مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!

علمی 1400/10/04 16:37:07
مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!
طبق مطالعات اخیر، مارگارین، نسبت به کره از سلامت بیشتری برخوردار است ولی باز هم باید در حد اعتدال مصرف شود.

آیا مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است؟

 

طبق مطالعات جدید این گزینه نسبت به کره، اکنون می تواند سالم ترین گزینه به شمار آید! دراین مقاله از مجله اینترنتی بیننده به بررسی صحت این موضوع می پردازیم. 

به جرأت می توان گفت که مدتی است که مردم نسبت به استفاده از مارگارین محتاط بوده اند. اما بحث استفاده از مارگارین در مقابل کره کمی پیچیده‌تر شده است. طبق مطالعه انجام شده اخیر از سوی Public Health Nutrition، نسخه های جدیدتر مارگارین اکنون می تواند گزینه سالم تری نسبت به کره باشد.

 

اثبات این نظریه

در سال 2015، FDA (سازمان غذا و دارو) رسماً تعیین کرد که روغن‌های نیمه هیدروژنه - که از نظر چربی‌های ترانس، بسیار سنگین هستند - دیگر نمی‌توانند به‌عنوان چربی کاملأ "ایمن" در غذاها به شمار آیند. به همین دلیل، قرار دادن این چربی های ترانس سنتز شده در غذاهای ایالات متحده ممنوع شد.

اینجاست که دیدگاه ها نسبت به مارگارین شروع به تغییر می کند. قبل از ممنوعیت، تقریبا تضمین شده بود که مارگارین حاوی این روغن ها باشد. اما پس از ممنوعیت، دستور العمل ها شروع به تغییر کردند.

در این گزارش، اشکال و برندهای فعلی مارگارین برای تعیین خطرات یا مزایای سلامتی احتمالی آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان به این نتیجه رسیدند که مارگارین با دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه در رابطه با کلسترول، نسبت به کره معمولی «تراز بهتری» دارد.

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

نکته هایی برای سلامتی

این یافته‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند باعث درک بهتری از مارگارین یا کره را در دیدگاه آیندگان شکل دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه مارگارین به "انتخاب سالم‌تر" تبدیل شده است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.

سیسیلی وبر (Cecily Weber) از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه سوتا به US News&World Report گفت: «در حالی که مارگارین ها گزینه بهتری نسبت به کره برای سلامت قلب هستند، اما همچنان باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا همچنان حاوی مقداری چربی اشباع شده هستند و چگالی انرژی بالایی دارند. یعنی، در هر وعده حاوی مقدار زیادی کالری هستند." 

 

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

 

 

 


Eat This, Not That

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟
چگونه متابولیسم بدن را فعال کنیم؟

آیا اخیرا احساس کرختی می کنید؟ آیا با هوس های غذایی دست و پنجه نرم می کنید؟ آیا ورزش می کنید ولی باز هم وزنتان تغییر نمی کند؟ پس با ما همراه شوید!!

ورزش و سلامتی 1399/11/29 مشاهده مطلب

بازگشت طوفان های خورشیدی و تهدید زندگی در زمین
بازگشت طوفان های خورشیدی و تهدید زندگی در زمین

امواج ژئومغناطیسی طوفان های خورشیدی، برای هر کسی در سطح زمین نامرئی و بی خطراند، اما می توانند شبکه های برق را از کار بیاندازند و کلی اتفاقای دیگه!

علمی 1400/03/05 مشاهده مطلب

آیا قهوه باعث کاهش مشکلات کبدی می گردد؟
آیا قهوه باعث کاهش مشکلات کبدی می گردد؟

بررسی ها حاکی از آن است که نوشیدن هر نوع قهوه‌ای خطر ابتلا به بیماریهای کبد را کاهش می دهد. با ما همراه باشید تا صحت و سُقم این تحقیق رو با هم بررسی کنیم.

ورزش و سلامتی 1400/04/12 مشاهده مطلب

عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد
عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد

بسیاری از ما در تلاش برای رسیدن به اهدافمان ممکن است کمی خواب را فدای رویایمان کنیم. با این عادت پنج دقیقه ای می تونید بازدهی خوبی در زندگی و کار داشته باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1400/06/03 مشاهده مطلب

عوارض جانبی و پنهان خوردن آناناس
عوارض جانبی و پنهان خوردن آناناس

اگر عاشق آناناس هستید، ممکن است از تأثیراتی که آناناس می تواند بر سلامت کلی شما بگذارد، شگفت زده شوید. بعضی از آنها خوب و برخی جای بحث دارند.

غذا و آشپزی 1400/07/10 مشاهده مطلب

آب خیارشور و خواص 14 گانه آن
آب خیارشور و خواص 14 گانه آن

آیا می دانستید که آب خیارشور هم می تواند یک نوشیدنی مفید باشد و مناسب برای درمان بسیاری از امراض؟ پس با ما همراه باشید!

غذا و آشپزی 1400/10/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید