آپارتمان نقلی ساده ولی جادار

آپارتمان نقلی ساده ولی جادار
با بالارفتن هزینه مسکن برخی خانواده ها توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند. در اینجا فضای داخلی یک آپارتمان 40 متری جادار را به نمایش گذاشته ایم.

آپارتمان ریز متراژ ساده، خانوادگی و انعطاف‌پذیر 


برای ایجاد فضایی دلباز، این آپارتمان 40 متری با پالتی از مواد طبیعی و رنگهای خاکی بازسازی شده است.


با وجود گرانی قیمت‌های املاک و مستغلات در جهان، بسیاری از مردم کلان شهر جزیره کوچک هنگ کنگ، با زندگی در فضاهای کوچک - گاهی اوقات با خانواده‌‌ای پرجمعیت- آشنا هستند. جمعیتی بیش از 7 میلیون نفر که در زمینی به وسعت 426 مایل مربع، به نام هنگ کنگ ساکن هستند. هنگ کنگ شهری پرجمعیت است که جایی به غیر از بالارفتن در آنجا وجود ندارد، و برج های مسکونی سر به فلک کشیده در آنجا خود نمایی می کنند.

اما همانطور که بارها و بارها دیده ایم، حتی در نقاطی از هنگ کنگ که تراکم بیش از حدی دارند، یک طراحی متفکرانه می تواند به طور کلی فضاهای تنگ و جمع و جور را به چیز دیگری تبدیل کند. 
به عنوان مثال، در بازسازی این آپارتمان 40 متر مربعی برای یک خانواده سه نفره، شرکت معماری محلی Absence From Island توانست آپارتمان قدیمی - قدمت آن به دهه 1990 برمی گردد - را به یک آپارتمان روشن، دلباز و جادار تبدیل کند. فضایی با طرح و نقشه قابل تغییر و تاشو و فضایی برای انباری. با مجله اینترنتی بیننده همراه ما باشید تا به شما نحوه استفاده درست از فضا را در یک آپارتمان کوچک، نمایش دهیم.

این آپارتمان (چوبی در جنگل سیمانی) "Rattan in Concrete Jungle" واقع در تسونگ کوان او، یکی از 9 شهر مسکونی در هنگ کنگ است که در زمین های احیا شده ساخته شده است، و برای یک مدیر آژانس تبلیغاتی و همسرش که مهماندار هواپیما است و نوزاد تازه متولد شده آنها بازسازی شده است. 

قبل از بازسازی، طرح آن برای شهر جزیره‌ای نسبتاً معمولی بود، با پنج اتاق و درهای آنها که همگی به فضای اصلی نشیمن باز می شد. با این حال، مشتریان یک پیکربندی انعطاف پذیرتر و قابل تغییر می خواستند که بتواند فضا را به حداکثر برساند و همچنین فضای بیشتری برای انبار وسایل کودک و موارد مشابه فراهم کند.

 

آپارتمان 40 متری در هنگ کنگ
آپارتمان 40 متری در هنگ کنگ

 

برای شروع، معماران درب سرویس بهداشتی را به سمت دیگر تغییر دادند تا فضای بیشتری بر روی دیوار و برای قرار دادن تلویزیون در اتاق نشیمن آزاد شود.

 

جابه جایی درب سرویس بهداشتی برای ایجاد فضایی برای قرار دادن تلویزیون بر روی دیوار
جابه جایی درب سرویس بهداشتی برای ایجاد فضایی برای قرار دادن تلویزیون بر روی دیوار

 

سپس طراحان، نصب کابینت ها و کمدهای چوبی تمام قد، با چوب خیزران – چوب محلی از گوانگژو، چین -  را در جلوی دیوارها آغاز کردند.

 

کمدهای سراسری از کف به سقف
کمدهای سراسری از کف به سقف

 

کیفیت نفوذ پذیر و حصیری چوب خیزران امکان جریان هوا را فراهم می کند و همچنین به روشن شدن پالت رنگی آپارتمان کمک می‌کند و محیطی آرام و مینیمالیستی ایجاد می‌کند.

 

چوب خیزران
چوب خیزران

 

پیکربندی و شکل کمد‌ها حاکی از تفکرات دقیقی است که بر روی طرح جدید اعمال شده است. به عنوان مثال، در حالی که بیشتر کمدها از سقف به کف، نزدیک درب ورودی اصلی کشیده شده اند، اما این کمد عمداً کوتاه شده است تا به عنوان  یک نیمکت مناسب برای نشستن هنگام پوشیدن کفش استفاده شود.

 

انتخاب کوتاه یکی از کمدها به منظور نشستن برای کفش پوشیدن
انتخاب کوتاه یکی از کمدها به منظور نشستن برای کفش پوشیدن

 

برای آزاد سازی فضای بیشتر، مبل اتاق نشیمن با بقیه کمدها ساخته شده است. در زیر، مکعب هایی وجود دارد که اسباب بازی‌های کودک را دور از دید نگه می دارد. دیوار مجاور کاناپه چسبیده به کمدها، ورقه های فلزی را در زیر پنهان می کند، به طوری که می توان از آن به عنوان یک تخته مغناطیسی برای زدن عکس های خانوادگی یا کارهای هنری بچه‌ها استفاده کرد.

ایجاد فضا برای نگهداری وسایل
ایجاد فضا برای نگهداری وسایل

 

درست در کنار کاناپه، یک طاقچه دستی هم وجود دارد که با موزاییک رنگ روشن ساخته شده است. از این طاقچه، هم یک سطح اضافی برای گذاشتن چیزی بر روی آن ایجاد می کند و هم به عنوان یک پله به سمت اتاق کودک استفاده می‌شود.

 

استفاده از موزاییک برای کف
استفاده از موزاییک برای کف

 

فضای کف هم به لطف میز ناهار خوری که در شکافی بین کمدها تعبیه شده است، حتی بیشتر هم دلباز می شود. در صورت نیاز به میز، می‌تواند روی چرخ های خود بغلطد و به سمت بیرون بچرخد. صندلی های غذاخوری را نیز بیرون بیاوریم. وقتی که شام به پایان رسید، آن را سرجایش می گذارند.

میز ناهار خوری متحرک
میز ناهار خوری متحرک

 

اتاق خواب اصلی دارای یک تختخواب است که بر روی سکویی مرتفع واقع شده است که محلی مناسب برای نگهداری برخی وسایل است. درست در کنار پنجره یک گوشه دنج برای مطالعه تعبیه شده است که دارای پنل‌های چوبی از خیزران است که بخشی از قسمت پایین پنجره ها را پوشانده و یک گوشه راحتی را ایجاد می‌کند.

تختخواب که در ارتفاع قرار گرفته و ایجاد گوشه دنج در کنار آن
تختخواب که در ارتفاع قرار گرفته و ایجاد گوشه دنج در کنار آن

 

با بالارفتن از پله های موزاییکی، اتاق کودک نوعی تخته سنگ خالی تصور می‌شود: ارتفاع زیاد کف اتاق از سطح زمین به این معنی است که فضای زیادی از زیر کف اتاق به محل نگهداری وسایل و لباسها اختصاص داده شده است.

اتاق کودک
اتاق کودک

 

حتی یک میز مخفی ساخته شده با چوب خیزران هم وجود دارد که با فشار دادن یک دکمه بر روی هیدرولیک‌ها بالا می آید. ایده این بود که این فضا توکار باشد تا در کنار کودک "رشد کند".

میز مخفی ساخته شده در کف اتاق
میز مخفی ساخته شده در کف اتاق

 

آشپزخانه نسبتاً کوچک است، اما طراحی به صورتی انجام شده تا با ادامه دادن  کابینت ها تا بالا، تا جایی که می شود از هر اینچ استفاده کرد. می تواند آن را بزرگتر کند.

آشپزخانه
آشپزخانه

 

به منظور هم ترازی با مکان جدید درب سرویس بهداشتی، توالت را جا به جا کرده‌اند، به طوری که نمای ورودی کابینتی آینه ‌دار است. در کاشی کاری هم سعی شده از پالت خاکی رنگ استفاده شود تا با بقیه آپارتمان مطابقت داشته باشد.

سرویس بهداشتی
سرویس بهداشتی

 

ایده اصلی در اینجا این است که با جابجایی چند المان اصلی به اطراف، افزودن مبلمان و اثاثیه چند منظوره یا قابل تبدیل و در عین حال مزین کردن فضا با مواد طبیعی و رنگهای ساده و خاکی، فضای زندگی کوچکی را بزرگتر جلوه دهیم. نتیجه این امر یک پناهگاه شهری در این کلانشهر شلوغ است که مناسب برای خانواده کوچکی است که به دنبال رشد در محل مناسب هستند.

خانه‌تان آباد!

 

 

 


منبع: Treehugger

 

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه(Hygge) چیست؟
هوگه(Hygge) چیست؟

هوگه به شما کمک می کند تا کمی از این دنیای کاری و پرمشغله خود فاصله گرفته و از اوقات فراغت خود بیشترین لذت را ببرید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)
زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)

اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال و این روزهای قرنطینه مهمان خانه خود کنید، پس با ما همراه باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن
اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

آیا شما هم جزو آن دسته از مردم هستید که از اسباب و اثاثیه بزرگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند؟ اگر بله، با ما همراه باشید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/10/22 مشاهده مطلب

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟
چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، نحوه تمیز کردن فر آورده شده است، با این کار می‌توانید با آرامش بیشتری پخت و پز کنید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد
7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد

سرکه برای تمیز کردن بسیاری از چیزها عالی است. اما خاصیت اسیدی آن ممکن است باعث ایجاد خردگی در بعضی سطوح شود و به خانه و لوازم خانگی آسیب جدی وارد نماید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

سیم پیچی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی
سیم پیچی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی

اگر بخواهند موفق باقی بمانند، همه چیز باید تغییر کند. بهترین راه برای کنار آمدن با تغییر، تغییر دادن خودمان است. یا به عبارتی سیم کشی مجدد مغزمان.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/17 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید