آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟

ورزش و سلامتی 1400/04/19 12:16:04
آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟
دانشمندان طبق مطالعات اخیر بر روی فشار خون فهمیدن که تمرینات تنفسی صحیح می تونه نقش مؤثری در تنظیم فشار خون داشته باشد.

رابطه تنفس با فشار خون

 مطالعات جدید نشان می دهد که انجام هر روز فقط 5 دقیقه تمرینات تنفسی می تواند فشار خون شما را کاهش دهد.


پیاده روی با حیوان خانگی خود یا مشغول بودن در باغ خود راه های ساده ای برای تناسب اندام در زندگی روزمره است. اما طبق تحقیق جدید منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا (the Journal of the American Heart Association)، یک نوع فعالیت دور از انتظار هم وجود دارد که می تواند سلامتی شما را تقویت کند: تمرین های تنفسی. پس با مجله اینترنتی بیننده همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم.

محققان دانشگاه کلرادو در بولدر چنین دریافته‌اند که فقط پنج دقیقه "تمرین قدرتی برای عضلات تنفسی" می تواند فشار خون شما را کاهش داده و سلامت عروق را بهبود بخشد و حتی از ورزش هوازی استاندارد یا مدیتیشن نیز مؤثرتر است.

 

فشارخون و IMST

به گفته تیم تحقیق، این تمرین تنفسی به طور رسمی، آموزش قدرت عضله تنفسی با مقاومت بالا (IMST) نامیده می شود. دانیل کریگ هد (Daniel Craighead)، نویسنده اصلی و استادیار تحقیق در بخش فیزیولوژی تلفیقی گفت: "بسیاری از استراتژی های سبک زندگی هست که می دانیم می توانند به افراد در حفظ سلامت قلب و عروق به هنگام سالخوردگی کمک کنند. اما واقعیت این است که، زمان و تلاش زیادی را می طلبند و دسترسی به آنها برای برخی از افراد گران و دشوار است. IMST یا همان آموزش قدرت عضله تنفسی، در حالی که تلویزیون تماشا می کنید، در پنج دقیقه و در خانه خودتان، قابل انجام است."

تمرین IMST شامل استنشاق عمیق از طریق دستگاه دستی است چراکه مقاومت ایجاد می کند. 

 

تمرین IMST
تمرین IMST

 

محققان حس خود را در هنگام استنشاق از طریق دستگاه چنین اظهار می دارند که این عمل مانند عمیق مکیدن از لوله ای است که خود نیز مکنده است.

 

نتایج آزمایش های IMST

به منظور سنجش فوائد آن بر سلامتی، دانشمندان 36 بزرگسال سالم بین 50 تا 79 سال با فشار خون سیستولیک بالای 120 میلی متر جیوه را مورد بررسی قرار دادند. 

داوطلبان به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه که به مدت شش هفته تمرین IMST را انجام داد و گروه دیگر که آموزش دارونما را با مقاومت کم به پایان رساند. 

در نتیجه، افرادی که رژیم IMST را انجام دادند به طور متوسط  فشار خون سیستولیک آنها 9 میلیمتر جیوه کاهش یافت. محققان متذکر شدند که این معادل 30 دقیقه پیاده روی در روز، پنج روز در هفته یا مصرف مکمل های کاهش دهنده فشار خون است. 

کریگ هد گفت: "ما دریافتیم که نه تنها از نظر برنامه زمانی از برنامه های ورزشی سنتی کارآمدتر است، بلکه فواید آن به مدت طولانی تری نیز باقی می ماند."

همچنین گروه IMST، افزایش 45 درصدی سلامت عروق (که اساساً انقباض سرخرگ را هنگام تحریک کنترل می کند) و اکسید نیتریک (مولکولی که به اتساع یا گشادی عروق کمک می کند و از تجمع پلاک جلوگیری می کند) را تجربه کردند.

داگ سیلز (Doug Seals)، پروفسور تراز اول فیزیولوژی تلفیقی و نویسنده ارشد تحقیق، گفت: "ما یک روش درمانی جدید را شناسایی کرده ایم که فشار خون را بدون استفاده افراد از ترکیبات دارویی و با پایبندی بیشتر به ورزش هوازی کاهش می دهد. واین کار بسیار چشمگیر و با ارزش است."

 

 


!Yahooنظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
گیاهان معجزه گر در اتاق خواب
گیاهان معجزه گر در اتاق خواب

در اینجا چند گیاه شگفت انگیز که در تامین آرامش و اکسیژن نقش مهمی در اتاق خواب دارند را به شما عزیزان معرفی می کنیم!

ورزش و سلامتی 1399/11/23 مشاهده مطلب

چگونه سالم چاق شویم؟
چگونه سالم چاق شویم؟

این مقاله مناسب کسانی است که کمبود وزن دارند و چند ماده غذایی سالم و موثر که در افزایش وزن و چاقی موثر هستند را به شما معرفی می کنیم.

ورزش و سلامتی 1399/11/26 مشاهده مطلب

7  نوع چای برای افراد دیابتی
7  نوع چای برای افراد دیابتی

در این بخش، بهترین چای ها، از چای سبز گرفته تا بابونه را برای کمک به بیماران مبتلا به دیابت به منظور کنترل قند خون، کاهش استرس و موارد دیگر آوردیم.

ورزش و سلامتی 1400/03/15 مشاهده مطلب

اولین خاطره زندگی خود را به خاطر می آورید؟
اولین خاطره زندگی خود را به خاطر می آورید؟

مطالعات جدید حاکی از آن است که اولین خاطره زندگی هر فردی به دو سال و نیمگی وی بر میگردد.

علمی 1400/03/30 مشاهده مطلب

شیر جو دوسر یا شیر بادام؟ کدام بهتر است؟
شیر جو دوسر یا شیر بادام؟ کدام بهتر است؟

همانطور که می دونید، شیر لبنی با معده و دستگاه گوارش همه سازگاری نداره.شیرهای گیاهی مانند شیر جو دوسر و شیر بادام می توانند جایگزین مقوی برای شیر لبنی باشند.

غذا و آشپزی 1400/04/22 مشاهده مطلب

8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن
8 ماده غذایی مورد نیاز دوندگان برای کاهش وزن

اگر قصد لاغر شدن با دو را دارید، باید این 8 ماده غذایی را به برنامه خود اضافه کنید تا بتوانید به هنگام خستگی تجدید قوا نمایید.

ورزش و سلامتی 1400/04/23 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید