نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر

نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر
در اینجا با تجربیات بسیار مفید یک نفر در امر نظافت منزل آشنا می شویم که همه آنها را از زمانی که وارد خانواده همسرش شد، از مادر شوهرش آموخت.

نکاتی برای نظافت منزل با استفاده از تجربیات مادرشوهر

 

نکته تمیزکاری که من نمی دانستم تا وقتی که به خانه خانواده همسرم نقل مکان کردم.

من به نوعی یک راز شرم آور دارم: من 27 ساله هستم و با خانواده همسرم زندگی می کنم. اما برای من اصلا غصه نخورید. این موقعیت چیزهای زیادی برایم به ارمغان آورد. 
من و شوهرم در ماه گذشته نزد والدین او نقل مکان کردیم، و از آن زمان من نکات مفید خانه داری را از یکی از بهترین مکانهایی که می توانید از آنها بیاموزید کشف کردم: یک مادر خانه دار با بیش از 30 سال تجربه. برای من مثل یک اقامتگاه غیررسمی نظافت منزل است.

قبل از زندگی با خانواده همسرم، فکر می کردم به کارهای تمیزکاری کاملا تسلط یافته‌ام ( لباسشویی دو بار در هفته، تمیز کاری غیر ضروری هر وقتی که روحیه داشتم)، اما در واقع فرایند نظافت را بسیار دلهره آورتر از حد لازم کرده بودم. این ممکن است به این دلیل باشد که خودم هرگز به مادرم در خانه کمک نکردم. (با عرض پوزش ، مادر!)

 به سادگی از تحت مراقبت بودن به تلاش برای مراقبت کردن از خودم و شوهرم رسیدم. اکنون، من فرصتی دوباره برای یادگیری از شخصی دارم که سالها تجربه دارد - ترکیبی از نکات مادر خودش و چندین دهه آزمون و خطا.

آنچه آنها می گویند درست است. مادران واقعاً بهترین چیزها را می دانند و برخی از مواردی هم که من از مادرشوهرم یاد گرفته‌ام، بسیار شگفت آور و مفید بودند که لازم دانستم آنها را با شما در مجله اینترنتی بیننده به اشتراک بگذارم.

 


 

ماشین ظرفشویی
ماشین ظرفشویی

 

بیشتر چیزها می توانند در ماشین ظرفشویی بروند!


یک ماشین ظرفشویی برای راحتی شما است- بنابراین شما می‌توانید از آن تا آنجایی که می توانید استفاده کنید. قبل از اثاث کشی، غالباً از قرار دادن هر چیزی غیر از ظرف در ماشین ظرفشویی خودداری می کردم. اما از مادر شوهرم آموختم، بسیاری از ملزومات دیگر آشپزخانه می تواند داخل ماشین برود، مانند ظروف پخت و پز، انواع مختلفی از قابلمه ها و حتی اسفنج ها (نکته حرفه‌ای: این یک راه برای دوستداران محیط زیست است، برای تازه و تمیز کردن و استفاده مجدد از اسفنج). تا زمانی که در ماشین ظرفشویی جا باشد، او هر آنچه  لازم باشد را داخل آن می گذارد.

یک نکته مهم: قبل از انداختن چیزی در ماشین ظرفشویی، برچسب آن را بخوانید یا مارک را به صورت آنلاین جستجو کنید. انداختن ظروف و قابلمه‌های فلزی یا چدنی با مهر و موم‌های نچسب، ممکن است در ماشین ظرفشویی خراب شوند.

 


 

دو نوع لوله بازکن
دو نوع لوله بازکن
 

 

انواع مختلفی از لوله بازکن وجود دارد! (و شما احتمالاً به بیش از یک نوع نیاز دارید)


چیزهایی که برای من تازگی داشت: لوله بازکن‌ها همه یک اندازه نیستند و برای همه جا هم مناسب نیستند. یک روز در حالی که من و خانواده همسرم درحال تماشای مستندهای بهسازی منزل بودیم، پدر شوهرم خیلی عادی گفت که شخصی که در برنامه داشت لوله توالت را باز می کرد، ازلوله بازکن نامناسبی استفاده می کند. من گفتم: "صبر کنید، مگه فرقی هم می کند؟" همانطور که او توضیح داد، متوجه شدم که در تمام زندگی بزرگسالی‌ام از لوله بازکن اشتباه، استفاده می کردم.

لوله بازکن مخصوص توالت فرنگی
لوله بازکن مخصوص توالت فرنگی
 
 

بنابراین تفاوتشان در چیست؟ سر لوله بازکن سینک کلاهکی شکل و لاستیکی است، که از پایین کاملا مسطح است. در حالی که لوله بازکن توالت فرنگی مانند لوله بازکن سینک،‌ کاهک دارد‌، اما یک کلاهک کوچک تر لاستیکی هم دارد که در داخل کلاهک بزرگ تر قرار گرفته است. انتهای باریک کاملاً در مخزن توالت فرنگی قرار می‌گیرد، و مکش لازم برای باز کردن لوله را ایجاد می کند که در پاکسازی گرفتگی توالت بسیار کارآمدتر است.

 


شستن و خشک کردن لباس ها به صورت روزانه
شستن و خشک کردن لباس ها به صورت روزانه
 

 

انجام یک بار شستشوی لباسها در روز، ترس از لباس شستن را از بین می برد (و به شما کمک می کند تا همیشه مرتب باشید)


طی چند هفته مشاهده عادت‌های تمیز کاری مادرشوهرم، متوجه شدم که او هر روز ماشین لباسشویی و خشکشویی رو روشن می کند- یک روز همه حوله‌ها، یک روز لباس‌ها، و هفته ای یکبار هم ملافه‌ها. خیلی زود، من هم پیروی از او را شروع کردم و این تغییر در روند شستشوی لباسها به صورت روزانه، به طرز شگفت آوری آسان بود. با وجود این که قبلا در بالای لیست کارهای بی پایان من قرار داشت، اکنون با  این روند اضطراب از انجام این کار کاملا از بین رفته است. احساسی که من اغلب هنگام فکر کردن در مورد روز لباسشویی دو بار در هفته داشتم که انجام آن ساعتها و ساعتها به طول می انجامید.

این نکته ساده اما کارآمد همچنین به من نظم و ترتیبی داد که باعث شد به همه کارهایم سرو سامان دهم:

  • وقتی مرتب کار لباسشویی را انجام می دهید، نیازی هم نیست که کلی لباس داشته باشید. به سرعت برای من مشخص شد که کدام لباس، لباس مورد علاقه‌ام است، چون مدام آنها را موقع شستشو پیدا می کردم، و یا کدام یک از لباس‌ها مورد غفلت قرار گرفته‌‌اند، زیرا اولین انتخاب من نبودند.
  • شما در واقع فقط به یک یا دو سری ملحفه نیاز دارید. هر چهارشنبه مادر شوهرم ملافه‌ها را از روی تخت برداشته، شسته و بعد از خشک شدن به تخت باز می گرداند. پس چرا ملحفه های بیشتری بخریم؟ به یک سری ملحفه خوب پول بدهید و مدت زمان زیادی از یک ست استفاده کنید.

 


جوش شیرین
جوش شیرین
 

 

جوش شیرین یک پاک کننده اعجاب انگیز است!

 

من می دانم که جوش شیرین در بعضی از کارهای خونه مفید است، اما وقتی دیدم مادر شوهرم مقداری از آن را به داخل ظرفشویی آشپزخانه می پاشد، چشمانم از تعجب کاملاً  باز ماند. از او پرسیدم چه کاری انجام می‌دهی و او در حالی که شوکه شده بود گفت: "شما هرگز از جوش شیرین برای تمیز کردن استفاده نمی‌کنید؟" سپس ادامه داد و همه چیزهای شگفت انگیزی که جوش شیرین می‌تواند تمیز کند را با من به اشتراک گذاشت.

یک تابه با روغن و چربی سوخته؟ مقداری جوش شیرین و آب را با هم مخلوط نموده و به خمیر تبدیل کنید. بگذارید در ظرف بماند! بدون هیچ تلاشی آن را مثل روز اولش تمیز کنید.

کف سینک ظرفشویتان لکه وجود دارد؟ روی سینک خود جوش شیرین بپاشید، بگذارید بماند و پاک شود. جادو می کند!


این طرفندها باعث می شوند تا کمی در وقت صرفه جویی شود. همچنین باعث بالا رفتن سطح کیفی تمیزکاری و نظافت معمول می گردند.

 

 

 

 

 

 

 


منبع: Apartment Therapy

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها

هوگه Hygge، این کلمه دانمارکی که اکنون در جهان به صورت فراگیر در آمده، در حقیقت نوعی حس و حال و کیفیت است.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

چند عادت افراد کارا، شاد و پر انرژی
چند عادت افراد کارا، شاد و پر انرژی

در اینجا می خواهیم پرده از راز افراد موفق و شاد برداریم. به یاد داشته باشید که همه چیز به شما، افکار شما، عادت ها و تصمیمات شما بستگی دارد.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/18 مشاهده مطلب

خوشبوکننده های خانگی
خوشبوکننده های خانگی

احتمالا برایتان پیش آمده که با بوی بد مبلمان، اتومبیل، اتاق و سرویس بهداشتی مواجه بشوید ولی هیچ خوشبوکننده ای در دسترس نداشته اید. می توانید آن را بسازید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/12/14 مشاهده مطلب

امن ترین راه برای انتقال گلدان های خانگی به هنگام اثاث کشی
امن ترین راه برای انتقال گلدان های خانگی به هنگام اثاث کشی

یکی از مشکلات بزرگ ما هنگام اثاث کشی، مربوط به انتقال گل و گلدانهامونه. تو این مقاله برای کمک به شما، پیشنهادات بسیار کاربردی آورده شده.

سبک زندگی و موفقیت 1400/02/26 مشاهده مطلب

چرا گل آپارتمانی برای هدیه به مادران مناسب تر است؟
چرا گل آپارتمانی برای هدیه به مادران مناسب تر است؟

شاید هیچکس در جامعه ی امروزی حتی از نزدیک ترین افراد به خود نیز توقع نداشته باشد که برای هدیه دادن به زحمت مادی بیفتند. شدت این موضوع در مادر...

سبک زندگی و موفقیت 1400/09/25 مشاهده مطلب

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟

شاید به خوبی این نکته را بدانید که برای پیش بردن کارهای مربوط به دادگاه لازم است وکیل مجرب و کار آزموده ای را در کنار خود دا...

سبک زندگی و موفقیت 1400/10/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید