نجات زندگی با روی آوردن به چای

ورزش و سلامتی 1401/06/23 19:21:19
نجات زندگی با روی آوردن به چای
طبق یافته های جدید، نوشیدن دو فنجان چای سیاه در روز می تواند خطر مرگ را کاهش دهد.


روی آوردن به چای می تواند زندگی شما را نجات دهد

مطالعه جدیدی نشان داده است که روی آوردن به چای به جای قهوه می تواند فوایدی برای سلامتی داشته باشد. اغلب به عنوان یک « الگوی رفتاری عجیب  خنده دار» دیده می شود که مادران برای زنده ماندن به قهوه نیاز دارند. خواه به شکل لاته، فراپوچینو یا قهوه سرد باشد، مادران به سوخت خود نیاز دارند و گفته می شود که قهوه آن را تامین می کند.

 

آیا مصرف چای برای مادران پرتلاش نیزتوصیه می شود؟

مادر شدن وظیفه ای طاقت فرسا است. وقتی که دلایل واضحی برای انتخاب قهوه در صبح وجود دارد، گزینه های دیگری نیز می باشند که برای سلامتی مادر بهتر هستند. گفته می شود قهوه برای افزایش انرژی مفید است، اما نوشیدن بیش از حد آن دارای معایبی است و مطالعات به طور مداوم به دنبال مزایای سایر جایگزین ها بر سلامتی هستند.

طبق یافته های جدید، نوشیدن دو فنجان چای سیاه در روز می تواند خطر مرگ را کاهش دهد. این خبر بسیار خوبی است، زیرا مادران می خواهند مطمئن شوند که تا آنجا که ممکن است در کنار فرزندان خود هستند.

این مطالعه توسط یک تیم تحقیقاتی از موسسه ملی سرطان ایالات متحده انجام شده است و می توانید آن را به طور کامل در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده بخوانید. مطالعه جدیدی نشان داد که نوشیدن روزانه چای می تواند خطر مرگ در جوانی را کاهش دهد. خبر خوب این است که چای هم حاوی کافئین است، بنابراین مادر می تواند همچنان انرژی مورد نیاز خود را دریافت کند.

این مطالعه همچنین نشان داد که نوشیدن دو یا چند فنجان چای سیاه در روز بهتر از نوشیدن یک فنجان چای سیاه است. این مطالعه به طور دقیق نشان داد که افرادی که روزانه دو یا چند فنجان چای مصرف می کنند، در مقایسه با افرادی که چای نمی‌نوشیدند، 9 تا 13 درصد کمتر در معرض خطر مرگ زودهنگام قرار داشتند. همچنین در این بررسی فواید دیگری نیز وجود داشت، و مشخص شد که این نتایج بدون توجه به این است که آیا فرد قهوه هم مصرف کرده است یا خیر. همچنین مهم نیست که فرد در چای خود شیر یا شکر می‌ریزد یا حتی آن را داغ یا سرد می‌نوشد.

 

نتیجه

این بدان معنی است که مادر می تواند قهوه خود را بنوشد، اما می تواند در کنار آن گاهی مقداری چای نیز بنوشد. مادر فقط می‌خواهد مطمئن شود که چای سیاه می‌نوشد، نه چای سبز یا هر نوع چای یا دمنوش دیگر. برای تکمیل این مطالعه، محققان آمریکایی نیم میلیون بزرگسال بریتانیایی را که به خاطر عادات نوشیدن چای معروف هستند، بررسی کردند. برای مادری که همیشه به دنبال این است که چگونه می تواند سلامتی و طول عمر خود را بهبود بخشد، نوشیدن چای می تواند راهی عالی (و آسان) برای رسیدن به سلامت کامل باشد.

 

 

 

 


منبع: 

Switching To Tea Could Save Your Life (msn.com)

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟

آیا اخیرا احساس کرختی می کنید؟ آیا با هوس های غذایی دست و پنجه نرم می کنید؟ آیا ورزش می کنید ولی باز هم وزنتان تغییر نمی کند؟ پس با ما همراه شوید!!

ورزش و سلامتی 1399/11/29 مشاهده مطلب

پیاده روی و تاثیر آن بر روی قلب، استخوان و عضلات
پیاده روی و تاثیر آن بر روی قلب، استخوان و عضلات

تا حالا به این فکر کردید که چند قدم پیاده روی می تونه تاثیر بهتری بر سلامتی داشته باشه؟ چند قدم کافیه؟ آیا لزومی دارد که حتما 10000 گام در روز برداریم؟

ورزش و سلامتی 1400/01/31 مشاهده مطلب

آیا یک کالری واقعا یک کالری است؟
آیا یک کالری واقعا یک کالری است؟

در صورتی که منبع غذایی بادام باشد، یک کالری درج شده روی برچسب با یک کالری هضم و جذب شده یکی نیست. و آجیل ها باعث چاقی نمی شوند. حالا به شما می گوییم چطور؟

ورزش و سلامتی 1400/03/06 مشاهده مطلب

بهترین مکمل برای تقویت قلب 
بهترین مکمل برای تقویت قلب 

تغذیه خوب و عادات زندگی نقش مهمی در حفظ سلامت و عملکرد ماهیچه قلب ایفا می کنند. اما در صورت از دست دادن مواد مغذی خاص، نیاز به مکمل پیدا می کنید.

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

اجتناب از 11 عادت غذایی نادرست برای جلوگیری از التهاب
اجتناب از 11 عادت غذایی نادرست برای جلوگیری از التهاب

متخصصین تغذیه می گویند اگر می خواهید آماس یا التهاب مزمن بدن خود را کاهش دهید، باید از این 11 عادت غذایی نادرست اجتناب کنید!

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

5 عادت عالی برای از بین بردن چربی شکم و حفظ آن
5 عادت عالی برای از بین بردن چربی شکم و حفظ آن

وقتی نوبت به اهداف کاهش وزن می رسه، کاهش وزن تنها نیمی از نبرد است. نیمی دیگر در حفظ آن وزن برای مدتی طولانی است که با این 5 کار امکان پذیر است.

ورزش و سلامتی 1401/03/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید