7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد

7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد
سرکه برای تمیز کردن بسیاری از چیزها عالی است. اما خاصیت اسیدی آن ممکن است باعث ایجاد خردگی در بعضی سطوح شود و به خانه و لوازم خانگی آسیب جدی وارد نماید.

چیزهایی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد!!!

 

سرکه برای تمیز کردن بسیاری از چیزها عالی است. خاصیت اسیدی آن باعث می شود برای از بین بردن انواع آلودگی‌ها و چرک و کثافت‌ها قدرتمند عمل نماید. حتی برخی از باکتری‌های سطوح را از بین می برد – اما اگر به دنبال ضدعفونی کننده هستید، ترجیح می دهید سفید کننده را امتحان کنید. همینطور، می خواهید برای برخی از مواد، سطوح و موارد خاص، ماده تمیز کننده ملایم‌تر و کم اسیدی‌تری را انتخاب کنید.

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، پنج چیز ذکر شده است که هرگز نباید آنها را با سرکه تمیز کنید.

 

  • میزها یا کانترهای سنگی


وقتی به سنگ فکر می کنید، سطوح سخت و خشن را در ذهن تصور می‌کنید. اما حقیقت این است که موادی مانند سنگ آهک، گرانیت و سنگ مرمر (که در آشپزخانه‌ها و حمام‌ها می‌بینید) نسبت به ظاهرشان ظرافت بیشتری دارند. اسیدیته بالای سرکه، می تواند در سنگ خوردگی ایجاد کند و اثراتی را به جای بگذارد که هرگز نمی توانید از شر آن خلاص شوید. در عوض، از صابون ظرفشویی و آب گرم استفاده کنید.

میزها و کانترها
میزها و کانترها

 

  • ماشین ظرفشویی یا لباسشویی


این ممکن است شما را متعجب کند زیرا سرکه اغلب به عنوان طرفندی برای تمیز کردن ماشین ظرفشویی پیشنهاد می شود. اما، به مرور زمان، سرکه باعث می شود که هر چیزی از لاستیک ساخته شده است - واشر، شیلنگ، و سایر قطعات لاستیکی- فرسوده شوند. به دنبال محصولاتی باشید که مخصوص تمیز کردن ماشین ظرفشویی یا لباسشویی شما ساخته شده‌اند.

ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی

 

  • صفحه نمایش وسایل الکترونیکی 


اگر از تلفن هوشمند، لپ تاپ یا تبلت خود برای تهیه غذا در آشپزخانه یا تعویض لاستیک در گاراژ یا هر کار کثیف دیگری استفاده می کنید، در برابر تمیز کردن لکه‌ها یا ترشحات با سرکه مقاومت کنید. صفحه نمایش گوشی دارای یک پوشش مقاوم در برابر اثر انگشت است که می تواند با سرکه آسیب ببیند. پارچه میکروفیبر نم دار بهترین گزینه برای این کار است.

گوشی موبایل
گوشی موبایل

 

  • کفپوش‌های چوبی ساختمان


افرادی هستند که پاک کردن کفپوش چوبی با سرکه رقیق را تضمین می‌کنند. اما اکثر تولید کنندگان کفپوش‌های ساختمان از شما می‌خواهند که این کار را نکنید. با گذشت زمان، اسید قوی می‌تواند جلای چوب را ازبین ببرد و باعث شود کفپوش اتاق شما به جای اینکه براق شود، کدر نیز به نظر برسد. 

کف های چوبی
کف های چوبی

 

  • چاقوها


سرکه شما را از شر زنگار چاقوها خلاص می کند. همچنین باعث خوردگی فلز و کند شدن تیغه می شود. صابون و آب مؤثر هستند و اگر چاقوها را پس از تمیز کردن خشک کنید، می توانید از زنگ زدگی آن جلوگیری کنید!

چاقوها
چاقوها

 

  • اطوهای بخار


در حالی که سرکه راهی عالی برای دفع آهک از کتری شماست (اگرچه ممکن است اسید سیتریک را ترجیح دهید زیرا بوی کمتری از خود به جای می گذارد)، نباید از آن برای آهک زدایی اطو بخار خود استفاده کنید. با خوردن پوشش محافظ داخل و فرسایش قطعات پلاستیکی، لاستیکی و بخش‌های فلزی، می تواند به طور دائمی به داخل اتو آسیب برساند. تقریباً در همه اتوها باید دستورالعمل تمیز کردن در دفترچه راهنما وجود داشته باشد. بنابراین قبل از هر چیز دستوالعمل را بررسی کنید. اگر مدل اطو شما عملکرد تمیزکاری خود را دارد، در اکثر موارد تنها چیزی که باید استفاده کنید آب است.

اطوهای بخار
اطوهای بخار

 

  • آینه ها


با وجود آنچه ممکن است به صورت آنلاین مشاهده کنید، نباید از مواد اسیدی، چه سرکه و چه آب لیمو، برای تمیز کردن آینه ها استفاده کنید. دلیل آن این است که می تواند به پشت پوشش نازک نفوذ کرده و پشت نقره ای را که به هر آینه درخشش می بخشد، از بین ببرد. در عوض از یک پاک کننده ملایم ضد خوردگی و همراه با یک پارچه میکروفیبر استفاده کنید.

آینه‌ها
آینه‌ها

 

 

 

 

 

 

 


منابع:

apartment therapy

Which

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها

هوگه Hygge، این کلمه دانمارکی که اکنون در جهان به صورت فراگیر در آمده، در حقیقت نوعی حس و حال و کیفیت است.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)
زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)

اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال و این روزهای قرنطینه مهمان خانه خود کنید، پس با ما همراه باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر
نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر

در اینجا با تجربیات بسیار مفید یک نفر در امر نظافت منزل آشنا می شویم که همه آنها را از زمانی که وارد خانواده همسرش شد، از مادر شوهرش آموخت.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/15 مشاهده مطلب

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟
چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، نحوه تمیز کردن فر آورده شده است، با این کار می‌توانید با آرامش بیشتری پخت و پز کنید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

سیم پیچی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی
سیم پیچی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی

اگر بخواهند موفق باقی بمانند، همه چیز باید تغییر کند. بهترین راه برای کنار آمدن با تغییر، تغییر دادن خودمان است. یا به عبارتی سیم کشی مجدد مغزمان.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/17 مشاهده مطلب

چند عادت افراد کارا، شاد و پر انرژی
چند عادت افراد کارا، شاد و پر انرژی

در اینجا می خواهیم پرده از راز افراد موفق و شاد برداریم. به یاد داشته باشید که همه چیز به شما، افکار شما، عادت ها و تصمیمات شما بستگی دارد.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/18 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید