آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟

ورزش و سلامتی 1400/04/19 12:16:04
آیا فشار خون به تنفس مربوط می شود؟
دانشمندان طبق مطالعات اخیر بر روی فشار خون فهمیدن که تمرینات تنفسی صحیح می تونه نقش مؤثری در تنظیم فشار خون داشته باشد.

رابطه تنفس با فشار خون

 مطالعات جدید نشان می دهد که انجام هر روز فقط 5 دقیقه تمرینات تنفسی می تواند فشار خون شما را کاهش دهد.


پیاده روی با حیوان خانگی خود یا مشغول بودن در باغ خود راه های ساده ای برای تناسب اندام در زندگی روزمره است. اما طبق تحقیق جدید منتشر شده در مجله انجمن قلب آمریکا (the Journal of the American Heart Association)، یک نوع فعالیت دور از انتظار هم وجود دارد که می تواند سلامتی شما را تقویت کند: تمرین های تنفسی. پس با مجله اینترنتی بیننده همراه باشید تا بیشتر در این مورد بدانیم.

محققان دانشگاه کلرادو در بولدر چنین دریافته‌اند که فقط پنج دقیقه "تمرین قدرتی برای عضلات تنفسی" می تواند فشار خون شما را کاهش داده و سلامت عروق را بهبود بخشد و حتی از ورزش هوازی استاندارد یا مدیتیشن نیز مؤثرتر است.

 

فشارخون و IMST

به گفته تیم تحقیق، این تمرین تنفسی به طور رسمی، آموزش قدرت عضله تنفسی با مقاومت بالا (IMST) نامیده می شود. دانیل کریگ هد (Daniel Craighead)، نویسنده اصلی و استادیار تحقیق در بخش فیزیولوژی تلفیقی گفت: "بسیاری از استراتژی های سبک زندگی هست که می دانیم می توانند به افراد در حفظ سلامت قلب و عروق به هنگام سالخوردگی کمک کنند. اما واقعیت این است که، زمان و تلاش زیادی را می طلبند و دسترسی به آنها برای برخی از افراد گران و دشوار است. IMST یا همان آموزش قدرت عضله تنفسی، در حالی که تلویزیون تماشا می کنید، در پنج دقیقه و در خانه خودتان، قابل انجام است."

تمرین IMST شامل استنشاق عمیق از طریق دستگاه دستی است چراکه مقاومت ایجاد می کند. 

 

تمرین IMST
تمرین IMST

 

محققان حس خود را در هنگام استنشاق از طریق دستگاه چنین اظهار می دارند که این عمل مانند عمیق مکیدن از لوله ای است که خود نیز مکنده است.

 

نتایج آزمایش های IMST

به منظور سنجش فوائد آن بر سلامتی، دانشمندان 36 بزرگسال سالم بین 50 تا 79 سال با فشار خون سیستولیک بالای 120 میلی متر جیوه را مورد بررسی قرار دادند. 

داوطلبان به دو گروه تقسیم شدند: یک گروه که به مدت شش هفته تمرین IMST را انجام داد و گروه دیگر که آموزش دارونما را با مقاومت کم به پایان رساند. 

در نتیجه، افرادی که رژیم IMST را انجام دادند به طور متوسط  فشار خون سیستولیک آنها 9 میلیمتر جیوه کاهش یافت. محققان متذکر شدند که این معادل 30 دقیقه پیاده روی در روز، پنج روز در هفته یا مصرف مکمل های کاهش دهنده فشار خون است. 

کریگ هد گفت: "ما دریافتیم که نه تنها از نظر برنامه زمانی از برنامه های ورزشی سنتی کارآمدتر است، بلکه فواید آن به مدت طولانی تری نیز باقی می ماند."

همچنین گروه IMST، افزایش 45 درصدی سلامت عروق (که اساساً انقباض سرخرگ را هنگام تحریک کنترل می کند) و اکسید نیتریک (مولکولی که به اتساع یا گشادی عروق کمک می کند و از تجمع پلاک جلوگیری می کند) را تجربه کردند.

داگ سیلز (Doug Seals)، پروفسور تراز اول فیزیولوژی تلفیقی و نویسنده ارشد تحقیق، گفت: "ما یک روش درمانی جدید را شناسایی کرده ایم که فشار خون را بدون استفاده افراد از ترکیبات دارویی و با پایبندی بیشتر به ورزش هوازی کاهش می دهد. واین کار بسیار چشمگیر و با ارزش است."

 

 


!Yahooنظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چگونه سالم چاق شویم؟
چگونه سالم چاق شویم؟

این مقاله مناسب کسانی است که کمبود وزن دارند و چند ماده غذایی سالم و موثر که در افزایش وزن و چاقی موثر هستند را به شما معرفی می کنیم.

ورزش و سلامتی 1399/11/26 مشاهده مطلب

تغییراتی که بعد از رفتن به فضا در بدن ایجاد می شود
تغییراتی که بعد از رفتن به فضا در بدن ایجاد می شود

خب، بعد از رفتن به فضا، یک فضانورد با چالش های بسیاری روبرو می‌گردد که اکثر آنها می توانند به ضرر فضانورد باشند. اما یک فایده بامزه هم دارد.

علمی 1400/04/20 مشاهده مطلب

9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن
9 عامل مؤثر بر سرعت کاهش وزن

از آنجایی که همه می خوان سریع وزن کم کنن، باید گفت که 9 عامل وجود داره که به سرعت وزن کم کردن فرد تأثیر می گذاره. پس با ما همراه باشین.

سبک زندگی و موفقیت 1400/04/28 مشاهده مطلب

عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن
عوارض ساعت ها پشت میز نشستن و راهکار مقابله با آن

ساعت ها پشت میز نشستن باعث افزایش قند خون و کلسترول بالا می شود. 3 دقیقه حرکت، هر نیم ساعت یک بار، به ما در جلوگیری از این عوارض کمک می کند.

ورزش و سلامتی 1400/06/28 مشاهده مطلب

  9 خاصیت جالب نارنگی
  9 خاصیت جالب نارنگی

هم خود میوه نارنگی، و هم پوست آن سرشار از مواد مغذی است. شاید فقط آن را به خاطر ویتامین C آن بشناسیم. اما خواص شگفت انگیز دیگری نیز دارد که بد نیست بدانیم!

غذا و آشپزی 1400/07/18 مشاهده مطلب

آزمایشی ساده و خونگی جهت سنجش سلامت مغز
آزمایشی ساده و خونگی جهت سنجش سلامت مغز

با انجام این تست ساده در هر کجا که هستید می تونید از سلامت مغزتان مطمئن شوید!

ورزش و سلامتی 1400/10/15 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید