3 سؤالی که باید قبل از کسب و کار جدید از خود بپرسید!

3 سؤالی که باید قبل از کسب و کار جدید از خود بپرسید!
برای ارزیابی اینکه آیا کار جدید می تواند مسیر صحیحی برای شما باشد، قبل از اینکه سرگرمی خود را به شغل تبدیل کنید، لازم است، ابتدا سه سوال مهم را از خود بپرسید!

سه سؤالی که باید قبل از تبدیل سرگرمی خود به یک کسب و کار جدید از خود بپرسید! 

 

کارآفرینان مشتاق تبدیل سرگرمی به کسب و کار، باید در نظر بگیرند که چقدر حاضرند فداکاری کنند تا علاقه خود را به یک حرفه تبدیل کنند. 

 

همه ما جمله معروف "شغلی را که دوست دارید انتخاب کنید، در این صورت دیگر مجبور نیستید یک روز در زندگی خود کار کنید" را شنیده ایم.  

اما ، وقتی که بین انجام کاری که دوست داریم و تأمین معاش زندگی، بیش از پیش فاصله بیافتد، گفتن این مسئله آسان تر از انجام آن است. در حالی که بسیاری از افراد به دنبال راهی برای تبدیل سرگرمی ها و پروژه های خود به مشاغل سودآور هستند ، پدیده "کارآفرینی سرگرمی"، این مفهوم را به خوبی نشان می دهد.  

 

کار و سرگرمی به طور طبیعی در انتهای طیف انگیزشی قرار دارد. طبق تعریف ، ما برای تأمین معاش کار می کنیم و برای لذت ذاتی، در اوقات فراغت به سرگرمی می پردازیم.  

بسیاری از تحسین برانگیزترین شرکتهای جهان، با علاقه به یک سرگرمی شروع به کار کردند. بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت - ثروتمندترین فرد امروز جهان -  اولین برنامه رایانه‎ای خود را -یک بازی با نام tic-tac-toe، در سن 13 سالگی نوشت . 

استیو جابز و استیو وُزنیاک، از بنیانگذاران اپل، به عنوان عضوهایی از "کلوپ رایانه ای Homebrew" با دو کامپیوتر اول خود، Apple I و Apple II ، در ابتدا به عنوان یک سرگرمی و بدون قصد سود، دوستیشان بر سر علاقه به کامپیوتر شکل گرفت. 

واضح است که، این نمونه‌های قابل توجه از کارآفرینانی که با موفقیت از سرگرمی‌های خود کسب درآمد می کنند، از این قاعده مستثنی هستند. 

از راست به چپ: استیو جابز، بیل گیتس و استیو وُزنیاک
از راست به چپ: استیو جابز، بیل گیتس و استیو وُزنیاک
 

 

اغلب اوقات ، این کارآفرینان سرگرمی، به کارآفرینی روی می آورند نه به این دلیل که می خواهند کارآفرین شوند، بلکه به این دلیل که وسیله ای است برای دنبال کردن علاقه‌شان.  

ریشه شناسی: "اشتیاق یا علاقه شدید (passion)" ریشه در کلمه لاتین pati ، یا "رنج بردن" دارد.

اگرچه به نظر می رسد، این نوع کارآفرینان از مزایای ترکیب کار و اوقات فراغت بهره مالی می برند، اما چنین مسیر شغلی، اغلب مستلزم فداکاری قابل توجهی است. با توجه به این موضوع، کارآفرینان مشتاق سرگرمی، باید در نظر بگیرند که چقدر حاضرند فداکاری کنند تا این اشتیاق و علاقه خود را به یک حرفه تبدیل کنند. 

 در این مقاله از «مجله اینترنتی بیننده»، سعی شده است تا به شما در انتخاب مسیر درست برای ایجاد حرفه مورد علاقه تان کمک شود!

برای ارزیابی اینکه آیا این کار می تواند مسیر صحیحی برای شما باشد، قبل از اینکه سرگرمی خود را به شغل تبدیل کنید، این سه سوال را از خود بپرسید: 

 

1. چقدر پول لازم دارید تا از این کار بدست آورید؟ 

 

خواه مجرد باشید یا متاهل و یا سرپرست خانواده خود، به هزینه‌های زندگی و همچنین نیاز خود به استقلال مالی فکر کنید. بیشتر کارآفرینان، "کار روزانه" خود را ترک نمی کنند تا بلافاصله کار تمام وقت جدید خود را دنبال کنند. 

اگر درآمد مطلوبی برای تأمین تعهدات مالی دارید، ممکن است ترجیح دهید مشغول به کاری در رابطه با سرگرمی خود شوید. بدین ترتیب می توانید با پرداخت هزینه ها از این سرگرمی لذت ببرید و پتانسیل بازار آن را، به عنوان منبع درآمدی قابل توجه بررسی کنید. 

 همانطور که تعهد کاری خود را نسبت به مشاغل مرتبط با سرگرمی خود افزایش می دهید و درآمدزایی آن شروع می شود، هرگونه معامله مالی را که باید انجام دهید، در نظر بگیرید.  

اگر پول، نگرانی اساسی نیست یا یک شبکه امنیت مالی دارید که وقتی فروشتان کم شد، دوباره بتوانید به آن تکیه کنید، ممکن است بتوانید این تعهد را با سرعت بیشتری افزایش دهید. 

 

 

2. چقدر انعطاف پذیر هستید؟ 

 

به عبارت دیگر ، چقدر تمایل دارید که سرگرمی خود را مبتنی بر نیاز بازار محوریت دهید؟

با تمرین سرگرمی خود، به دلیل لذت ذاتی که برای خود ایجاد می کنید، در واقع به خود اعتبار و ارزش داده اید. اما، برای راه اندازی یک تجارت سودآور، باید برای دیگران - مشتریان خود- نیز ارزش قائل شوید.  

سرگرمی شما، چقدر برای مشتریانی که مایل و قادر به پرداخت هزینه هستند، ارزش دارد؟  

بسیاری از کارآفرینان سرگرمی، بین لذت بردن از سرگرمی و کسب وکارشان، به دلیل تبدیل شدن پول به عامل بزرگتر، شکافی را تجربه می کنند. اگر اداره و توسعه مشاغل از علاقه اصلی شما منحرف شده است، عاقلانه خواهد بود اگر برخی کارها را به کارمندان، شرکای تجاری یا سایر افراد حرفه ای واگذار کنید. 

 

3.آیا برای بازخورد منفی آماده هستید؟ 

 

با به اشتراک گذاشتن سرگرمی خود با بقیه جهان، در مورد خود، مهارتتان و کارتان، بازخورد مثبت و منفی دریافت می کنید.

کارآفرینی ذاتاً شامل یک هیجان عاطفی است و چسبیدن به "اوج ها" آسان است. اما ، از خودتان آنقدر مطمئن باشید که بتوانید بر "نشیبها" نیز چیره شوید و تأثیر آنها را در لذت بردن از سرگرمی مدیریت کنید. 

       

      کارآفرینی سرگرمی، برای همه راه درستی نیست. این یک شمشیر دو لبه است که می تواند اشتیاق و علاقه شما را تقویت کند یا از بین ببرد.  

 

 

برای بعضی ها، شروع یک کار ممکن است بهترینِ کار و بازی باشد - با پرداخت هزینه ای برای انجام کاری که دوست دارید - یا ممکن است، باعث شود تمرکز شما از فعالیتی که صرفاً برای لذت بردن انجام می دهید، دور شود. 

بنابراین به جای اینکه بلافاصله مشغول شوید یا رویکرد "همه یا هیچ چیز" را بپذیرید، سعی کنید از سرگرمی خود درآمد کسب کنید.  

به تمرین آنچه دوست دارید ادامه دهید و در این راه فروتن و پذیرای بازخورد باشید.  

سرانجام، ممکن است متوجه شوید که در حال برداشتن گام های جدید برای راه اندازی یک کسب و کار جدید هستید و پول به طور طبیعی وارد معادله می شود. 

 اما، اگر این کار باعث شد، شما آنقدر از کاری که دوست دارید دور شوید، تا جایی که دیگر آن کار برای شما لذت بخش نباشد، سعی کنید این دو- سرگرمی و کار- را از هم جدا نگه دارید. 

 

بیشتر بخوانیم:

تبدیل سرگرمی به کسب و کار دوم 

 


منبع:

 

https://www.entrepreneur.com/article/293515

 

 

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
تبدیل سرگرمی به کسب و کار دوم 
تبدیل سرگرمی به کسب و کار دوم 

آیا شما هم می خواهید با هنر یا سرگرمی خود، کسب و کار جدید راه‌اندازی نمایید؟ آیا تبدیل سرگرمی به یک کسب و کار، به همان اندازه برایتان لذت بخش خواهد بود؟

کسب و کار و اقتصاد 1399/10/17 مشاهده مطلب

قانون جدید چک
قانون جدید چک

در این قانون نحوه صدور، دریافت و انتقال چک تغییراتی داشته و افرادی که مبادلات خود را با چک انجام می‌دهند تکالیفی برعهده دارند.

کسب و کار و اقتصاد 1399/12/12 مشاهده مطلب

استارباکس با لیوانهای جدید
استارباکس با لیوانهای جدید

استارباکس با درست کردن لیوانهای قابل استفاده مجدد و ترویج فرهنگ استفاده از این نوع لیوان ها در شعب خودش داره برای انهدام لیوانهای یکبار مصرف آماده میشه.

کسب و کار و اقتصاد 1400/01/21 مشاهده مطلب

CRM چیست و چه نکاتی را هنگام خرید CRM باید رعایت کرد؟
CRM چیست و چه نکاتی را هنگام خرید CRM باید رعایت کرد؟

CRM مخفف Customer Relation Management (مدیریت ارتباط با مشتری) است. برای بررسی مزایای CRM و انتخاب بهترین نرم افزار CRM با ما همراه باشید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/01/27 مشاهده مطلب

شبکه پیش جوش (مش) چیست؟
شبکه پیش جوش (مش) چیست؟

مش ، زیرمجموعه ای از یک فضای هندسی است. غالباً این سلول ها یک مجموعه ساده را تشکیل می دهند. برای آشنایی بیشتر با مش این مقاله را بخوانید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/02/09 مشاهده مطلب

 4 نکته برای مدیریت بهتر چندین پروژه همزمان سئو 
4 نکته برای مدیریت بهتر چندین پروژه همزمان سئو 

در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه می توان با چندین پروژه سئو، مرتب و سازماندهی شده عمل کرد و همچنین چگونه می توان در چنین شرایطی تمرکز را حفظ کرد!

کسب و کار و اقتصاد 1400/04/05 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید