تبدیل سرگرمی به کسب و کار دوم 

تبدیل سرگرمی به کسب و کار دوم 
آیا شما هم می خواهید با هنر یا سرگرمی خود، کسب و کار جدید راه‌اندازی نمایید؟ آیا تبدیل سرگرمی به یک کسب و کار، به همان اندازه برایتان لذت بخش خواهد بود؟

آیا خوب است سرگرمی خود را به کسب و کار دوم تبدیل کنید؟ 

 

سبک_سنگین کردن جنبه های مثبت و منفی کسب درآمد از طریق علایق شخصی 

کریستینا یک نانوایی کوچک دارد. از دهه گذشته، به عنوان سرگرمی، طراحی وب سایت کرده است. چیزی که او بیشتر از همه لذت می برد، استفاده از تمام نرم افزارهای جدید وب سازی است. وی تا کنون سایت هایی را برای دوستان و خانواده اش ایجاد کرده است، اما نه برای پول. 

به تازگی یک کسب و کار کوچک، برای طراحی وب سایت خود، به او مراجعه کرده است. این فرصت او را به فکر درآمدزایی اضافی از این طریق انداخت. بسیاری از صاحبان مشاغل می‌خواهند علاقه خود را دنبال کرده و درآمد کسب کنند - اما آیا واقعاً این کار امکان پذیر است؟ 

قرار است سرگرمی ها، سرگرم کننده باشند و اغلب اوقات ما پول زیادی را صرف آنها می کنیم. کریستینا برای وب سایت های مختلف خود، بیش از 200 دلار هزینه میزبانی وب پرداخت می کند. تبدیل سرگرمی به کسب و کار، به راحتی موجبات لذت بردن از این تغییر مسیر را باعث می شود. همانطور که هر مالک می داند، کسب و کار یا تجارت، خیلی پیچیده تر از یک فروش ساده است.  

نکته مثبت یک کارآفرین بودن این است که، شما از قبل، دانش لازم برای ایجاد یک محصول جدید پولساز را دارید. با وجود سیستم های موجود، افزودن جریان درآمدی دوم نباید فرآیندی دلهره آور باشد.  

در این مقاله از «مجله اینترنتی بیننده»، سعی شده است تا چند موضوع قابل لحاظ، قبل از تصمیم گیری برای تبدیل علاقه خود به یک پروژه جانبی سودآور را مورد بررسی قرار دهیم. 

 

 کار فعلی در مقایسه با کسب وکار جدید 

 

آیا باید وقت خود را صرف توسعه ایده کسب وکاری جدید کنید یا برای رشد ایده فعلی خود کار کنید؟  

روزهایی هست که به نظر می رسد هر ایده تجاری ده برابر بهتر از ایده ای است که در حال حاضر درگیر آن هستید. اما این سوال پاسخ ساده ای دارد: برای موفقیت باید پایداری کنید. هر شغلی فراز و نشیب های خود را دارد و قرار نیست که با تغییر آن شغل مشکل حل شود. اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که همیشه وقت کم می آورند، شروع یک کار جدید مشکلی را برطرف نمی کند. 

 

خدمات مکمل 

 

آیا این سرگرمی با کسب وکارفعلی شما همسو است؟

گرچه نادر است، اما برخی از علایق شخصی می توانند مکمل کسب وکار فعلی شما باشند. این می تواند راهی عالی برای بها دادن بیشتر به مشتریان باشد. با این حال، مهم است که به جایگاه خود پایبند باشید و محصول شاخص خود را با محصولات یا خدمات غیرضروری کمرنگ نکنید. بهره گیری از مشتریان یا مخاطبان فعلی، راهی عالی برای رشد کسب و کار شما می باشد. اما آنچه شما ارائه می دهید باید محصول اصلی شما به همان اندازه که برای شما ارزش دارد، برای آنها نیز ارزش داشته باشد. 

 

تفریح یا کار

 

آیا تبدیل سرگرمی به یک کسب و کار، به همان اندازه لذت بخش خواهد بود؟

ما اغلب از علایق جانبی لذت می بریم زیرا عاری از هرگونه استرسی هستند و راهی برای فرار از وظایف سخت کاری و روزمره ارائه می دهند. این آزادی زمانی از بین می‌رود که حساب_کتاب همه چیز را باید رعایت و هر هزینه‌ای را توجیه کرد.  

باید خودتان هم تمایل داشته باشید که دانش کسب و کارتان را در سرگرمی یا هنرخود به کار بندید. اگر در جستجوی درآمد اضافی هستید، فکر کنید که به عضویت همان صنعت خودتان در بیایید و مسئولیت همه چیزهایی را که قبلاً از روی اشتیاق شخصی انجام می دادید و از آن لذت می بردید، شخصاً به عهده بگیرید. این روندی است که، طبق نظرسنجی انجام شده، ارزش بررسی کردن را دارد. 

 

پولسازی 

 

آیا می توانید از سرگرمی خود کسب درآمد کنید؟

مثال: مثلا من دوست دارم بروم و قهوه های مکان های مختلف را تجربه کنم! اما این وبلاگ نویسی قهوه یا داور قهوه بودن مدت زیادی طول می کشد. بعید است بتوانم از این سرگرمی به طور مستقیم درآمد کسب کنم. اما می‌توان با تست کردن قهوه ها، به عنوان رویدادهای شبکه ای، سرمایه کسب کرد. چه چیزی بهتر از لذت بردن از یک لاته عالی و انجام کسب و کار در حین نوشیدن آن است؟ 

اگر کسب درآمد بیشتر هدف است، به جای کسب وکار جدید وقت بیشتری را صرف کسب وکار فعلی خود کنید. با یک سرویس رایگان، ترس این است که فروش بیشتر به مشتریان فعلی، ممکن است آن ها را از دور و بر شما پراکنده نماید - اما از طرفی ممکن است اعتبار بیشتری را هم برای شما به ارمغان بیاورد.  

علایق متفاوت هستند و هر کسی دوست ندارند کسب وکار خود را با سرگرمی مورد علاقه اش ترکیب کند. بنابراین اغلب به اولویت شخصی فرد برمی گردد. اگر به دنبال آنها می گردید، روش های دیگری برای استفاده از سرگرمی هایتان برای تقویت کسب و کار فعلی وجود دارد. 

 

با همه این اوصاف و بعد از اینکه تصمیم به ایجاد کسب و کار مبتنی بر سرگرمی گرفتید، بهتر است قبل از شروع 3 سوال را از خودتان بپرسید؟ 

  1. چقدر پول لازم است از این کسب وکار بدست بیاورید؟ 
  2. چقدر انعطاف پذیر هستید؟ 
  3. آیا برای بازخورد منفی آماده هستید؟ 

با «مجله اینترنتی بیننده» با ما همراه باشید!

 


منبع:

https://www.entrepreneur.com/article/361222 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام

آشنایی با چند اشتباهی که اکثر کسب و کارها در اینستاگرام مرتکب آن‌ها می‌شوند و شیوه‌های رهایی از این اشتباهات!

کسب و کار و اقتصاد 1399/10/08 مشاهده مطلب

آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟
آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟

آیا می خواهید به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید؟ در اینجا 5 سؤال آورده شده است که باید قبل از شروع به کار، آنها را بررسی نمایید!

کسب و کار و اقتصاد 1399/11/26 مشاهده مطلب

قانون جدید چک
قانون جدید چک

در این قانون نحوه صدور، دریافت و انتقال چک تغییراتی داشته و افرادی که مبادلات خود را با چک انجام می‌دهند تکالیفی برعهده دارند.

کسب و کار و اقتصاد 1399/12/12 مشاهده مطلب

شبکه پیش جوش (مش) چیست؟
شبکه پیش جوش (مش) چیست؟

مش ، زیرمجموعه ای از یک فضای هندسی است. غالباً این سلول ها یک مجموعه ساده را تشکیل می دهند. برای آشنایی بیشتر با مش این مقاله را بخوانید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/02/09 مشاهده مطلب

 4 نکته برای مدیریت بهتر چندین پروژه همزمان سئو 
4 نکته برای مدیریت بهتر چندین پروژه همزمان سئو 

در این مقاله یاد خواهید گرفت که چگونه می توان با چندین پروژه سئو، مرتب و سازماندهی شده عمل کرد و همچنین چگونه می توان در چنین شرایطی تمرکز را حفظ کرد!

کسب و کار و اقتصاد 1400/04/05 مشاهده مطلب

مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید!
مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید!

مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید و روش های مختلف برای افزایش درآمد را به عنوان یک نویسنده بیاموزید!

کسب و کار و اقتصاد 1401/01/22 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید