مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!

علمی 1400/10/04 16:37:07
مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!
طبق مطالعات اخیر، مارگارین، نسبت به کره از سلامت بیشتری برخوردار است ولی باز هم باید در حد اعتدال مصرف شود.

آیا مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است؟

 

طبق مطالعات جدید این گزینه نسبت به کره، اکنون می تواند سالم ترین گزینه به شمار آید! دراین مقاله از مجله اینترنتی بیننده به بررسی صحت این موضوع می پردازیم. 

به جرأت می توان گفت که مدتی است که مردم نسبت به استفاده از مارگارین محتاط بوده اند. اما بحث استفاده از مارگارین در مقابل کره کمی پیچیده‌تر شده است. طبق مطالعه انجام شده اخیر از سوی Public Health Nutrition، نسخه های جدیدتر مارگارین اکنون می تواند گزینه سالم تری نسبت به کره باشد.

 

اثبات این نظریه

در سال 2015، FDA (سازمان غذا و دارو) رسماً تعیین کرد که روغن‌های نیمه هیدروژنه - که از نظر چربی‌های ترانس، بسیار سنگین هستند - دیگر نمی‌توانند به‌عنوان چربی کاملأ "ایمن" در غذاها به شمار آیند. به همین دلیل، قرار دادن این چربی های ترانس سنتز شده در غذاهای ایالات متحده ممنوع شد.

اینجاست که دیدگاه ها نسبت به مارگارین شروع به تغییر می کند. قبل از ممنوعیت، تقریبا تضمین شده بود که مارگارین حاوی این روغن ها باشد. اما پس از ممنوعیت، دستور العمل ها شروع به تغییر کردند.

در این گزارش، اشکال و برندهای فعلی مارگارین برای تعیین خطرات یا مزایای سلامتی احتمالی آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان به این نتیجه رسیدند که مارگارین با دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه در رابطه با کلسترول، نسبت به کره معمولی «تراز بهتری» دارد.

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

نکته هایی برای سلامتی

این یافته‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند باعث درک بهتری از مارگارین یا کره را در دیدگاه آیندگان شکل دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه مارگارین به "انتخاب سالم‌تر" تبدیل شده است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.

سیسیلی وبر (Cecily Weber) از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه سوتا به US News&World Report گفت: «در حالی که مارگارین ها گزینه بهتری نسبت به کره برای سلامت قلب هستند، اما همچنان باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا همچنان حاوی مقداری چربی اشباع شده هستند و چگالی انرژی بالایی دارند. یعنی، در هر وعده حاوی مقدار زیادی کالری هستند." 

 

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

 

 

 


Eat This, Not That

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
آیا از مغذی ترین قسمت آووکادو خود صرف نظر می کنید؟
آیا از مغذی ترین قسمت آووکادو خود صرف نظر می کنید؟

آووکادو دوست دارین؟ آووکادوی رسیده بهتره یا نیمه رسیده؟ کدوم قسمت آووکادو از بقیه قسمت هاش مقوی تره؟ اگر می خواید بدونین، پس این مقاله مال شماست!

غذا و آشپزی 1400/01/24 مشاهده مطلب

پاستای مخصوص فصل بهار
پاستای مخصوص فصل بهار

در این مقاله آموزش یک نوع پاستا، مخصوص فصل بهار را با شما به اشتراک گذاشتیم. یک نوع پاستای سبزیجات با مارچوبه و کرفس. درست کنین و لذت ببرین.

غذا و آشپزی 1400/01/31 مشاهده مطلب

آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟
آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟

دانشمندان طبق مطالعات اخیر بر روی فشار خون فهمیدن که تمرینات تنفسی صحیح می تونه نقش مؤثری در تنظیم فشار خون داشته باشد.

ورزش و سلامتی 1400/04/19 مشاهده مطلب

عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد
عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد

بسیاری از ما در تلاش برای رسیدن به اهدافمان ممکن است کمی خواب را فدای رویایمان کنیم. با این عادت پنج دقیقه ای می تونید بازدهی خوبی در زندگی و کار داشته باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1400/06/03 مشاهده مطلب

  بهترین زمان برای ورزش به منظور خواب بهتر
بهترین زمان برای ورزش به منظور خواب بهتر

طبق مطالعات اخیر، ورزش کردن بسیار عالی است، اما در صورتی که بر کیفیت خواب شما تأثیر منفی نگذارد.

ورزش و سلامتی 1400/07/11 مشاهده مطلب

تاریک شدن زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی
تاریک شدن زمین به دلیل تغییرات آب و هوایی

چنین به نظر می رسد که طی سالهای اخیر تغییرات بوجود آمده در آب و هوا موجب تاریکی زمین شده و این امر دانشمندان را بسیار نگران گرده است.

علمی 1400/09/18 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید