مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!

علمی 1400/10/04 16:37:07
مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!
طبق مطالعات اخیر، مارگارین، نسبت به کره از سلامت بیشتری برخوردار است ولی باز هم باید در حد اعتدال مصرف شود.

آیا مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است؟

 

طبق مطالعات جدید این گزینه نسبت به کره، اکنون می تواند سالم ترین گزینه به شمار آید! دراین مقاله از مجله اینترنتی بیننده به بررسی صحت این موضوع می پردازیم. 

به جرأت می توان گفت که مدتی است که مردم نسبت به استفاده از مارگارین محتاط بوده اند. اما بحث استفاده از مارگارین در مقابل کره کمی پیچیده‌تر شده است. طبق مطالعه انجام شده اخیر از سوی Public Health Nutrition، نسخه های جدیدتر مارگارین اکنون می تواند گزینه سالم تری نسبت به کره باشد.

 

اثبات این نظریه

در سال 2015، FDA (سازمان غذا و دارو) رسماً تعیین کرد که روغن‌های نیمه هیدروژنه - که از نظر چربی‌های ترانس، بسیار سنگین هستند - دیگر نمی‌توانند به‌عنوان چربی کاملأ "ایمن" در غذاها به شمار آیند. به همین دلیل، قرار دادن این چربی های ترانس سنتز شده در غذاهای ایالات متحده ممنوع شد.

اینجاست که دیدگاه ها نسبت به مارگارین شروع به تغییر می کند. قبل از ممنوعیت، تقریبا تضمین شده بود که مارگارین حاوی این روغن ها باشد. اما پس از ممنوعیت، دستور العمل ها شروع به تغییر کردند.

در این گزارش، اشکال و برندهای فعلی مارگارین برای تعیین خطرات یا مزایای سلامتی احتمالی آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان به این نتیجه رسیدند که مارگارین با دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه در رابطه با کلسترول، نسبت به کره معمولی «تراز بهتری» دارد.

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

نکته هایی برای سلامتی

این یافته‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند باعث درک بهتری از مارگارین یا کره را در دیدگاه آیندگان شکل دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه مارگارین به "انتخاب سالم‌تر" تبدیل شده است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.

سیسیلی وبر (Cecily Weber) از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه سوتا به US News&World Report گفت: «در حالی که مارگارین ها گزینه بهتری نسبت به کره برای سلامت قلب هستند، اما همچنان باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا همچنان حاوی مقداری چربی اشباع شده هستند و چگالی انرژی بالایی دارند. یعنی، در هر وعده حاوی مقدار زیادی کالری هستند." 

 

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

 

 

 


Eat This, Not That

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟

آیا اخیرا احساس کرختی می کنید؟ آیا با هوس های غذایی دست و پنجه نرم می کنید؟ آیا ورزش می کنید ولی باز هم وزنتان تغییر نمی کند؟ پس با ما همراه شوید!!

ورزش و سلامتی 1399/11/29 مشاهده مطلب

ماست معمولی یا ماست یونانی؟ کدام سالمتر است؟
ماست معمولی یا ماست یونانی؟ کدام سالمتر است؟

امروزه انواع گوناگونی از ماست در بازار یافت می شود که در بین آنها می خواهیم به تفاوت های بین دو ماست یونانی و معمولی بپردازیم.

غذا و آشپزی 1400/04/26 مشاهده مطلب

آیا کلاژن مؤثر و کارآمد است؟
آیا کلاژن مؤثر و کارآمد است؟

عقاید و نظرات مختلفی در مورد مصرف کلاژن و مفید بودن یا نبودن آن وجود دارد که در این مقاله به بررسی علمی در مورد این قضیه خواهیم پرداخت.

ورزش و سلامتی 1400/05/02 مشاهده مطلب

رصد نور پشت سیاه چاله و اثبات نظریه نسبیت انیشتین
رصد نور پشت سیاه چاله و اثبات نظریه نسبیت انیشتین

دانشمندان برای اولین بار نوری را از پشت یک اَبَر سیاه چاله رصد کردند که مدرکی است دال بر اثبات نظریه نسبیت انیشتین!

علمی 1400/05/11 مشاهده مطلب

بهترین مکمل برای تقویت قلب 
بهترین مکمل برای تقویت قلب 

تغذیه خوب و عادات زندگی نقش مهمی در حفظ سلامت و عملکرد ماهیچه قلب ایفا می کنند. اما در صورت از دست دادن مواد مغذی خاص، نیاز به مکمل پیدا می کنید.

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

آیا برنج قهوه ای از برنج سفید سالم تر است؟
آیا برنج قهوه ای از برنج سفید سالم تر است؟

وقتی صحبت از انتخاب بین برنج سفید و قهوه ای می شود، بسیاری معتقدند که برنج قهوه ای فواید بیشتری برای سلامتی دارد. حال بریم ببینیم که حقیقت ماجرا چیست!

ورزش و سلامتی 1400/06/29 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید