هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها

هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها
هوگه Hygge، این کلمه دانمارکی که اکنون در جهان به صورت فراگیر در آمده، در حقیقت نوعی حس و حال و کیفیت است.

راز خوشحالی دانمارکی ها چیست؟

 

هوگه Hygge، این کلمه دانمارکی که اکنون در جهان به صورت فراگیر در آمده، در حقیقت نوعی حس و حال و کیفیت است. چیزی ظریف اما بسیار محسوس که پایه و اساس زندگی دانمارکی ها می باشد. دانمارکی ها به لطف هوگه، توانسته اند 17 ساعت تاریکی روزهای سخت زمستان را تحمل کنند. هوگه را می توان حس و حالی نرم، راحت و دنج معرفی کرد.

“هوگه” یا “هیوگه” چنان بخش مهمی از دانمارکی بودن است که طبق گفته مایک وایکینگ (Meik Wiking)، مدیرعامل موسسه تحقیقات شادی در کپنهاگ، بر این باور است که: “هوگه، یک ویژگی مشخص از هویت فرهنگی دانمارکی‌ها و بخشی جدایی ناپذیر از DNA ملی آنها محسوب می شود.”

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، سعی شده است تا شما را با راز خوشحالی دانمارکی‌ها بیشتر آشنا نماییم!

همچنین وایکینگ هوگه را “مانند آغوش گرم، اما بدون برخورد فیزیکی” توصیف می کند. پس آشنایی با فرهنگ هوگه، به خصوص در این روزهای سرد و قرنطینه ناشی از کرونا، خالی از لطف نیست.

وایکینگ در کتاب خود با عنوان “کتابچه‌ هوگه” می گوید: “به عبارت دیگر، هر چیزی که آزادی برای آمریکایی ها به شمار می رود، هوگه برای دانمارکی ها نیز به همان معناست.”

کتابچه هوگه – اثر مایک وایکینگ
کتابچه هوگه – اثر مایک وایکینگ
 

این وسواس ملی با همه چیزهای دنج و گرم و نرمش یکی از دلایلی است که باعث شده تا کشور دانمارک با وجود زمستان های سخت، طولانی، بی رحم و تاریک خود همیشه در بالای لیست شادترین کشورهای جهان قرار گیرد. و اخیرا، بقیه جهان هم شروع به اجرای این شیوه زندگی شگفت انگیز کرده‌اند. و قطعا ایرانیان از این امر مستثنا نیستند.

هوگه در واقع یک نوع سبک زندگی شاد و آرامش بخش است که به طور یقین شما هم این سبک زندگی را تجربه کرده اید!!! اما با نام آن آشنایی نداشته اید.

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه(Hygge) چیست؟
هوگه(Hygge) چیست؟

هوگه به شما کمک می کند تا کمی از این دنیای کاری و پرمشغله خود فاصله گرفته و از اوقات فراغت خود بیشترین لذت را ببرید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)
زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)

اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال و این روزهای قرنطینه مهمان خانه خود کنید، پس با ما همراه باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

آپارتمان نقلی ساده ولی جادار
آپارتمان نقلی ساده ولی جادار

با بالارفتن هزینه مسکن برخی خانواده ها توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند. در اینجا فضای داخلی یک آپارتمان 40 متری جادار را به نمایش گذاشته ایم.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/11 مشاهده مطلب

درسهای بازایابی از 500 شرکت برتر فورچون
درسهای بازایابی از 500 شرکت برتر فورچون

اگر می خواهید محصولات شما در دنیای دیجیتال دیده شوند و به صورت آنلاین خریده شوند، به این ترفندها و نکات نیاز پیدا خواهید کرد.

کسب و کار و اقتصاد 1399/12/06 مشاهده مطلب

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟

شاید به خوبی این نکته را بدانید که برای پیش بردن کارهای مربوط به دادگاه لازم است وکیل مجرب و کار آزموده ای را در کنار خود دا...

سبک زندگی و موفقیت 1400/10/01 مشاهده مطلب

نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر
نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر

در اینجا با تجربیات بسیار مفید یک نفر در امر نظافت منزل آشنا می شویم که همه آنها را از زمانی که وارد خانواده همسرش شد، از مادر شوهرش آموخت.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/15 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید