5 عادت عالی برای از بین بردن چربی شکم و حفظ آن

ورزش و سلامتی 1401/03/01 18:26:45
5 عادت عالی برای از بین بردن چربی شکم و حفظ آن
وقتی نوبت به اهداف کاهش وزن می رسه، کاهش وزن تنها نیمی از نبرد است. نیمی دیگر در حفظ آن وزن برای مدتی طولانی است که با این 5 کار امکان پذیر است.

5 عادت عالی برای از بین بردن چربی شکم و حفظ آن

 

این بیشتر از چیزی که فکر می کنید یک نبرد ذهنی است.

وقتی نوبت به اهداف کاهش وزن شما می رسد، کاهش وزن تنها نیمی از نبرد است. نیمی دیگر در حفظ آن وزن برای مدتی طولانی است که می تواند برای بسیاری از افراد یک فرآیند خسته کننده باشد. بنابراین، آنچه بسیار مهم است،  تنها کاهش وزن به روشی سالم نیست، بلکه لازم است بدانیم برای حفظ پایدار آن چه باید بکنیم. با مجله اینترنتی بیننده همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانید.


تحقیقات اخیر نشان داده است که خوردن غذاهای سالم و داشتن یک سبک زندگی فعال همچنان در کاهش وزن سالم بسیار مهم است. با این حال، برخی از کارشناسان به دنبال دلایلی هستند که چرا برخی از افراد پس از تمام تلاش های سخت خود برای کاهش وزن، در تقلا برای حفظ وزن جدید خود هستند. و چیزی که آنها دریافته اند این است که طرز فکر شما ممکن است نقشی بزرگتر از آنچه فکر می کنید بازی کند!

 


1 - مصرف غذاهای پر کالری و نوشیدنی های شیرین را محدود کنید.

حذف نوشیدنی های شیرین
حذف نوشیدنی های شیرین

 
این یکی ممکن است نسبتا واضح به نظر برسد، اما مهم است که به یاد داشته باشید که کاهش وزن و مدیریت شامل تعادل کالری دریافتی و کالری سوزانده می شود.

به گفته هاروارد هلث، این بخش مهمی از سفر کاهش وزن است. آنها دریافته‌اند که برای کاهش وزن واقعی و حفظ آن، باید روی مصرف انرژی بیشتر از آنچه که دریافت می کنیم تمرکز کنیم. و از آنجایی که کاهش وزن و مدیریت کاهش وزن معمولاً به چیزی بیش از این نیاز دارد، علم همچنان به این نکته به عنوان یک ابزار اساسی اشاره دارد.

 


2 - مصرف میوه و سبزیجات خود را افزایش دهید.

مصرف میوه و سبزیجات
مصرف میوه و سبزیجات

 

اطمینان از دریافت میوه و سبزیجات کافی در رژیم غذایی برای جنبه های مختلف سلامتی شما مهم است. به عنوان مثال، مواد مغذی، مواد معدنی و فیبر موجود در محصولات می تواند به شما در حفظ روده سالم، بهبود سلامت قلب و کاهش وزن و مدیریت آن کمک کند.

بر اساس مقاله ای که در نوترینتس (Nutrients) منتشر شده است، بین افزایش مصرف سبزیجات و کاهش خطر افزایش وزن یا چاقی رابطه وجود دارد.

 

 

3 - به خودتان فکر کنید و اهداف خود را بشناسید.

شناخت اهداف خود
شناخت اهداف خود

 
با توجه به مقاله منتشر شده در هاروارد هِلث ( Harvard Health)، تحقیقات تأیید می کند که برخی از موثرترین استراتژی های کاهش وزن و مدیریت آن به طرز فکر شما مربوط می شود. به عنوان مثال، چیزهایی مانند نظارت بر خود، خود اعتدالی و خودباوری ارزش بالایی در مسیر کاهش وزن شما دارند.
 

طبق مطالعه ای که درابسیتی رویوز (Obesity Reviews) منتشر شده است، در حالی که چیزهایی مانند تغذیه سالم و ورزش به وضوح در کاهش وزن و حفظ کاهش وزن نقش دارند، تمرکز بر روی اهداف و حفظ انگیزه درونی برای یک تجربه پایدار و طولانی مدت بسیار مهم است.

 


4 - به خودتان افتخار کنید.

به خودتان افتخار کنید
به خودتان افتخار کنید

 

روند کاهش وزن یا رژیم گرفتن اغلب می تواند برای بسیاری از ما شرم یا گناه ایجاد کند، به خصوص اگر یک رژیم غذایی سخت یا برنامه غذایی با محدودیت های سنگین باشد. از آنجایی که این رژیم‌ها اغلب پایدار نیستند، در صورت شکستن آن‌ها یا افزایش وزن ممکن است احساس گناه یا شرم کنیم.


تلاش برای تغییر طرز فکرمان به سمت مهربانی بیشتر نسبت به خود و احساس غرور از آنچه به دست آورده ایم، کلید کاهش وزن سالم است، و تحقیقات نیز این موضوع را تایید می کند. هاروارد هلث بیان می دارد: «بیشتر آن‌ها با تأمل در مورد سلامتی و ظاهر بهبودیافته‌شان در وزن پایین‌تر انگیزه خود را حفظ کردند».

 


5 - با ناخوشایند بودن خود بسازید و معذب نباشید.

معذب نباشید
معذب نباشید

 

به گفته کارشناسان دانشگاه هاروارد، مفهوم راحت بودن با فرم ناخوشایند خود می تواند به فرآیند مدیریت وزن کمک کند. آنها در جمع آوری تحقیقات خود دریافتند که مواردی مانند گاهی اوقات احساس گرسنگی، تغییر رفتارهای خوردن ناشی از استرس، و گاهی مقاومت در برابر هوس خوردن برخی غذاها، همه رفتارهایی هستند که می توانند به مدیریت پایدار وزن به روشی سالم کمک کنند.

با این حال، مهم آن است که این موضوع را با تحت فشار قرار دادن خود به یک حد ناسالم اشتباه نگیرید. در حالی که بیرون رفتن از منطقه راحتی و اتخاذ عادات جدید می توانند برای سلامتی شما مفید باشند، بسیار مهم است که همیشه به بدن خود گوش دهید و مرزهای خود را بهتر درک کنید. شما خود را بهتر از هرکسی می شناسید، پس به غریزه خود اعتماد کنید!

 

 

 

 

 


منبع: 

eatthis.com

msn

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
روش‌‌هایی برای رفع اختلال خواب
روش‌‌هایی برای رفع اختلال خواب

آیا شما هم مانند برخی مردم از بی خوابی رنج می برید؟ در این مقاله سعی کرده ایم تا با آوردن چند روش ساده به شما کمک کنیم تا خوابی آرام را دوباره تجربه کنید!

ورزش و سلامتی 1399/10/12 مشاهده مطلب

10 نکته برای رسیدن به تناسب اندام در منزل
10 نکته برای رسیدن به تناسب اندام در منزل

با نزدیک شدن به سال جدید، و در این ایام کرونایی، با رعایت این 10 نکته ساده برای نرمش در منزل، راحت‌تر به تناسب اندام مد نظر خود برسید.

ورزش و سلامتی 1399/10/28 مشاهده مطلب

8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن
8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن

اگر قصد لاغر شدن با دو را دارید، باید این 8 ماده غذایی را به برنامه خود اضافه کنید تا بتوانید به هنگام خستگی تجدید قوا نمایید.

ورزش و سلامتی 1400/04/23 مشاهده مطلب

آزمایشی ساده و خونگی جهت سنجش سلامت مغز
آزمایشی ساده و خونگی جهت سنجش سلامت مغز

با انجام این تست ساده در هر کجا که هستید می تونید از سلامت مغزتان مطمئن شوید!

ورزش و سلامتی 1400/10/15 مشاهده مطلب

بهترین مکمل برای تقویت قلب 
بهترین مکمل برای تقویت قلب 

تغذیه خوب و عادات زندگی نقش مهمی در حفظ سلامت و عملکرد ماهیچه قلب ایفا می کنند. اما در صورت از دست دادن مواد مغذی خاص، نیاز به مکمل پیدا می کنید.

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

آیا برنج قهوه ای از برنج سفید سالم تر است؟
آیا برنج قهوه ای از برنج سفید سالم تر است؟

وقتی صحبت از انتخاب بین برنج سفید و قهوه ای می شود، بسیاری معتقدند که برنج قهوه ای فواید بیشتری برای سلامتی دارد. حال بریم ببینیم که حقیقت ماجرا چیست!

ورزش و سلامتی 1400/06/29 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید