اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل

اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل
گوگل، موتور جستجوی خصوصی Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض در دستگاه های اندروید در انگلستان و اروپا اضافه می کند.

گوگل، Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض در اندروید در اتحادیه اروپا اضافه می کند

 

گوگل، موتور جستجوی خصوصی و غیر متمرکز Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض، در همه دستگاه های اندروید جدید و تنظیم مجدد کارخانه در انگلستان و اروپا اضافه می کند.

تقریباً 70 درصد از دارندگان تلفن های هوشمند در اروپا از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، این بدان معناست که پتانسیل بالایی برای افزایش تعداد کاربران این موتور جستجوی نوپا وجود دارد.

Presearch دارای 2.2 میلیون کاربرِ ثبت شده است و به طور متوسط 1.3 میلیون جستجو در طی یک روز دارد.

بدیهی است که با گوگل قابل مقایسه نیست، اما منصفانه است که Presearch را با موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی DuckDuckGo مقایسه کنیم.

با 1.3 میلیون جستجو در روز، Presearch تقریباً با حجم جستجوی DuckDuckGo در سال 2012، پس از 3 سال فعالیت، در یک سطح قرار دارد.

با توجه به اینکه Presearch در سال 2017 تأسیس شد، حجم جستجوی فعلی آن از نظر جایگاهی که مد نظر است قابل احترام است. از ژانویه 2021 حجم جستجوی آن 300 درصد افزایش یافته است.

برای اینکه بدانید بازار موتورهای جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی در حال حاضر چگونه است، DuckDuckGo هم اکنون به طور متوسط 94 میلیون جستجو در روز انجام می دهد.

این موتور جستجو، مورد علاقه مخاطبین قرار گرفته و سال به سال تعداد علاقه مندان آن افزایش می یابد. به عنوان مثال، سال گذشته، DuckDuckGo به طور متوسط 65 میلیون جستجو در روز داشت.

هیچ تضمینی وجود ندارد که Presearch به موفقیت مشابهی دست یابد، اما در حال حاضر یک موتور جستجو است که ارزش توجه دارد. با مجله اینترنتی بیننده همراه باشید تا به شما بگوییم چرا گوگل تصمیم به چنین اقدامی دارد.

 

چرا گوگل گزینه های جستجوی پیش فرض بیشتری را اضافه می کند؟

 

در اوایل سال جاری گوگل اعلام کرد، تعداد گزینه های جستجوی پیش فرض را در اندروید به منظور جلب رضایت کمیسیون اروپا افزایش خواهد داد.

گوگل در اروپا و انگلستان به طور قابل توجهی بیشتر از آمریکای شمالی مورد بررسی قرار می گیرد. در سال 2018، کمیسیون اروپا، گوگل را بیش از 4 میلیارد یورو جریمه کرد و مدعی شد که از اندروید برای به دست آوردن مزیت ناعادلانه در بازار جستجو استفاده می کند.

در ابتدا گوگل موتورهای جستجو را ملزم به پرداخت هزینه کرد تا به عنوان گزینه پیش فرض گنجانده شود، اما از آن زمان این شرط را حذف کرده است.

در نتیجه این تغییرات، 5 موتور جستجوی واجد شرایط در هر کشور اتحادیه اروپا به ترتیب به صورت تصادفی در بالای صفحه انتخابی اندروید نمایش داده می شوند.

هفت موتور جستجوی اضافی در زیر 5 مورد اصلی گنجانده شده است. این بدان معناست که Presearch بسته به محل زندگی کاربر در صفحه انتخاب دستگاه اندروید متفاوت ظاهر می شود.

صرف نظر از مکان یا دستگاه، هرکسی می تواند از Presearch را در دسکتاپ یا تلفن هوشمند خود از طریق Google Play یا App Store استفاده کند.


بیانیه Presearch

کالین پاپی (Colin Pape)، بنیانگذار Presearch، در اطلاعیه ای می گوید:

"با توجه به اینکه اندروید بر روی چهار پنجم تلفن‌های هوشمند جهان از جمله صدها میلیون دستگاه در اروپا اجرا می شود، ما این را به عنوان یک پیروزی بزرگ در استفاده از خدمات غیر متمرکز و جریان اصلی بلاک چین و استقبال گسترده مردم می دانیم.

با صدها میلیون کاربر بالقوه و تنها با یک کلیک روی صفحه Search Choice، این یکی از بزرگترین بُردها برای هر پروژه ای در فضای رمزنگاری شده و فرصتی عظیم برای کسب تجربه در جستجوی خصوصی و غیر متمرکز Presearch است."

 

 

 

 

 SEJ

 

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
برای مغز، کُدخوانی و زبان خوانی یکسان نیست؟
برای مغز، کُدخوانی و زبان خوانی یکسان نیست؟

به نظر دانشمندان علوم مغز و اعصاب، درک زبان برنامه نویسی یا کدخوانی، برای مغز چیزی کاملا متفاوت است و این زبان نه زبان خارجی است و نه ریاضیات و منطق.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/14 مشاهده مطلب

اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام
اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام

به نظر می رسد انجام سئو برای صفحات اینستاگرام آسان باشد، اما بسیاری از صاحبان مشاغل هنگام بهینه سازی پروفایل خود، چندین اشتباه معمول انجام می دهند!!!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/21 مشاهده مطلب

پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟
پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

از آنجا که پروتکل سیگنال به استاندارد صنعت تبدیل می شود، لازم است بدانید که چه چیزی آن را از سایر سیستم های پیام رسان رمزگذاری شده مبدا به مقصد جدا می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/27 مشاهده مطلب

تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ
تقلید سیگنال از قابلیت‌های واتس‌اپ

به نظر می رسد سیگنال شروع به توسعه طیف وسیعی از ویژگیهای جدید کرده است که پیش از این در واتس‌اپ موجود بودند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/06 مشاهده مطلب

دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی ASP.NET Core 5
دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی ASP.NET Core 5

دوره آموزش آنلاین برنامه نویسی نرم افزارهای تحت وب با جدید ترین نسخه ASP.NET Core نگارش 5 توسط مهندس میلاد اشرفی آموزش ساخت پروژه های تحت وب با ASP.NET Core

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/07 مشاهده مطلب

تاکتیک های کلاه سفید سئو
تاکتیک های کلاه سفید سئو

تاکتیکهای کلاه سیاه، اهداف سئو شما را پیش نمی برد. این شش تاکتیک کلاه سفید به روش مناسب موفقیت دائمی شما را تضمین می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/30 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید