مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!

علمی 1400/10/04 16:37:07
مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است!
طبق مطالعات اخیر، مارگارین، نسبت به کره از سلامت بیشتری برخوردار است ولی باز هم باید در حد اعتدال مصرف شود.

آیا مارگارین، گزینه سالمتری نسبت به کره است؟

 

طبق مطالعات جدید این گزینه نسبت به کره، اکنون می تواند سالم ترین گزینه به شمار آید! دراین مقاله از مجله اینترنتی بیننده به بررسی صحت این موضوع می پردازیم. 

به جرأت می توان گفت که مدتی است که مردم نسبت به استفاده از مارگارین محتاط بوده اند. اما بحث استفاده از مارگارین در مقابل کره کمی پیچیده‌تر شده است. طبق مطالعه انجام شده اخیر از سوی Public Health Nutrition، نسخه های جدیدتر مارگارین اکنون می تواند گزینه سالم تری نسبت به کره باشد.

 

اثبات این نظریه

در سال 2015، FDA (سازمان غذا و دارو) رسماً تعیین کرد که روغن‌های نیمه هیدروژنه - که از نظر چربی‌های ترانس، بسیار سنگین هستند - دیگر نمی‌توانند به‌عنوان چربی کاملأ "ایمن" در غذاها به شمار آیند. به همین دلیل، قرار دادن این چربی های ترانس سنتز شده در غذاهای ایالات متحده ممنوع شد.

اینجاست که دیدگاه ها نسبت به مارگارین شروع به تغییر می کند. قبل از ممنوعیت، تقریبا تضمین شده بود که مارگارین حاوی این روغن ها باشد. اما پس از ممنوعیت، دستور العمل ها شروع به تغییر کردند.

در این گزارش، اشکال و برندهای فعلی مارگارین برای تعیین خطرات یا مزایای سلامتی احتمالی آنها مورد بررسی قرار گرفت. محققان به این نتیجه رسیدند که مارگارین با دستورالعمل‌های بهداشتی، به‌ویژه در رابطه با کلسترول، نسبت به کره معمولی «تراز بهتری» دارد.

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

نکته هایی برای سلامتی

این یافته‌ها شگفت‌انگیز هستند و می‌توانند باعث درک بهتری از مارگارین یا کره را در دیدگاه آیندگان شکل دهند. با این حال، مهم است که به یاد داشته باشید که اگرچه مارگارین به "انتخاب سالم‌تر" تبدیل شده است، اما همچنان باید در حد اعتدال مصرف شود.

سیسیلی وبر (Cecily Weber) از دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه مینه سوتا به US News&World Report گفت: «در حالی که مارگارین ها گزینه بهتری نسبت به کره برای سلامت قلب هستند، اما همچنان باید به مقدار کم مصرف شوند؛ زیرا همچنان حاوی مقداری چربی اشباع شده هستند و چگالی انرژی بالایی دارند. یعنی، در هر وعده حاوی مقدار زیادی کالری هستند." 

 

 کره مارگارین
کره مارگارین

 

 

 

 


Eat This, Not That

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
بهترین مکمل برای تقویت قلب 
بهترین مکمل برای تقویت قلب 

تغذیه خوب و عادات زندگی نقش مهمی در حفظ سلامت و عملکرد ماهیچه قلب ایفا می کنند. اما در صورت از دست دادن مواد مغذی خاص، نیاز به مکمل پیدا می کنید.

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

ربط زن نخستین از آسیای شرقی به آمریکایی های نخستین
ربط زن نخستین از آسیای شرقی به آمریکایی های نخستین

DNA کشف شده از یک جمجمه باستانی متعلق به نسل انسانهای خردمند نخستین، زنی از آسیای شرقی را به آمریکایی های نخستین پیوند می دهد.

علمی 1401/06/13 مشاهده مطلب

پیش بینی سرنوشت منظومه شمسی ما بعد از مرگ خورشید
پیش بینی سرنوشت منظومه شمسی ما بعد از مرگ خورشید

منظومه شمسی آینده نگر سرنوشت ما را پس از مرگ خورشید پیش بینی می کند. خورشید حدود پنج میلیارد سال آینده به یک ستاره "غول آسا سرخ" و سپس به زغال تبدیل می گردد.

علمی 1400/07/21 مشاهده مطلب

6 نشانه کمبود پروتئین و رفع آن
6 نشانه کمبود پروتئین و رفع آن

پروتئین با ترمیم و تقویت عضلات، موتور بدن را در حالت سالم نگه می دارد و برای ترمیم ماهیچه ها، عملکرد سیستم ایمنی بدن، خون سالم و استخوان های قوی ضروری است.

ورزش و سلامتی 1400/06/17 مشاهده مطلب

8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن
8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن

اگر قصد لاغر شدن با دو را دارید، باید این 8 ماده غذایی را به برنامه خود اضافه کنید تا بتوانید به هنگام خستگی تجدید قوا نمایید.

ورزش و سلامتی 1400/04/23 مشاهده مطلب

5 خاصیت شگفت انگیز موز بر سلامت کلی بدن
5 خاصیت شگفت انگیز موز بر سلامت کلی بدن

آیا تا به حال می دونستین که موز دارای ویتامین B6 و سایر مواد مغذی مناسب برای کاهش فشار خون و خلق و خوی بهتر است و خواص ضد میکروبی و ویروسی هم دارد؟

ورزش و سلامتی 1401/06/23 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید