تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ

تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ
به نظر می رسد سیگنال شروع به توسعه طیف وسیعی از ویژگیهای جدید کرده است که پیش از این در واتس‌اپ موجود بودند.

برنامه سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ تقلید می کند!

 

برنامه Signal در حال دریافت قابلیت‌هایی است که WhatsApp قبلا همه آنها را تجربه کرده است؛ از تصاویر زمینه چت گرفته تا پشتیبانی از هشت نفر در تماس‌های گروهی‌، Signal بیشتر شبیه WhatsApp می شود.

به نظر می رسد Signal شروع به توسعه طیف وسیعی از ویژگیهای جدید کرده است که پیش از این در WhatsApp موجود بودند. تغییرات جدید تنها چند روز پس از استقبال این برنامه پیام رسان از هجوم کاربران جدید، مورد توجه قرار گرفت. 

افزایش محبوبیت Signal، در پی به روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی توسط WhatsApp صورت گرفت که به خشم عمومی نیز تبدیل شد. 

یکی از تغییراتی که Signal به تقلید از WhatsApp قرار است ایجاد کند، تصاویر زمینه چت است. همچنین به احتمال زیاد، Signal گزینه "About" را اضافه خواهد کرد که به نظر می‌رسد، مشابه همان گزینه در WhatsApp باشد.

همانطور که توسط ردیاب بتا WhatsApp، یعنی WABetaInfo متوجه شدیم، بتا Signal 5.3.1 برای اندروید، ویژگی جدید تصویر زمینه چت را به همراه دارد. با رفتن به Settings> Appearance> Chat Wallpaper می توان به آن دسترسی داشت. 

21 تصویر زمینه از پیش تنظیم شده برای انتخاب وجود دارد، اگرچه کاربران همچنین می توانند تصاویر خود را به عنوان تصاویر پس زمینه چت در برنامه اضافه کنند. گزینه ای هم برای تنظیم یک تم تاریک برای کم نور کردن تصویر زمینه چت نیز موجود است.

Signal گزینه تصویر زمینه چت را برای آزمایش کنندگان بتا اضافه کرده است که مشابه WhatsApp کار می کند.
Signal گزینه تصویر زمینه چت را برای آزمایش کنندگان بتا اضافه کرده است که مشابه WhatsApp کار می کند.
 

 

الان مدتی است که WhatsApp تصاویر پس زمینه چت دارد. همچنین در دسامبر، تصاویر پس زمینه سفارشی برای چت‌ها اضافه کرد.

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، سعی شده است تا قابلیت‌های سیگنال و واتس‌اپ را با هم مقایسه نماییم. آخرین نسخه بتا Signal همچنین گزینه سفارشی «About» را در اختیار شما قرار می دهد، که به کاربران امکان می دهد تا در مورد وضعیت خود به مخاطبین خود اطلاع دهند. در گزینه Profile در مِنو Setting در برنامه Signal موجود است. WhatsApp گزینه مشابه "About" را دارد.

Signal گزینه
 گزینه About  در Signal
 

 

Signal همچنین با "Day by Day" به عنوان اولین بسته رسمی برچسب متحرک، در آخرین بروزرسانی، پشتیبانی از برچسب های متحرک را اضافه کرده است. 

طبق اطلاعات بدست آمده از WABetaInfo، برنامه Signal دِسکتاپ، به کاربران این امکان را نیزمی دهد تا برچسب‌های متحرک جدید ایجاد کرده و آنها را مستقیماً با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

برچسب‌های متحرک در ماه جولای سال گذشته وارد WhatsApp شدند. طبق گزارشات انجام شده، توانایی وارد کردن برچسب‌های متحرک شخص ثالث را نیز در هفته های آینده خواهد داشت.

همچنین Signal حالت داده-کم (Low-data) برای تماس ها ایجاد می‌کند، که از قبل در WhatsApp موجود است. این برنامه همچنین می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا به چت‌های خود در صفحه اشتراک iOS نگاه کنند - چیزی که WhatsApp سال گذشته برای کاربران آیفون آورده است.

اوایل این هفته، Signal این امکان را به کاربران خود داد تا در صورت تمایل اجازه بارگیری خودکار پرونده‌های رسانه‌ای را بدهند. 

این برنامه اخیراً محدودیت تماس‌های گروهی را نیز از پنج شرکت کننده به 8 نفر تغییر داده است. هر دو این ویژگی ها از قبل در WhatsApp وجود داشتند. برنامه متعلق به فیسبوک هم در ماه آوریل، محدودیت تماس گروهی را به هشت نفر افزایش داد.

همچنین گفته می شود که Signal  گزینه‌ای را برای کاربران ایجاد کرده است که بتوانند پیوند دعوت گروهی قابل اشتراک گذاری ایجاد کنند. این کار نیز مشابه نحوه دعوت افراد به گروه های خود در WhatsApp است.

 

 

بیشتر بخوانید:

 ارسال پیامک با سیگنال به عنوان برنامه پیش‌فرض

 پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

 سیگنال یا واتس‌اپ؟
 

 

 


منبع:   Gadgets 360o

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
بوت استرپ نسخه ۵ به همراه RTL رسمی منتشر شد
بوت استرپ نسخه ۵ به همراه RTL رسمی منتشر شد

بالاخره بعد از سال‌ها انتظار نسخه رسمی و آزمایشی فریمورک bootstrap با قابلیت راست به چپ رونمایی شد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/09/19 مشاهده مطلب

نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ها از سوی واتس‌اپ با فیسبوک
نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ها از سوی واتس‌اپ با فیسبوک

واتس‌اپ سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روز کرده و در آن بخشی را توضیح می‌دهد که چگونه داده‌ها را با سایر برندهای فیسبوک مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارد!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/20 مشاهده مطلب

Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!
Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!

گوگل، به تازگی Chrome 88 را منتشر کرد و پشتیبانی از Adobe Flash Player را برای همیشه از بین برد و به دوره اینترنت پایان داد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/05 مشاهده مطلب

چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟
چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟

گوگل هر روز با میلیاردها وب سایت کار می‌کند. چگونه این کار را انجام می‌دهد و چگونه می توانید توجه بیشتری را از سوی گوگل و جستجوگرها به خود معطوف کنید؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/13 مشاهده مطلب

فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران
فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

با راه اندازی قابلیت نویگیشن یا مسیریابی گوگل مپ برای ایرانی‌ها احتمالا دقت مسیریابی افزایش می‌یابد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/12/18 مشاهده مطلب

15 روش رایگان استفاده از گوگل آنالیتیکس
15 روش رایگان استفاده از گوگل آنالیتیکس

در اینجا برای کسانی که در صدد ارتقاء صفحه خود هستند، 15 روش رایگان استفاده از گوگل آنالیتیکس برای پیگیری نتایج سئو را به اشتراک گذاشته ایم.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/02/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید