اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل

اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل
گوگل، موتور جستجوی خصوصی Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض در دستگاه های اندروید در انگلستان و اروپا اضافه می کند.

گوگل، Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض در اندروید در اتحادیه اروپا اضافه می کند

 

گوگل، موتور جستجوی خصوصی و غیر متمرکز Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض، در همه دستگاه های اندروید جدید و تنظیم مجدد کارخانه در انگلستان و اروپا اضافه می کند.

تقریباً 70 درصد از دارندگان تلفن های هوشمند در اروپا از سیستم عامل اندروید استفاده می کنند، این بدان معناست که پتانسیل بالایی برای افزایش تعداد کاربران این موتور جستجوی نوپا وجود دارد.

Presearch دارای 2.2 میلیون کاربرِ ثبت شده است و به طور متوسط 1.3 میلیون جستجو در طی یک روز دارد.

بدیهی است که با گوگل قابل مقایسه نیست، اما منصفانه است که Presearch را با موتور جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی DuckDuckGo مقایسه کنیم.

با 1.3 میلیون جستجو در روز، Presearch تقریباً با حجم جستجوی DuckDuckGo در سال 2012، پس از 3 سال فعالیت، در یک سطح قرار دارد.

با توجه به اینکه Presearch در سال 2017 تأسیس شد، حجم جستجوی فعلی آن از نظر جایگاهی که مد نظر است قابل احترام است. از ژانویه 2021 حجم جستجوی آن 300 درصد افزایش یافته است.

برای اینکه بدانید بازار موتورهای جستجوی متمرکز بر حریم خصوصی در حال حاضر چگونه است، DuckDuckGo هم اکنون به طور متوسط 94 میلیون جستجو در روز انجام می دهد.

این موتور جستجو، مورد علاقه مخاطبین قرار گرفته و سال به سال تعداد علاقه مندان آن افزایش می یابد. به عنوان مثال، سال گذشته، DuckDuckGo به طور متوسط 65 میلیون جستجو در روز داشت.

هیچ تضمینی وجود ندارد که Presearch به موفقیت مشابهی دست یابد، اما در حال حاضر یک موتور جستجو است که ارزش توجه دارد. با مجله اینترنتی بیننده همراه باشید تا به شما بگوییم چرا گوگل تصمیم به چنین اقدامی دارد.

 

چرا گوگل گزینه های جستجوی پیش فرض بیشتری را اضافه می کند؟

 

در اوایل سال جاری گوگل اعلام کرد، تعداد گزینه های جستجوی پیش فرض را در اندروید به منظور جلب رضایت کمیسیون اروپا افزایش خواهد داد.

گوگل در اروپا و انگلستان به طور قابل توجهی بیشتر از آمریکای شمالی مورد بررسی قرار می گیرد. در سال 2018، کمیسیون اروپا، گوگل را بیش از 4 میلیارد یورو جریمه کرد و مدعی شد که از اندروید برای به دست آوردن مزیت ناعادلانه در بازار جستجو استفاده می کند.

در ابتدا گوگل موتورهای جستجو را ملزم به پرداخت هزینه کرد تا به عنوان گزینه پیش فرض گنجانده شود، اما از آن زمان این شرط را حذف کرده است.

در نتیجه این تغییرات، 5 موتور جستجوی واجد شرایط در هر کشور اتحادیه اروپا به ترتیب به صورت تصادفی در بالای صفحه انتخابی اندروید نمایش داده می شوند.

هفت موتور جستجوی اضافی در زیر 5 مورد اصلی گنجانده شده است. این بدان معناست که Presearch بسته به محل زندگی کاربر در صفحه انتخاب دستگاه اندروید متفاوت ظاهر می شود.

صرف نظر از مکان یا دستگاه، هرکسی می تواند از Presearch را در دسکتاپ یا تلفن هوشمند خود از طریق Google Play یا App Store استفاده کند.


بیانیه Presearch

کالین پاپی (Colin Pape)، بنیانگذار Presearch، در اطلاعیه ای می گوید:

"با توجه به اینکه اندروید بر روی چهار پنجم تلفن‌های هوشمند جهان از جمله صدها میلیون دستگاه در اروپا اجرا می شود، ما این را به عنوان یک پیروزی بزرگ در استفاده از خدمات غیر متمرکز و جریان اصلی بلاک چین و استقبال گسترده مردم می دانیم.

با صدها میلیون کاربر بالقوه و تنها با یک کلیک روی صفحه Search Choice، این یکی از بزرگترین بُردها برای هر پروژه ای در فضای رمزنگاری شده و فرصتی عظیم برای کسب تجربه در جستجوی خصوصی و غیر متمرکز Presearch است."

 

 

 

 

 SEJ

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
بوت استرپ نسخه ۵ به همراه RTL رسمی منتشر شد
بوت استرپ نسخه ۵ به همراه RTL رسمی منتشر شد

بالاخره بعد از سال‌ها انتظار نسخه رسمی و آزمایشی فریمورک bootstrap با قابلیت راست به چپ رونمایی شد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/09/19 مشاهده مطلب

خداحافظی با Adobe Flash Player
خداحافظی با Adobe Flash Player

اگرچه Adobe ماه گذشته سرویس به‌روز رسانی Flash Player خود را متوقف کرد، اما مایکروسافت وظیفه حذف نصب این نرم افزار از رایانه‌های شخصی را به عهده خواهد داشت!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/17 مشاهده مطلب

چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟
چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟

گوگل هر روز با میلیاردها وب سایت کار می‌کند. چگونه این کار را انجام می‌دهد و چگونه می توانید توجه بیشتری را از سوی گوگل و جستجوگرها به خود معطوف کنید؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/13 مشاهده مطلب

پریسا تبریز پرنسس امنیت گوگل کروم
پریسا تبریز پرنسس امنیت گوگل کروم

پریسا تبریز یک بانوی متخصص ایرانی-آمریکایی امنیت رایانه است که به عنوان مدیر مهندسی و هکر در گوگل کار می کند و رسمأ شاهزاده امنیت گوگل کروم لقب گرفته است.

زندگی نامه افراد موفق 1400/03/19 مشاهده مطلب

آزمایش عملی ویندوز 11
آزمایش عملی ویندوز 11

مهندس IT و خدمات کامپیوتری شرکت مایکروسافت، جاش هندریکسون، بر روی نسخه ای فعال از ویندوز 11 کار کرده و تجربیاتش رو از این محیط جدید با ما به اشتراک گذاشته!

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/03/26 مشاهده مطلب

ویژوال استودیو (Visual Studio) 2022 به طور رسمی منتشر شد
ویژوال استودیو (Visual Studio) 2022 به طور رسمی منتشر شد

نسخه اصلی بعدی ویژوال استودیو سریع‌تر، قابل دسترس‌تر و سبک‌تر خواهد بود و هم برای توسعه دهنگان مبتدی و هم سازمانی و حرفه ای قابل استفاده است.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/08/15 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید