زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)

زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)
اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال و این روزهای قرنطینه مهمان خانه خود کنید، پس با ما همراه باشید.

زمستانی به سبک هوگه

 

اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال، مهمان خانه خود کنیم، پس با ما همراه باشید تا راحت تر این روزهای قرنطینه را سپری کنیم.

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید:

هوگه چیست؟

هوگه راز خوشحالی دانمارکی ها!

 

برای ایجاد یک فضای هوگه-شکل چه کنیم؟

 

 • از شمع‌های متنوع استفاده نمایید!

اگر از یک فرد دانمارکی سؤال کنید، احتمالاً او به شما می گوید که شمع مهمترین قسمت ایجاد فضای هوگه-شکل در خانه است.

طبق گفته‌های مایک وایکینگ، دانمارکی‌ها برای هر نفر سالانه 13 پوند، معادل 6 کیلو گرم شمع می سوزانند – یعنی بیش از هر کشور دیگر در جهان. بنابراین، دانمارکی‌ها از بزرگ‌ترین مصرف کنندگان شمع در جهان به‌شمار میروند. چون آن‌ها به ارزش و اهمیت شعله و گرمای شمع پی برده‌اند.

درخشش گرم شمع را نمی توان با نور مصنوعی جایگزین کرد؛ همه چیز راجع به خلق فضایی دعوت کننده است که بتواند انواع دوست داشتنی تر و نرم تری از نور را ارائه دهد، نوری که برای استراحت و گپ زدن مناسب تر باشد (دو کاری که دانمارکی ها در انجام آن بهترین هستند). مطمئن شوید که این شمع ها سفید و بی بو باشند؛ هرچه باشد، دانمارکی ها به دنبال خلوص هستند.

شعله‌های شمع، لحظاتی دلپذیر را در فضای کلاسیک دانمارکی به وجود می‌آورد که سرمای زمستان را به بهترین شکل متعادل می‌کند.

بنابراین آن چراغ‌های سقفی ناخوشایند و مصنوعی را خاموش کرده و تعدادی شمع روشن کنید.

روشن کردن شمع های متنوع و تاثیر آن در آرامش محیط
روشن کردن شمع های متنوع و تاثیر آن در آرامش محیط
 

 

 • همه چیز را خالص و ساده نگاه دارید!

دانمارکی ها مردمانی هستند که رنگ های جیغ را به فضای خانه ی خود اضافه نمی کنند. چرا که به دنبال خلق فضایی آرام و صلح آمیز و عاری از هر گونه اغتشاش هستند. آنچه دانمارکی ها برای فضای خانه های خود انتخاب می کنند، معمولا تک رنگ هستند یا ترکیبی ظریف از سایه های هماهنگ را عرضه می کنند. پس از رنگ های خنثی استفاده نمایید.

استفاده از رنگ های ملایم و ساده
استفاده از رنگ های ملایم و ساده
 

 

 • از شومینه یا گرمای آتش در فضای خانه خود بهره ببرید! 

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، سعی داریم تا شما را با سبکی به نام هوگه آشنا نماییم!

چه چیزی می تواند دلپذیرتر از جمع کردن خود در کنار آتش در یک شب سرد زمستانی باشد؟ اگر که دیوار دور شومینه شما هم برای زمستان تزئین شده باشد، که چه بهتر. در آن صورت بیشتر از ماندن در کنار شومینه لذت می برید.

جمع شدن دور یک آتش شعله ور با خانواده و دوستان به طور حتم یکی از بخش های مهم فرهنگ دانمارکی هاست. شومینه چوب سوز یک گزینه بهینه از نظر انرژی است که تمام دانمارکی‌ها بودن آن را در هر خانه‌ای الزامی می دانند.

اما اگر چنین امکانی را ندارید، جمع شدن دور بخاری هم میتونه گزینه خوبی باشد. مهم احساس راحتی شماست.

استفاده ار شومینه در سبک هوگه
استفاده ار شومینه در سبک هوگه
 

 

 • از پتو استفاده نمایید!

خواه یک پتوی درشت بافت باشد، یا پتوی سنگین وگرم، از پتو استفاده نمایید. پیچیدن چیزی نرم به دور خود، در هوای سرد زمستان، یک امر ضروری است. مثل ژاکت های سایز بزرگ و جوراب های ضخیم (هر چیزی که بافتنی باشد)، که باعث می شوند تا فضا هرچه بیشتر به سبک هوگه ای نزدیک شود.

 پتو و هوگه
پتو و هوگه
 

 

 • شیرینی های خانگی، غذاهای راحت و نوشیدنی های گرم استفاده کنید!

آنچه می خورید نیز برای ایجاد آن حس گرم و دوستانه ضروری است. درست است که رستوران ها هم می توانند فضایی هوگه-شکل داشته باشند (فکر کنید شمع روی میز و یک شومینه در پشت آن باشد)، امّا هزینه کردن کلی پول برای یک وعده غذایی گران قیمت در سبک هوگه مفهومی ندارد. این سبک زندگی بیشتر برای رسیدن به راحتی، صمیمیت و خودمانی بودن است.

شیرینی های خانگی و نوشیدنی های گرم
شیرینی های خانگی و نوشیدنی های گرم
 

 

 • صبح ها کمی بیشتر در تخت بمانید!

شاید شما هم با دانمارکی ها هم نظر باشید که هیچ چیز بهتر و لوکس تر از سپری کردن یک یا دو ساعت اضافه در تخت نیست. خوشبختانه هوگه نیز این ایده و حتی صبحانه خوردن در تخت را تشویق می کند. با لایه های مختلف پتو برای خود فضایی گرم و نرم آماده کنید و خود را میان لایه های مختلف پتو، ملحفه و بالش ها غرق کنید!

صبح ها کمی بیشتر در تخت بمانید!
صبح ها کمی بیشتر در تخت بمانید!
 

 

 • بافت را به فضای منزل خود اضافه کنید! 

دانمارکی ها ترکیبی از متریال‌های مختلف را با الگوها ترکیب می‌کنند تا به طرح‌های مینیمالیستی هویت داده و علاقه افراد را به آن جلب کنند. آنها تعداد زیادی مواد طبیعی و با ویژگی های حسی گرم مانند چوب، چرم و پشم را به فضای خانه های خود اضافه می کنند. شکل بدست آمده نیازمند اضافه شدن یک پالت رنگی است، هرچند باید از شلوغ شدن بیش از حد آن نیز جلوگیری شود.

هوگه و تاثیر بافت در ایجاد آرامش
هوگه و تاثیر بافت در ایجاد آرامش
 

 

 • هوگه را با دوستان و خانواده امتحان کنید! 

یکی از مهم ترین ایده های هوگه، به دور هم جمع شدن با دوستان و افرادی که به آنها علاقه داریم، در محیطی آرامش بخش باز می گردد. بهتر است به جای مهمانی‌های رسمی، به دورهمی دوستانه تر با غذاهای راحت و نان های خانگی سرو شده در ظروف سفالی فکر کنید.

اما در این دوران کرونایی، بهتر است هوگه را در کنار خانواده کوچک خود، یا به تنهایی و یا حتی با ویدئو کال برگزار کنید.

هوگه با دوستان یا خانواده
هوگه با دوستان یا خانواده
 

 

 • از فضاهای بیرونی نیز لذت ببرید! 

در حالیکه هوگه بیشتر با ماه های سرد زمستانی در ارتباط است، این باعث نمی شود که دانمارکی‌ها از فضاهای بیرونی استفاده نکنند. خود را میان خز و پتو پوشانده و دور یک منقل جمع می شوند و پیرامون خود را با فانوس‌های زیبا پر می کنند.

می توانید تمام این خوشی را با لیوانی شکلات گرم تکمیل کنید. هوگه تنها مختص زمستان نیست؛ سپری کردن یک پیک نیک مفرح در پارک یا باربکیو در منزل نیز جزئی از هوگه هستند.

هوگه در بیرون از منزل
هوگه در بیرون از منزل
 

 

 • شلوغی های اطرافتان را کم کنید! 

حتما دلیلی وجود دارد که بنیاد ژاپنی “ماری کوندو” میلیون ها نسخه از کتاب «جادویی متحول کننده به نام مرتب کردن» را فروخته‌است. این نشان می دهد که بسیاری از ما علاقمند به داشتن خانه‌ای مرتب و بدون شلوغی هستیم.

البته دانمارکی ها نیز از این قاعده مستثنی نیستند. برای اینکه هوگه را کامل درک کنید و در آغوش بکشید، روی راه حل‌های ذخیره سازی هوشمندانه سرمایه گذاری کنید. بدین ترتیب می توانید از وجود هر گونه به هم ریختگی در فضای آرامش بخش خانه تان جلوگیری کنید.

خانه ای به سبک هوگه: خانه ای مرتب با رنگ های خنثی، شومینه، کتاب، شمع، نوشیدنی گرم، شیرینی خانگی و شال مبل
خانه ای به سبک هوگه: خانه ای مرتب با رنگ های خنثی، شومینه، شمع، نوشیدنی گرم، شیرینی خانگی و شال مبل
 

 

 • خاطرات ارزشمندتان را در معرض دید خودتان بگذارید! 

هوگه، یعنی پرورش محیطی پر از خوشحالی. بنابراین چه چیز بهتر از اینکه عکس های خانوادگی مورد علاقه، یادگارهای سفر و نقاشی های خود را در فضای خانه تان نمایش دهید؟

عکس ها و خاطرات خوبتان را در معرض دید خود قرار دهید.
عکس ها و خاطرات خوبتان را در معرض دید خود قرار دهید.
 

 

 • خلوتگاهی آرامش بخش برای خودتان خلق کنید! 

به جای اینکه صبح ها با عجله برای دوش گرفتن به حمام بروید، مطمئن شوید که حمام خانه تان مکانی برای استراحت و جوان سازی است. روی آوردن به سمت حمام های اسپا گونه در سراسر جهان رو به افزایش است. حتی سونا نیز (یکی از مکان های مورد علاقه مردمان دانمارکی) راه خود را به اکثر حمام ها باز کرده است.

هرچند هر چه این فضا ساده تر باشد بهتر است، البته می توانید با اضافه کردن شمع، حوله‌های لباسی کرکدار، کمدهای مناسب، نورپردازی خوب و حتی سیستم صوتی تجربه خود را هر چه بیشتر آرامش بخش کنید.

خلوتگاه دنج
خلوتگاه دنج
 
 
 • از ریسه‌های ال ای دی برای نورپردازی استفاده نمایید! 

می توانید با کمترین هزینه و سریع ترین روش ممکن توسط نورپردازی با این ریسه‌ها، محیط اتاق خوابتان را دنج و رویایی کنید.

ریسه های ال ای دی (LED) دارای مزایای زیادی هستند از جمله، مصرف برق بسیار پایین، تنوع نوری زیاد شامل رنگ های آفتابی، مهتابی و هفت رنگ که به شکل سوزنی یا میکرو وجود دارند.

زندگی به سبک هوگه، در این دوران کرونایی، به شما کمک می کند تا زمستان را برای کوچکتر‌هایی که اولین تجربه زندگیشان را سپری می کنند، قابل تحمل‌تر و امن تر بسازید.

نورپردازی با ریسه های LED
نورپردازی با ریسه های LED
 

 

به بیانی دیگر، سادگی و سلامت روحی-جسمی شاخصه های مهم هوگه به شمار می روند.

در واقع آتش گرمابخش، جوراب های بافتنی و سوپ های لذیذ قسمتی از هوگه هستند. در عوض، جشن‌های پرهیاهو، پاشنه بلندهای طراح معروف کریستین لوبوتن، تمام روز به تلفن خود خیره شدن و سوشی جز هوگه نیستند!

هوگه و والدینی که سعی می کنند تا محیطی امن همراه با آرامش را برای فرزندشان بوجود بیاورند.
هوگه و والدینی که سعی می کنند تا محیطی امن همراه با آرامش را برای فرزندشان بوجود بیاورند.


***
***
 
 
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه(Hygge) چیست؟
هوگه(Hygge) چیست؟

هوگه به شما کمک می کند تا کمی از این دنیای کاری و پرمشغله خود فاصله گرفته و از اوقات فراغت خود بیشترین لذت را ببرید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن
اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

آیا شما هم جزو آن دسته از مردم هستید که از اسباب و اثاثیه بزرگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند؟ اگر بله، با ما همراه باشید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/10/22 مشاهده مطلب

آپارتمان نقلی ساده ولی جادار
آپارتمان نقلی ساده ولی جادار

با بالارفتن هزینه مسکن برخی خانواده ها توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند. در اینجا فضای داخلی یک آپارتمان 40 متری جادار را به نمایش گذاشته ایم.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/11 مشاهده مطلب

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟
چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، نحوه تمیز کردن فر آورده شده است، با این کار می‌توانید با آرامش بیشتری پخت و پز کنید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد
7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد

سرکه برای تمیز کردن بسیاری از چیزها عالی است. اما خاصیت اسیدی آن ممکن است باعث ایجاد خردگی در بعضی سطوح شود و به خانه و لوازم خانگی آسیب جدی وارد نماید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن
9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن

از آنجایی که همه می خوان سریع وزن کم کنن، باید گفت که 9 عامل وجود داره که به سرعت وزن کم کردن فرد تأثیر می گذاره. پس با ما همراه باشین.

سبک زندگی و موفقیت 1400/04/28 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید