مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!

علمی 1400/10/04 16:37:07
مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!
طبق مطالعات اخیر، مارگارین، نسبت به کره از سلامت بیشتری برخوردار است ولی باز هم باید در حد اعتدال مصرف شود.

آیا مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است؟

 

طبق مطالعات جدید این گزینه نسبت به کره، اکنون می تواند سالم ترین گزینه به شمار آید! دراین مقاله از مجله اینترنتی بیننده به بررسی صحت این موضوع می پردازیم. 

به جرأت می توان گفت که مدتی است که مردم نسبت به استفاده از مارگارین محتاط بوده اند. اما بحث استفاده از مارگارین در مقابل کره کمی پیچیده‌تر شده است. طبق مطالعه انجام شده اخیر از سوی Public Health Nutrition، نسخه های جدیدتر مارگارین اکنون می تواند گزینه سالم تری نسبت به کره باشد.

 

اثبات این نظریه

در سال 2015، FDA (سازمان غذا و دارو) رسماً تعیین کرد که روغن‌های نیمه هیدروژنه - که از نظر چربی‌های ترانس، بسیار سنگین هستند - دیگر نمی‌توانند به‌عنوان چربی کاملأ "ایمن" در غذاها به شمار آیند. به همین دلیل، قرار دادن این چربی های ترانس سنتز شده در غذاهای ایالات متحده ممنوع شد.

اینجاست که دیدگاه ها نسبت به مارگارین شروع به تغییر می کند. قبل از ممنوعیت، تقریبا تضمین شده بود که مارگارین حاوی این روغن ها باشد. اما پس از ممنوعیت، دستور العمل ها شروع به تغییر کردند.

در این گزارش، اشکال و برندهای فعلی مارگارین برای تعیین خطرات یا مزایای سلامتی احتمالی آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان به این نتیجه رسیدند که مارگارین با دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه در رابطه با کلسترول، نسبت به کره معمولی «تراز بهتری» دارد.

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

نکته هایی برای سلامتی

این یافته‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند باعث درک بهتری از مارگارین یا کره را در دیدگاه آیندگان شکل دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه مارگارین به "انتخاب سالم‌تر" تبدیل شده است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.

سیسیلی وبر (Cecily Weber) از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه سوتا به US News&World Report گفت: «در حالی که مارگارین ها گزینه بهتری نسبت به کره برای سلامت قلب هستند، اما همچنان باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا همچنان حاوی مقداری چربی اشباع شده هستند و چگالی انرژی بالایی دارند. یعنی، در هر وعده حاوی مقدار زیادی کالری هستند." 

 

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

 

 

 


Eat This, Not That

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
نان سیب زمینی خانگی (بدون خمیر مایع!)
نان سیب زمینی خانگی (بدون خمیر مایع!)

اگر عاشق سیب زمینی هستین، با این دستور نون سیب زمینی خانگی غافلگیر میشین!! سیب زمینی‌ها، نون را مغذی و دلچسب می کنن و بافت فوق العاده ای به آن می بخشن.

غذا و آشپزی 1400/01/23 مشاهده مطلب

آیا انسان قادر به تولید مثل در مریخ خواهد بود؟
آیا انسان قادر به تولید مثل در مریخ خواهد بود؟

مطالعات جدید حاکی از آن است که انسانها می توانند در مریخ تولید مثل کنند زیرا اسپرم می تواند تا 200 سال در آنجا زنده بماند.

علمی 1400/04/19 مشاهده مطلب

شیر جو دوسر یا شیر بادام؟ کدام بهتر است؟
شیر جو دوسر یا شیر بادام؟ کدام بهتر است؟

همانطور که می دونید، شیر لبنی با معده و دستگاه گوارش همه سازگاری نداره.شیرهای گیاهی مانند شیر جو دوسر و شیر بادام می توانند جایگزین مقوی برای شیر لبنی باشند.

غذا و آشپزی 1400/04/22 مشاهده مطلب

عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن
عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن

ساعت ها پشت میز نشستن باعث افزایش قند خون و کلسترول بالا می شود. 3 دقیقه حرکت، هر نیم ساعت یک بار، به ما در جلوگیری از این عوارض کمک می کند.

ورزش و سلامتی 1400/06/28 مشاهده مطلب

آب رفتن جثه پرندگان با تغییرات آب و هوا
آب رفتن جثه پرندگان با تغییرات آب و هوا

جثه بسیاری از پرندگان گرمسیری مانند این پرنده قلاده دار در حال کوچک شدن هستند. این تغییر ممکن است به پرندگان کمک کند در آب و هوای گرم خنک بمانند.

علمی 1400/09/07 مشاهده مطلب

ماست معمولی یا ماست یونانی؟ کدام سالمتر است؟
ماست معمولی یا ماست یونانی؟ کدام سالمتر است؟

امروزه انواع گوناگونی از ماست در بازار یافت می شود که در بین آنها می خواهیم به تفاوت های بین دو ماست یونانی و معمولی بپردازیم.

غذا و آشپزی 1400/04/26 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید