تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ

تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ
به نظر می رسد سیگنال شروع به توسعه طیف وسیعی از ویژگیهای جدید کرده است که پیش از این در واتس‌اپ موجود بودند.

برنامه سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ تقلید می کند!

 

برنامه Signal در حال دریافت قابلیت‌هایی است که WhatsApp قبلا همه آنها را تجربه کرده است؛ از تصاویر زمینه چت گرفته تا پشتیبانی از هشت نفر در تماس‌های گروهی‌، Signal بیشتر شبیه WhatsApp می شود.

به نظر می رسد Signal شروع به توسعه طیف وسیعی از ویژگیهای جدید کرده است که پیش از این در WhatsApp موجود بودند. تغییرات جدید تنها چند روز پس از استقبال این برنامه پیام رسان از هجوم کاربران جدید، مورد توجه قرار گرفت. 

افزایش محبوبیت Signal، در پی به روزرسانی سیاست حفظ حریم خصوصی توسط WhatsApp صورت گرفت که به خشم عمومی نیز تبدیل شد. 

یکی از تغییراتی که Signal به تقلید از WhatsApp قرار است ایجاد کند، تصاویر زمینه چت است. همچنین به احتمال زیاد، Signal گزینه "About" را اضافه خواهد کرد که به نظر می‌رسد، مشابه همان گزینه در WhatsApp باشد.

همانطور که توسط ردیاب بتا WhatsApp، یعنی WABetaInfo متوجه شدیم، بتا Signal 5.3.1 برای اندروید، ویژگی جدید تصویر زمینه چت را به همراه دارد. با رفتن به Settings> Appearance> Chat Wallpaper می توان به آن دسترسی داشت. 

21 تصویر زمینه از پیش تنظیم شده برای انتخاب وجود دارد، اگرچه کاربران همچنین می توانند تصاویر خود را به عنوان تصاویر پس زمینه چت در برنامه اضافه کنند. گزینه ای هم برای تنظیم یک تم تاریک برای کم نور کردن تصویر زمینه چت نیز موجود است.

Signal گزینه تصویر زمینه چت را برای آزمایش کنندگان بتا اضافه کرده است که مشابه WhatsApp کار می کند.
Signal گزینه تصویر زمینه چت را برای آزمایش کنندگان بتا اضافه کرده است که مشابه WhatsApp کار می کند.
 

 

الان مدتی است که WhatsApp تصاویر پس زمینه چت دارد. همچنین در دسامبر، تصاویر پس زمینه سفارشی برای چت‌ها اضافه کرد.

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، سعی شده است تا قابلیت‌های سیگنال و واتس‌اپ را با هم مقایسه نماییم. آخرین نسخه بتا Signal همچنین گزینه سفارشی «About» را در اختیار شما قرار می دهد، که به کاربران امکان می دهد تا در مورد وضعیت خود به مخاطبین خود اطلاع دهند. در گزینه Profile در مِنو Setting در برنامه Signal موجود است. WhatsApp گزینه مشابه "About" را دارد.

Signal گزینه
 گزینه About  در Signal
 

 

Signal همچنین با "Day by Day" به عنوان اولین بسته رسمی برچسب متحرک، در آخرین بروزرسانی، پشتیبانی از برچسب های متحرک را اضافه کرده است. 

طبق اطلاعات بدست آمده از WABetaInfo، برنامه Signal دِسکتاپ، به کاربران این امکان را نیزمی دهد تا برچسب‌های متحرک جدید ایجاد کرده و آنها را مستقیماً با دوستان خود به اشتراک بگذارند.

برچسب‌های متحرک در ماه جولای سال گذشته وارد WhatsApp شدند. طبق گزارشات انجام شده، توانایی وارد کردن برچسب‌های متحرک شخص ثالث را نیز در هفته های آینده خواهد داشت.

همچنین Signal حالت داده-کم (Low-data) برای تماس ها ایجاد می‌کند، که از قبل در WhatsApp موجود است. این برنامه همچنین می‌تواند به کاربران اجازه دهد تا به چت‌های خود در صفحه اشتراک iOS نگاه کنند - چیزی که WhatsApp سال گذشته برای کاربران آیفون آورده است.

اوایل این هفته، Signal این امکان را به کاربران خود داد تا در صورت تمایل اجازه بارگیری خودکار پرونده‌های رسانه‌ای را بدهند. 

این برنامه اخیراً محدودیت تماس‌های گروهی را نیز از پنج شرکت کننده به 8 نفر تغییر داده است. هر دو این ویژگی ها از قبل در WhatsApp وجود داشتند. برنامه متعلق به فیسبوک هم در ماه آوریل، محدودیت تماس گروهی را به هشت نفر افزایش داد.

همچنین گفته می شود که Signal  گزینه‌ای را برای کاربران ایجاد کرده است که بتوانند پیوند دعوت گروهی قابل اشتراک گذاری ایجاد کنند. این کار نیز مشابه نحوه دعوت افراد به گروه های خود در WhatsApp است.

 

 

بیشتر بخوانید:

 ارسال پیامک با سیگنال به عنوان برنامه پیش‌فرض

 پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

 سیگنال یا واتس‌اپ؟
 

 

 


منبع:   Gadgets 360o

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟
پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

از آنجا که پروتکل سیگنال به استاندارد صنعت تبدیل می شود، لازم است بدانید که چه چیزی آن را از سایر سیستم های پیام رسان رمزگذاری شده مبدا به مقصد جدا می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/27 مشاهده مطلب

تغییراتی که باید قبل از ورود به سیگنال یا تلگرام انجام دهید!
تغییراتی که باید قبل از ورود به سیگنال یا تلگرام انجام دهید!

تلگرام و سیگنال به دنبال پس زنی حریم خصوصی واتس اپ همچنان به پیشروی ادامه می دهند. اما هر دو برنامه، پیش فرضی دارند که باید اکنون آنها را کاملا تغییر دهید.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/10 مشاهده مطلب

ویژوال استودیو (Visual Studio) 2022 به طور رسمی منتشر شد
ویژوال استودیو (Visual Studio) 2022 به طور رسمی منتشر شد

نسخه اصلی بعدی ویژوال استودیو سریع‌تر، قابل دسترس‌تر و سبک‌تر خواهد بود و هم برای توسعه دهنگان مبتدی و هم سازمانی و حرفه ای قابل استفاده است.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/08/15 مشاهده مطلب

NET MAUI. چیست؟
NET MAUI. چیست؟

NET Multi-platform App UI (NET MAUI) یک چارچوب چند پلتفرمی برای ایجاد برنامه های بومی موبایل و دسکتاپ با C# و XAML است.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/08/16 مشاهده مطلب

وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی سایت از صفر؟
وردپرس بهتر است یا برنامه نویسی سایت از صفر؟

می دانید که به طور کلی برای مدیریت یا طراحی سایت دو راه پیش رو دارید، یا از روش آسان تر که همان سیستم مدیریت محتواست استفاده کنید یا اینکه سایت را از صفر ...

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/08/29 مشاهده مطلب

چگونگی رقابت با وب سایت های بزرگتر
چگونگی رقابت با وب سایت های بزرگتر

چگونه می توان با وب سایتی با بیش از 1 میلیون بک لینک رقابت کرد و چرا گوگل نمی تواند خرید این بک لینک ها را ببیند؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/23 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید