چطور آرد را نگه داریم که تازه بماند؟

غذا و آشپزی 1399/10/29 23:16:20
چطور آرد را نگه داریم که تازه بماند؟
اگر جزو افرادی هستید که با نگهداری آرد مشکل دارند، در این مقاله به شما می آموزیم که چطور از آرد نگهداری نماییم که مدت زمان بیشتری بماند و فاسد نشود.

چطور آرد را نگه داریم که تازه بماند؟

 

به گفته یک شیرینی پزی قدیمی، حتما شما هم برایتان اتفاق افتاده است که مقدار کمی آرد تهیه کرده باشید و در زمان استفاده متوجه شوید که آرد شما غیر قابل استفاده شده است. برای جلوگیری از هدر رفتن آن، در اینجا نحوه نگهداری صحیح آرد آورده شده است تا ماندگاری آن بیشتر از کلوچه های بعدی باشد. (خوش شانس هستید - فوق العاده آسان است.)

 

  • آیا آرد خراب می شود؟


بسیاری از افرادی که تازه شروع به پخت و پزمی کنند، نمی دانند که آرد در واقع یک ماده فاسدشدنی است. بنابراین بله، سرانجام خراب خواهد شد (بر خلاف شکر یا ادویه جات، که تقریباً به طور نامحدود درعمق آبدارخانه شما هم دوام می آورند).

انواع آرد مقداری روغن در خود دارند، بنابراین در اثر قرار گرفتن در معرض اکسیژن با گذشت زمان ممکن است بوی نا یا روغن مانده بگیرند. بعد از روی بوی نامطبوع و طعم تلخ آرد متوجه می شوید که از زمان استفاده آن گذشته است. و به عنوان یک قاعده کلی، آرد تصفیه نشده (مانند آرد گندم) سریعتر از انواع تصفیه شده (مانند آرد همه منظوره) خراب می شود.


  • ماندگاری آرد چقدر است؟


این به نوع آردی که در مورد آن صحبت می کنید و نحوه ذخیره آن بستگی دارد. آرد همه منظوره (و سایر آردهای تصفیه شده، مانند آرد نان سفید)، از زمان خرید می تواند شش تا 12 ماه دوام بیاورد. این در صورتی است که، بدون باز کردن، در انبار نگهداری شوند (و پس از باز شدن تا هشت ماه).
 

آرد گندم کامل از آنجایی که حاوی روغن بیشتری است، ماندگاری کمتری دارد. در صورتی که درب آن را باز نکرده باشید، حدود سه ماه در انبار نگهداری می شود. البته رعایت صحیح این موارد باعث افزایش ماندگاری آنها می شود.


  • بنابراین ، بهترین روش برای ذخیره آرد چیست؟


به گفته کارشناسان آرد، سه عنصر اصلی برای ذخیره هر نوع آردی وجود دارد: این ماده باید به دور از هوا، در سرما و درتاریکی نگهداری شود.

دفعه بعدی که کیسه آرد تازه ای به خانه آوردید، در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، نحوه نگهداری صحیح آرد آورده شده است:

  1. ابتدا در کیسه آرد را باز کرده و محتویات آن را به یک ظرف پلاستیکی با درپوش محکم یا یک کیسه بزرگ زیپ کیپی منتقل کنید. (به صورت متناوب، می توانید کل کیسه را بدون بازکردن درون ظرف یا کیسه پلاستیکی بگذارید). هرچه ظرف غیر قابل نفوذتر در برابر هوا باشد، بهتر است - این کار از اکسید شدن آن جلوگیری می‌کند و باعث نفوذ طعم‌ و بوهای دیگر به آرد نمی شود.
  2. مرحله بعد، محل نگهداری آرد است. در حالی که یك انبار، کابینت یا آبدارخانه تاریك و خنك برای این کار کفایت می کند، اما یخچال بهتر است و بهترین فریزر است.
  3. برای بیشترین ماندگاری، آرد را تا آنجا که ممکن است از درب یخچال یا فریزر دور نگهداری کنید تا هر زمان که درب یخچال را باز می کنید، در معرض نور و گرما قرار نگیرد.در چنین شرایطی، آرد شما باید تا دو سال در فریزر یا یک سال در یخچال دوام بیاورد (این مقدار را برای آرد گندم کامل تا شش ماه است). 

 


 

وجود حشرات در آرد: واقعیت یا داستان؟

 

متاسفانه باید گفت، واقعیت!!! و این نگرانی را اغلب ما در مورد آرد داریم. متداول‌ترین متهمان، شپشک‌های آرد نامیده می شوند: موجودات ریزی که به احتمال زیاد همراه آن کیسه آردی بوده است که شما آن را از فروشگاه آورده‌اید.

شپشک‌های آرد، مایه رنجش هستند - نیازی به گفتن نیست که کشف آنها در خانه بسیار ناخوشایند است - اما مضر نیستند. برای جلوگیری از ایجاد مشکل در وهله اول، می توانید کیسه های جدید آرد را به مدت سه روز منجمد کنید، تا آفات احتمالی مخفی شده در آن از بین برود. به غیر از این، انبار یا داخل کابینت خانه خود را تمیز نگه دارید و غلات خود را در ظرف های محکم و غیر قابل نفوذ هوا قرار دهید و سعی کنید بیش از مقدار مصرفی خود، آرد خریداری نکنید.

 

ظرف مناسب برای نگهداری آرد
ظرف مناسب برای نگهداری آرد
 

 

 

امیدواریم مفید بوده باشد!

 

 


منبع:

Yahoo

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
ترفند هوشمندانه قهرمان باریستای جهان
ترفند هوشمندانه قهرمان باریستای جهان

با توجه به همه گیری کرونا، بیشتر قهوه خورهای قهار به درست کردن آن در منزل روی آورده اند. در اینجا یک باریستای قهرمان ترفندی را با شما به اشتراک می گذارد.

غذا و آشپزی 1399/12/09 مشاهده مطلب

طرز تهیه مرغ پارسلیز با ماکارونی
طرز تهیه مرغ پارسلیز با ماکارونی

این فیله ها براحتی مزه دارشده و بسیار خوشمزه است و براحتی در خانه تهیه میشود

غذا و آشپزی 1400/01/09 مشاهده مطلب

نحوه تهیه خامه زده شده با روغن زیتون
نحوه تهیه خامه زده شده با روغن زیتون

آیا می دونستین که خامه قنادی یا خامه زده شده را میشه با روغن زیتون هم درست کرد؟ اگر نه، این مقاله برای شماست.

غذا و آشپزی 1400/02/28 مشاهده مطلب

کیک اسپرسو شکلاتی
کیک اسپرسو شکلاتی

در این مقاله طرز تهیه این دسر بسیار عالی و پر ملات را برای دوستداران شکلات، آوردیم که حتمأ دوست خواهند داشت!

غذا و آشپزی 1400/03/10 مشاهده مطلب

11 ترفند خلاقانه برای استفاده از پوست مرکبات
11 ترفند خلاقانه برای استفاده از پوست مرکبات

گاهی پوست مرکبات از خود آنها مفیدتر هستند. در اینجا 11 ترفند برای استفاده از آنها به عنوان آبنبات، طعم دهنده، آفت کش و حتی در لوازم آرایشی و غیره آورده شده.

غذا و آشپزی 1400/06/01 مشاهده مطلب

یخ ماست مادربزرگ
یخ ماست مادربزرگ

یخ ماست مادر بزرگ، یخنی ماست یا تَفَنُنی از جمله میان وعده های خوشمزه، مربوط به گذشته های دور است.

غذا و آشپزی 1400/06/14 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید