اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن
آیا شما هم جزو آن دسته از مردم هستید که از اسباب و اثاثیه بزرگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند؟ اگر بله، با ما همراه باشید!

7 اشتباه بزرگ در درکوراسیون اتاق نشیمن و نحوه رفع آنها


با وجود اینکه اتاقهای نشیمن از اهمیت بالایی برخوردار می باشند، مردم همیشه آن طور که باید و شاید، آنها را به طور موثر و کارآمد تزئین نمی کنند.

بنا به گفته طراحان دکوراسیون داخلی، به خانه مشتری که می روند اغلب تمام مبلمان را در بالای اتاق نشیمن جلوی دیوارمی بینیم. مشخص است که مردم فکر می کنند، این کار باعث ایجاد فضای بازتر می شود. اما در واقع فضا را محدود می کند، باعث می شود فضای آنجا کمتر جذاب باشد و حق انتخاب کمتری برای چیدمان مبلمان باقی می گذارد.

آیا کنجکاو هستید که بدانید به غیر از گاف های چیدمان، چه اشتباهات دیگری درطراحی اتاق نشیمن خود مرتکب شده اید؟ 

در این مقاله از مجله تصویری بیننده، سعی شده تا شما را با چند اشتباه رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا کرده و راه حل‌های مناسب برای آنها بکار بندیم!
از تعداد انگشت شماری از طراحان داخلی سؤال کردیم که در بررسی و نظارت اجمالی خودشان به خانه مشتریان، چه اشتباه رایجی را در دکوراسیون مشاهده می‌کنند و راه حلی برای چنین مشکلاتی خواستار شدیم و این اشتباهات از این قبیل هستند.

 

 • بیش از حد از اسباب و اثاثیه بزرگ استفاده می کنید!


مردم اغلب دراتاق نشیمن خود بیشتر از اثاثیه بزرگ استفاده می کنند. آنها تصورمی كنند كه به اثاثی نیاز دارند که به سرویس مبلمان، کاناپه دونفره و یک نفره‌ها و میزجلوی کاناپه بیاید. اما، در یک اتاق نشیمن با سایزمتوسط، این کار می تواند کلافه کننده باشد و اتاق را خیلی تنگ نشان دهد.

در عوض، توصیه می شود، فقط به یک یا دو اثاث چشمگیر توجه نمایند، که به صورت بصری فضا را باز می کند. حتی فضاهای کوچک نیز می‌‌توانند از چند اثاث در مقیاس بزرگتر بهره‌مند شوند. فقط حواستان باشد که فضای اتاق را با وسایل حجیم که واقعاً نیازی به آن ندارید، یا از آنها استفاده نمی کنید، شلوغ نکنید.

بیش از حد از اسباب و اثاثیه بزرگ استفاده می کنید!
بیش از حد از اسباب و اثاثیه بزرگ استفاده می کنید!
 

 

 • صندلی یا مبل به اندازه کافی ندارید!


وقتی صحبت ازاثاثیه منزل می‌شود، کمیت و تنوع وسایل می‌تواند به اندازۀ محل قرارگیری و مقیاس آنها مهم باشد. از نظر طراح دکوراسیون، فراهم نکردن صندلی کافی دراتاق نشیمن، یک اشتباه رایج است، که اغلب منجر به چیدمانی می شود که برای خانواده و مهمانان، واقعاً کاربردی نباشد.


توجه داشته باشید که می توانید به صورت استراتژیک از صندلی‌های مختلفی برای نشستن استفاده کنید: مثلا کاناپه، مبل چند بخشی مثل مبل اِل (Sectionals)، مبلمان شزلون (Chaise Lounges)، مبل های تک نفره راحتی به همراه اتومان، و همچنین صندلی‌های تکی خاص. در این صورت، طراحی آن مکان، دارای یک حس لایه ای و تعمدی است - و همه جای نشستن دارند. نیازی به چپاندن وسایل ندارید.

انتخاب چند سبک که به درد چیدمان شما بخورد، تمام کاری است که باید برای ایجاد یک نشیمنگاه مناسب انجام دهید.

صندلی یا مبل به اندازه کافی ندارید!
صندلی یا مبل به اندازه کافی ندارید!
 

 

 • کارهای هنریِ بر روی دیوار را تغییر نمی دهید!


اگر به طور منظم کارهای هنری را در اتاق نشیمن خود تغییر نمی دهید، فرصت اینکه بتوانید واقعا و به طور کامل از وسایل خود استفاده نمایید را، از دست خواهید داد. وقتی تنها یک تصویر یا قاب را برای مدت طولانی در فضاهای زندگی خود آویزان می کنید، نسبت به احساسی که در ابتدا در ما ایجاد کرده‌اند مقاوم می‌شویم.

پیشنهاد این است که ماهانه کارهای هنری و قاب عکس‌های خود را تغییر دهید تا به شما کمک کند انرژی تازه ای به اتاق نشیمن خود وارد کنید.

برای اجرای این نکته لازم نیست همیشه درحال خرید کار هنری جدیدی باشید. به عنوان مثال، سعی کنید قاب عکس یا تصویر اتاق خواب خود را با تصویر روی دیوار گالری اتاق نشیمن خود جابجا نمایید.

همچنین می توانید پارچه موجود در قاب های خود را جابجا کرده و یا قاب خود را با پیچاندن نوارچسب طرح دار یا کاغذ دیواری تغییر دهید تا جلوه بیشتری داشته باشد. همه چیز به دید شما نسبت به وسایلتان بستگی دارد.

کارهای هنریِ بر روی دیوار را تغییر نمی دهید!
کارهای هنریِ بر روی دیوار را تغییر نمی دهید!
 

 

 • دکوراسیون شما با مبلمانتان جور نیست!


باید به سبک های دکوراسیون، به اندازه تک تک اسباب و اثاثیه اتاق نشیمن فکر و توجه شود. لوازم جانبی مسئله مهم و اساسی دیگری است و می تواند مثل جواهرات بر روی لباسی سیاه و کوچک عمل کند.

لوازم جانبی هستند که اتاقی را شخصی می کنند و به آن جلا می دهند و آن را آراسته و کامل نشان می دهند. 

در این مقاله از مجله تصویری بیننده، سعی شده تا شما را با چند اشتباه رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن آشنا کرده و راه حل‌های مناسب برای آنها بکار بندیم!

مجموعه ای از کتاب های مخصوص میزجلوی کاناپه برای افزایش رنگ آمیزی و جلوه دادن به اتاق ضروری است و در ایجاد نظم در منزل نقش مهمی دارند.

گیاهان یا گل ها   به یک فضا حس و زندگی می دهند. لزومی به کمال گرایی و زیاده خواهی نیست. اما همیشه افزودن لایه ای از شخصیت خود به فضا ارزش آن را دارد.

با چیزهایی از سفرهای خود شروع نمایید یا سایر اشیاء گرانبهایی که در طول سال جمع کرده‌اید و پیازداغ بعضی چیزها را زیاد کنید؛ مثلا از یک گلدان رنگارنگ یا یک مجسمه نیم تنه بامزه شروع کنید، که فقط برای شکل ظاهریشان آنها را دوست دارید.

دکوراسیون شما با مبلمانتان جور نیست!
دکوراسیون شما با مبلمانتان جور نیست!
 

 

 • اثاثی خریداری می کنید که با دوام نیستند!


هنگامی که در حال صحبت در مورد لوازم جانبی و منسوجات هستید، تغییرسریع مد، مسئله مهمی است. اما، خریدهای بزرگتر نباید عجولانه انجام شود؛ یعنی تا آنجایی که می توانید از آن اجتناب کنید. 
در واقع اغلب اوقات صاحبخانه‌هایی را می بینیم که بخش های مهمی ازاثاثیه اتاق نشیمن را خریداری می کنند و اصلاً طول عمر را در نظر نمی گیرند. مطمئناً می توان میل به تهیه سریع وسایل اتاق نشیمن و احساس آرامش کردن بعد آن را درک کرد، اما این عجله می تواند منجر به اشتباهات پرهزینه شود.

قبل از خرید اثاثیه برای اتاق نشیمن، نمونه هایی ازپارچه ها را برای آزمایش سفارش دهید تا ببینید که آیا می‌توانید واقعاً با آنها زندگی کنید. باید برای وسایلی که قرار است سالها وقت خود را با آنها بگذرانید، وقت بگذارید - امیدواریم نسل های آینده با دقت بیشتری انتخاب کنند.

اثاثی خریداری می کنید که با دوام نیستند!
اثاثی خریداری می کنید که با دوام نیستند!

 

 • از قالیچه یا فرش بسیار کوچک استفاده می‌کنید!


اگرچه استفاده از قالیچه، یک روش عالی برای پوشاندن کف اتاق نشیمن است، اما اگر خیلی کوچک باشد، فضای اتاق را نامتناسب می کند.

یک قالیچه باید به اندازه ای بزرگ باشد که زیر مبلمان شما برود. برای اتاقهای پذیرایی رسمی، فرشی با اندازه بزرگتر پیشنهاد می‌شود تا در اطراف مبلمانتان، از هر طرف مسافت مساوی، اطراف صندلی‌ها، مبل‌ها، و پاف‌ها و غیره وجود داشته باشد.

برای اتاقهای خانوادگی با آرامش بیشتر، می توانید این دستورالعمل ها را کمی شل بگیرید. در این موارد، نیمی از قالیچه‌ها باید تقریباً زیر مبلمان شما باشند. یا حداقل سعی کنید دو پایه جلوی هرنوع مبلی که دارید را، روی فرش قرار دهید. این به مقیاس اتاق، دنجی بیشتر آن و توازن آن کمک می کند.

از قالیچه یا فرش بسیار کوچک استفاده می‌کنید!
از قالیچه یا فرش بسیار کوچک استفاده می‌کنید!
 

 

 • پرده ها را خیلی پایین نصب می کنید!


اگر فکر می کنید پرده‌های اتاق نشیمن شما باید دقیقاً از همان جایی که پنجره شما شروع می شود نصب شود، ممکن است یک ترفند بصری را از دست بدهید. چرا که به گفته بسیاری از طراحان دکوراسیون داخلی، دقت در این امر می تواند فضای اتاق شما را بزرگتر و بهتر نشان دهد.

آویختن پرده‌ها، در هر جایی از سه تا هشت اینچ بالاتر از پنجره‌ها، می تواند واقعاً چشم را به سمت بالا بکشد. این امر باعث می شود تا فضای اتاق شما وسیع تر و سقف آن بلندتر به نظر برسد.

تنها نکته این جا، این است که، مطمئن شوید پرده‌های شما برای انجام این کار به اندازه کافی بلند باشند. پرده‌هایی با اندازه مناسب همیشه بدون جمع کردن با کف اتاق تماس دارند. هر چه پرده‌ها کوتاه تر باشند، تمام توجه را به سمت کمبود طول پارچه جلب می کنند.

پرده ها را خیلی پایین نصب می کنید!
پرده ها را خیلی پایین نصب می کنید!
 

 

 


 

منبع:

Apartment Therapy

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
 • {{item.Name}}
  {{item.DateTimeLocalized}}
  {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها
هوگه، راز خوشحالی دانمارکی ها

هوگه Hygge، این کلمه دانمارکی که اکنون در جهان به صورت فراگیر در آمده، در حقیقت نوعی حس و حال و کیفیت است.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)
زمستانی راحت به سبک هوگه (Hygge)

اگر می خواهید بدانید که چگونه می شود احساس آرامش، گرما و شادی سبک هوگه را، در زمستان سرد امسال و این روزهای قرنطینه مهمان خانه خود کنید، پس با ما همراه باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/09/19 مشاهده مطلب

آپارتمان نقلی ساده ولی جادار
آپارتمان نقلی ساده ولی جادار

با بالارفتن هزینه مسکن برخی خانواده ها توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند. در اینجا فضای داخلی یک آپارتمان 40 متری جادار را به نمایش گذاشته ایم.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/11 مشاهده مطلب

نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر
نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر

در اینجا با تجربیات بسیار مفید یک نفر در امر نظافت منزل آشنا می شویم که همه آنها را از زمانی که وارد خانواده همسرش شد، از مادر شوهرش آموخت.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/15 مشاهده مطلب

چگونه فر خود را تمیز کنیم؟
چگونه فر خود را تمیز کنیم؟

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، نحوه تمیز کردن فر آورده شده است، با این کار می‌توانید با آرامش بیشتری پخت و پز کنید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن
9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن

از آنجایی که همه می خوان سریع وزن کم کنن، باید گفت که 9 عامل وجود داره که به سرعت وزن کم کردن فرد تأثیر می گذاره. پس با ما همراه باشین.

سبک زندگی و موفقیت 1400/04/28 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید