فن حریف می تواند از جلوه‌ای ممتاز و کلاسیک با گل‌های کوچک گرفته تا یک فضای مدرن پیچیده با شکوفه‌های پررنگ را به خود اختصاص دهد. 

این نوع کاغذ دیواری به عنوان یک دیوارکانونی تک، زیبا به نظر می‌رسد، زیرا این طرح و نقش ها در صورت استفاده در چندین سطح کاملا شلوغ به نظر می رسند. 

زیبا کردن اتاق با کاغذ دیواری گلدار
زیبا کردن اتاق با کاغذ دیواری گلدار
 

 

 • به استقبال کاغذ دیواری با طرح روکش چوبی بروید!

با انتخاب این کاغذ دیواری با جلوه ای از پانل چوبی برای اتاق خواب، فضای باز را به داخل بیاورید و یک مکان دنج و آرام ایجاد کنید. این سبک از کاغذ برای ایجاد معماری ساختگی و ایجاد علاقه به فضای شما ایده آل است. با ترکیب پتو بافتنی و وسایل الهام گرفته از اسکاندیناوی با تکه هایی از رنگ های اصلی، فضایی آرام را ایجاد نمایید.

کاغذ دیواری با طرح روکش چوبی
کاغذ دیواری با طرح روکش چوبی
 

 

 • صحنه را با واقع گرایی تنظیم کنید!

شما به دنبال ظاهری غیر معمول و منحصر به فرد در اتاق خواب هستید، چرا به بیرون از این اتاق فکر نمی کنید و به دنبال چاپی غیر معمول مانند کتاب، پروانه یا نقشه نیستید؟ انتخاب چاپی که علایق شما را منعکس کند، جلوه ای شخصی به فضای شما می بخشد و می تواند روح تازه ای به اتاق ساده ببخشد.

انتخاب چاپی که علایق شما را منعکس کند
انتخاب چاپی که علایق شما را منعکس کند
 

 

 • جسورانه به سراغ طرح‌های هندسی بروید!

دیوارهای اتاق خواب خود را با طرح و نقش هندسی عجیب و غریب با سایه های واضح به روز کنید. این سبک از کاغذ دیواری به دلیل شلوغ بودن طرح آن، برای دیوار کانونی با دیوارهای ساده تر اطراف آن، بسیار ایده آل است. این یک انتخاب عالی برای یک اتاق خواب معاصر است و بدون در نظر گرفتن شکل و اندازه اتاق، فوراً یک نقطه کانونی پویا ایجاد می کند.

طرح‌های هندسی
طرح‌های هندسی
 

 

چگونه می توان کاغذ دیواری اتاق خواب را امتحان کرد؟

مانند هر اتاقی که می خواهید با کاغذ دیواری دیوار کانونی آن را مشخص نمایید، حتماً قبل از چسباندن کاغذ دیواری نمونه ای از طرح انتخابی خود را تهیه کنید. یک نمونه بزرگ از طرح را برش دهید و آن را روی دیواری که می خواهید تزئین کنید آزمایش کنید تا مطمئن شوید از رنگ و مقیاس الگو راضی هستید. در زمان‌های مختلف روز به آن نگاه کنید؛ زیرا بسته به نور اتاق ممکن است رنگ متفاوت باشد.

آیا کاغذ دیواری می تواند اتاق خواب را بزرگتر نشان دهد؟

همانند رنگهای تامل برانگیز در اتاق خواب، طراحی مناسب کاغذ دیواری می تواند برای به حداکثر رساندن فضا معجزه کند. ممکن است بخواهید به طور کلی از الگوهای کلافه کننده برای اتاق خواب‌های کوچک خودداری کنید. هنگامی که فقط بر روی یک دیوار از کاغذ دیواری استفاده شود، می تواند ما را به هدفمان برساند و باعث شود که آن دیوار از دیوارهای نقاشی شده باقیمانده فاصله داشته باشد - یک ترفند هوشمندانه برای چشم تا فضا را بزرگتر ببیند.

 

 

 

 

 

 

 


منبع:    Ideal Home

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
 • {{item.Name}}
  {{item.DateTimeLocalized}}
  {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
گیاهان معجزه گر در اتاق خواب
گیاهان معجزه گر در اتاق خواب

در اینجا چند گیاه شگفت انگیز که در تامین آرامش و اکسیژن نقش مهمی در اتاق خواب دارند را به شما عزیزان معرفی می کنیم!

ورزش و سلامتی 1399/11/23 مشاهده مطلب

6 نکته برای چیدمان خانه اول
6 نکته برای چیدمان خانه اول

قبل از مستقر شدن در خانه جدید، نیاز به مبلمان و دکوراسیون منزل، بر میزان استرس شما می افزاید. مطالعه این 6 نکته کار را برایتان آسان می کند.

دکوراسیون 1399/11/25 مشاهده مطلب

رنگ سال 1400
رنگ سال 1400

پنتون یکی از معروف ترین کمپانی هایی است که هرسال یک رنگ را به عنوان رنگ سال انتخاب می کند. اما چرا امسال، برخلاف سال های قبل، 2 رنگ را برای سال جدید برگزیده؟

دکوراسیون 1399/11/27 مشاهده مطلب

قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی
قفسه ارگانایزر برای کابینت زیر سینک ظرفشویی

کاهش قابل توجه مساحت خانه‌های امروزی، استفاده بهینه از فضای داخل خانه را به یک چالش تبدیل کرده است. قفسه زیر سینک یک ابزار نظم‌دهنده است و ...

دکوراسیون 1400/01/27 مشاهده مطلب

پرده مغناطیسی
پرده مغناطیسی

پرده مغناطیسی پرده / در توری و طلق آهنربایی / مغناطیسی توری آهنربایی یا طلق نرم آهنربایی که اصطلاحا با نام های پرده مغناطیسی ، پرده مگنتی یا در مغناطیسی ...

دکوراسیون 1400/10/13 مشاهده مطلب

بهترین برند مبل تخت خواب شو (برندهای ترک)
بهترین برند مبل تخت خواب شو (برندهای ترک)

خرید مبل راحتی و بهره گرفتن از مبل تخت خواب شو در دنیای مدرن امروز امری است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. از همین رو سعی شده است تا به شکل رقابتی در ...

دکوراسیون 1400/11/10 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید