خداحافظی با Adobe Flash Player

خداحافظی با Adobe Flash Player
اگرچه Adobe ماه گذشته سرویس به‌روز رسانی Flash Player خود را متوقف کرد، اما مایکروسافت وظیفه حذف نصب این نرم افزار از رایانه‌های شخصی را به عهده خواهد داشت!

پاک کردن Flash Player از ویندوز توسط مایکروسافت!

 

ورود به سال 2021 به معنای خروج Adobe Flash Player از رایانه های شخصی است. 

اگرچه Adobe ماه گذشته سرویس به روز رسانی Flash Player خود را متوقف کرد - و در 12 ژانویه افزونه خود را غیرفعال می کند - اما مایکروسافت وظیفه حذف نصب نرم افزار از رایانه‌های شخصی تحت ویندوز را بر عهده خواهد داشت. 

(Adobe به کاربران خود توصیه کرده است، که فلش را از رایانه های شخصی خود حذف کنند تا "به امنیت سیستم شما کمک کند زیرا Adobe قصد ندارد پس از تاریخ اعلام شده برای انهدام فلش، به‌روزرسانی های Flash Player یا وصله های امنیتی را منتشر نماید.") 

  

البته کاربران می توانند با استفاده از مراحلی که Adobe در وب سایت خود قرار داده است، به صورت دستی Flash را حذف نصب كنند. 

اما مایکروسافت امسال برنامه ای برای پاک کردن Flash از ویندوز 10 و ویندوز 8.1 همه رایانه های شخصی دارد! طرحی که به اقدام کاربران متکی نیست. در این مقاله از «مجله اینترنتی بیننده»، سعی شده تا شما را با این برنامه ریزی ماکروسافت بیشتر آشنا کنیم!

  

اکتبر 2020 

 

مایکروسافت "به روز رسانی برای حذف Adobe Flash Player" را در کاتالوگ Microsoft Update در تاریخ 26 اکتبر منتشر کرد. این به روزرسانی، که با شناسه KB4577586 نیز مشخص شده است، "برای همیشه Adobe Flash Player را به عنوان یک جز از دستگاه های سیستم عامل ویندوز حذف می کند." 

  

کاربران می توانند نسخه KB4577586 متناسب با سیستم عامل خود را انتخاب کنند، سپس آن را بارگیری و روی رایانه شخصی خود اعمال کنند. مایکروسافت اشاره کرد که، این به روزرسانی فقط Flash Player نصب شده توسط ویندوز را حذف می کند.

مایکروسافت در یک سند پشتیبانی اعلام کرد: "اگر Adobe Flash Player را به صورت دستی از منبع دیگری نصب کرده باشید، حذف نخواهد شد." 

 

اوایل سال 2021 

 

مایکروسافت شناسه KB4577586 را به عنوان یک بارگیری یا به‌روز‌رسانی اختیاری در سیستم عامل Windows Update و WSUS) Windows Server Update Services) ارائه می‌دهد. 

 

چند ماه بعد 

 

مایکروسافت شناسه KB4577586 را به "توصیه شده(Recommended)" در Windows Update و WSUS تغییر خواهد داد. بسته به تنظیمات Windows Update، به روزرسانی های پیشنهادی ممکن است به طور خودکار بارگیری و نصب شوند. 

  

تابستان 2021 

 

"به روزرسانی برای حذف Adobe Flash Player"، معروف به KB4577586، از این قسمت به بعد در "به روزرسانی های تجمعی (Cumulative Updates)" و "جمع آوری های ماهانه (Monthly Rollups)"، هر ماه موجود خواهد بود. به عبارت دیگر، شناسه KB4577586 به طور خودکار نصب و فعال می شود و Flash Player را برای همیشه از سیستم حذف می کند. 

  

حذف Flash Player در سیستم عامل‌های Mac 

 

کاربران Mac با Flash Player باید با دنبال کردن مراحل به صورت دستی، افزونه را حذف نصب نمایند.  

 


منبع:

 

https://www.computerworld.com/article/3602450/microsoft-takes-steps-to-scrub-flash-from-windows.html

 

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام
اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام

به نظر می رسد انجام سئو برای صفحات اینستاگرام آسان باشد، اما بسیاری از صاحبان مشاغل هنگام بهینه سازی پروفایل خود، چندین اشتباه معمول انجام می دهند!!!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/21 مشاهده مطلب

سیگنال یا واتس‌اپ؟
سیگنال یا واتس‌اپ؟

حتما این روزها متوجه آپ‌دیت جدید واتس‌اپ، ادغامش با نرم‌افزار فیسبوک و همچنین معرفی سیگنال شده‌اید. حال چرا بهتر است به جای واتس‌اپ از سیگنال استفاده کنیم؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/25 مشاهده مطلب

پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟
پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

از آنجا که پروتکل سیگنال به استاندارد صنعت تبدیل می شود، لازم است بدانید که چه چیزی آن را از سایر سیستم های پیام رسان رمزگذاری شده مبدا به مقصد جدا می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/27 مشاهده مطلب

دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی ASP.NET Core 5
دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی ASP.NET Core 5

دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی نرم افزارهای تحت وب با جدید ترین نسخه ASP.NET Core نگارش 5 توسط مهندس میلاد اشرفی آموزش ساخت پروژه های تحت وب با ASP.NET Core

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/07 مشاهده مطلب

تغییراتی که باید قبل از ورود به سیگنال یا تلگرام انجام دهید!
تغییراتی که باید قبل از ورود به سیگنال یا تلگرام انجام دهید!

تلگرام و سیگنال به دنبال پس زنی حریم خصوصی واتس اپ همچنان به پیشروی ادامه می دهند. اما هر دو برنامه، پیش فرضی دارند که باید اکنون آنها را کاملا تغییر دهید.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/10 مشاهده مطلب

نکاتی مهم برای ایجاد CTA های بهتر
نکاتی مهم برای ایجاد CTA های بهتر

آیا می خواهید کسی محصول شما را بخرد؟ با شما تماس بگیرد یا در مورد کارتان بیشتر بخواند؟ پس شما به یک فراخوان قوی برای اقدام نیاز دارید!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/28 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید