بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل
بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل در بازار صدها مدل از پایه نگه دارنده موبایل یا هولدر گوشی وجود دارد که انتخاب میان آن ها برای بسیاری از ...


در بازار صدها مدل از پایه نگه دارنده موبایل یا هولدر گوشی وجود دارد که انتخاب میان آن ها برای بسیاری از افراد گیج کننده است. در مقالات متعددی به معرفی پرطرفدارترین هولدر موبایل در بازار ایران پرداخته شده است، لذا در این مقاله به موارد مهم دیگری از جمله بررسی کاربرد و کیفیت انواع هولدر خواهیم پرداخت. اگر قصد خرید این لوازم جانبی را دارید، خواندن این مقاله را از دست ندهید. 

                    

1. هولدر موبایل قابل نصب روی داشبورد

 

بیشتر مدل هولدرهای موبایل مناسب برای خودرو از این نوع هستند که روی داشبورد و قسمت جلویی خودرو نصب شده و گوشی را نگه می دارند. این هولدرها گوشی موبایل را با استفاده از گیره های مخصوص یا از طریق میدان مغناطیسی آهنربایی حفظ می کنند.

هولدرهای موبایل قابل نصب روی داشبورد در انواع زیر در بازار وجود دارند:

 

استند موبایل مکنده ای: 


این نوع استندهای گوشی دارای پایه های مکشی هستند و توسط سیستم ایجاد خلا به داشبورد متصل خواهند شد. نکتۀ مهمی که در هنگام نصب این هولدرها باید در نظر بگیرید، این است که تنها روی سطوح کاملا صاف و بدون خمیدگی ثابت می مانند. 

کیفیت هولدرهای قابل نصب روی داشبورد بسیار مهم است. چرا که نمونه های بی کیفیت آن خیلی زود قدرت مکش و چسبندگی خود را از دست می دهند و حتی ممکن است با یک بار جابه جایی دیگر ثابت نمانند.

چند مدل از با کیفیت ترین پایه نگهدارنده گوشی موبایل مکنده ای عبارتند از:

  • پایه نگه دارنده خودرو برند Baseus  مدل SUYL-JY01
  • استند موبایل خودرو برند Yesido مدل C39

 

هولدر گوشی چسبی:


هولدرهای چسبی توسط چسب های بسیار قوی که در پشت آن ها قرار می گیرد، روی داشبورد ماشین نصب می شوند. بارزترین ویژگی این استندها اندازه ی بسیار کوچک آن ها است که کمترین فضا را اشغال می کنند. 

البته باید بدانید که اثرات ناشی از چسب قوی برخی از این نوع هولدرها بر روی داشبورد باقی می ماند. پس اگر روی این موضوع حساس هستید، حتما از نمونه هایی خریداری کنید که چسب های مرغوب دارند.

نکته ی دومی که در هنگام نصب این هولدرها باید در نظر گرفت این است که تنها روی قسمت های صاف و بدون خمیدگی ثابت می مانند. از انواع با کیفیت هولدرهای چسبی عبارتند از:

  • پایه نگهدارنده مغناطیسی داخل خودرو Baseus مدل  Magnetic Suction Bracket از سری Small Ear
  • هولدر موبایل مگنتی داخل خودرو Yesido مدل C81

 

 

2. استند گوشی قابل نصب روی دریچۀ کولر


این نوع استندهای گوشی توسط گیره های مخصوصی روی دریچه کولر ماشین قرار گرفته و توسط بازوها یا میدان مغناطیسی گوشی را نگه می دارند.

از مهم ترین مزیت این استندها نصب آسان و عدم ایجاد اختلال در دید راننده است.

نکاتی که باید در هنگام خرید این استندها در نظر داشته باشید، این است که تنها بر روی دریچه هایی که دارای تیغه های موازی هستند، قابلیت نصب دارند. پس اگر خودروی شما دارای دریچه کولر فانتزی، دایره ای و غیره است، نمی توانید از این مدل ها استفاده کنید.

هولدر موبایل Baseus مدل Gravity SUYL-01  و پایه نگهدارنده گوشی Rock مدل  RPHO872 دو نمونه از پرفروش ترین هولدرهای دریچه ی محسوب می شوند.

  

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل
بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل

 

 

3. پایه نگهدارنده گوشی قابل نصب روی شیشه


این نوع از پایه های نگهدارنده گوشی روی شیشه جلویی خودرو قرار می گیرند. در واقع بسیاری از هولدرهای قابل نصب روی داشبورد ماشین، روی شیشه نیز نصب می شوند. 

این پایه ها معمولا از نوع مکنده ای بوده و بنابراین لازم است که در هنگام خرید به کیفیت قسمت ساکشن کاپ دقت شود.

نکته مهم دیگر این است که به دلیل نصب این مدل از هولدرها بر روی شیشه احتمال ایجاد اختلال در دید راننده زیاد است، پس اگر شیشه جلوی اتومبیل شما وسعت چندانی ندارد، بهتر است مدل هایی را که ابعاد کوچک تری دارند، خریداری کرده و در انتخاب محل نصب آن نیز به این موضوع دقت کنید.

پایه نگهدارنده گوشی بیسوس مدل   SUYL-TK01 و هولدر موبایل هوکو مدل CA83 از پرطرفدارترین مدل های هولدر قابل نصب روی شیشه به شمار می روند.

 

4. هولدر موبایل قابل نصب پشت صندلی


این نوع از استندهای گوشی پشت صندلی جلو نصب می‌شود و برای استفاده راحت تر افرادی که در صندلی عقب می نشینند، طراحی شده است. برخی از این مدل ها با قابلیت تنظیم ارتفاع یا شارژ بدون سیم گوشی، امکانات بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهند.

در نظر داشته باشید که برخی از این هولدرهای موبایل قابلیت نگهداری تبلت ها را دارند که دو مدل از پرفروش ترین آن ها عبارتند از:

پایه نگهدارنده موبایل و تبلت صندلی عقب ارلدام مدل ET-EH98  

نگه دارنده موبایل و تبلت پشت صندلی هوکو مدل CA62

 

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل
بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل

  

 

5. هولدر گوشی مناسب برای دوچرخه و موتور سیلکت


نیاز به هولدرهای موبایل تنها در خودرو احساس نمی شود، بلکه برای دوچرخه سواران و موتورسواران نیز استندهای گوشی یک وسیلۀ کاربردی به شمار می آیند. پایه نگهدارنده گوشی مناسب برای این وسایل نقلیه در انواع مختلفی به بازار عرضه شده اند که با گیره های مخصوصی روی دستۀ موتورسیکلت یا دوچرخه نصب می شوند و توسط بازوهای مخصوص گوشی شما را در دست اندازها و سرعت های مختلف ثابت نگه می دارند. 

این هولدرها نیز امکانات متنوعی دارند. برای مثال، برخی از آن ها بدون نیاز به گیره و توسط آهنرباهای بسیار قوی گوشی شما را حفظ می کنند، برخی قابلیت تنظیم ارتفاع یا زاویه دلخواه را دارند و...

در هنگام خرید این هولدرها باید به کیفیت آن ها توجه بیشتری داشت، چرا که در صورت مناسب نبودن و حفظ نکردن گوشی در شرایط مختلف خسارات زیادی را به شما وارد می کنند.

پایه نگهدارنده موبایل دوچرخه و موتور سیکلت بیسوس armor یا یسیدو مدل C66 از نمونه های پرفروش این محصولات هستند.

 

6. پایه نگهدارنده موبایل رومیزی


برخی از پایه نگهدارنده تنها برای نگهداری گوشی روی میز کار طراحی شده اند. این هولدرها توسط پایه های سنگین روی سطح صاف میز قرار می گیرند تا به کاربران خود در استفاده از گوشی کمک کنند. برخی از این مدل ها توسط گیره های مخصوصی به کنار میز، تخت و ... متصل شده و امکانات بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهند. قابلیت چرخش، تنظیم ارتفاع و... از دیگر امکاناتی است که بعضی از مدل های رومیزی دارند.

مدل RPH0848 از برند راک و مدل SUJG-ALR02 از برند بیسوس که به صورت گردنی هم قابل استفاده است، از پرفروش ترین مدل پایه های رومیزی به شمار می روند.

 

7. حلقه نگهدارنده گوشی


از دیگر انواع هولدرهای که طرفداران مخصوص به خود را دارند، حلقه های نگهدارنده گوشی هستند که می توان مانند یک انگشتر آن ها را به دست کرده و به این ترتیب گوشی را در شرایط مختلف راحت تر کنترل نمود.

برخی از این حلقه ها به گونه ی طراحی شده اند که مانند یک پایه روی میزی هم بتوان از آن ها استفاده کرد.

  

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل
بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل

 

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
 • {{item.Name}}
  {{item.DateTimeLocalized}}
  {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
حذف شارژر از جعبه های گوشی سامسونگ
حذف شارژر از جعبه های گوشی سامسونگ

سامسونگ دیگر قصد ندارد در جعبه های گوشی هوشمند خود، شارژر و یا هندز فری ارائه دهد! حتی با تلفن های جدید Galaxy S21 خود!!!

تکنولوژی و سخت افزار 1399/10/27 مشاهده مطلب

تفاوت‌های فر کانوکشن و سرخ کن هوا پز
تفاوت‌های فر کانوکشن و سرخ کن هوا پز

آیا فر کانوکشن با سرخ کن هوا پز یکی است؟ اگر چنین است، آیا می توانید از آنها به همان شیوه استفاده کنید؟

تکنولوژی و سخت افزار 1399/11/18 مشاهده مطلب

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا
تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا

تلسکوپ فضایی جیمز وب قرار است جایگزین تلسکوپ فضایی هابل شود.با ما همراه باشید تا با هم به بررسی این تلسکوپ عظیم الجثه و دلایل تاخیر پرتاب آن بپردازیم.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/04/14 مشاهده مطلب

با تم تولد بچه رئیس هیجان را به کودکان خود هدیه دهید
با تم تولد بچه رئیس هیجان را به کودکان خود هدیه دهید

با تم تولد بچه رئیس هیجان را به کودکان خود هدیه دهید. فروشگاه تم سرزمین تولد عرضه کننده ی تم تولد بچه رئیس در سراسر کشور می باشد.

سبک زندگی و موفقیت 1400/08/01 مشاهده مطلب

علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X
علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X

علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X گوشی هواوی Honor 8X یکی از جدید ترین و زیبا ترین مدل های برند هواوی است که ویژگی های مشترک بسیاری ...

تکنولوژی و سخت افزار 1400/08/28 مشاهده مطلب

هزینه و قیمت پیکرتراشی در سال 1401
هزینه و قیمت پیکرتراشی در سال 1401

هزینه و قیمت پیکرتراشی در سال 1401 هزینه پیکرتراشی یکی از عوامل مهم در انتخاب بهترین دکتر پیکرتراشی در تهران و کلینیک برای داوطلبان می باشد. اما باید ...

ورزش و سلامتی 1401/05/13 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید