زندگینامه آرات حسینی کوچکترین اعجوبه فوتبال در جهان

زندگینامه آرات حسینی کوچکترین اعجوبه فوتبال در جهان
در این مقاله، به زندگینامه کامل آرات حسینی، ستاره خردسال فوتبال و نابغه ژیمناست ایرانی در لیورپول می پردازیم.

آرات حسینی، مسی-بعد-از-اینِ جهان فوتبال

 

در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، به زندگینامه کامل آرات حسینی، ستاره خردسال فوتبال و نابغه ژیمناست ایرانی می پردازیم که طی چند سال گذشته، با مهارت های شگفت انگیز خود در ژیمناستیک و فوتبال، توجه نظر رسانه ها و شبکه های اجتماعی را به خود جلب کرد. بیوگرافی کامل او را در زیر بخوانید، لذت ببرید!

 

آرات حسینی (مسی-بعد-از-این)
آرات حسینی (مسی-بعد-از-این)

 


آرات حسینی کیست؟ (مسی-بعد-از-این)

آرات حسینی ستاره اینستاگرام، ژیمناست، بازیکن نابغه فوتبال و تأثیرگذار در شبکه های اجتماعی است که ۸ مهر ۱۳۹۲ در شهرستان بابل، شهر بهار نارنج، در استان مازندران متولد شد. محمد حسینی، پدر آرات که مربی بدنسازی است، از همان دوران کودکی آرات، به استعدادهای فرزندش پی برد، و به عنوان مربی این کودک اعجوبه و نابغه نقش اساسی ایفا کرده و به گفته خودش تمام زندگی‌اش را وقف آرات کرده تا استعدادهایش را شکوفا سازد. 

 

آرات و پدرش
آرات و پدرش

 

معنی اسم آرات شجاع و جسور بوده و خانواده آرات بعد از تحقیق در این مورد تصمیم گرفتند که فرزندشان را آرات نامگذاری کنند. 

 

آرات به همراه مادر و خواهرش
آرات به همراه مادر و خواهرش

 

 

پدر آرات که بیشتر در فضای مجازی، او را «بابای آرات» خطاب می‌کنند، به گفته خودش قبل از اینکه تمام وقت خود را صرف آرات کند، در زمینه «میوه و تره بار و معاملات خودرو» مشغول به کار بود. آرات فرزند دوم خانواده است و یک خواهر بزرگتر از خودش به نام آیدا دارد و مادر او نیز زنی است خانه دار.

آرات و مادرش
آرات و مادرش
 

 

زندگینامه این کودک آینده‌دار ایرانی به پشتوانه استعداد ذاتی او، به اندازه بسیاری از سلبریتی‌ها و افراد مشهور با اتفاقات مختلف همراه بوده است و همین مسئله نیز روز به روز بر شهرت وی افزوده است.

آرات فعالیت خود را از سن یک سالگی بدون هیچ گونه حامی، و با کمک پدرش، در ژیمناستیک و آکروبات شروع کرده و مورد تحسین و تعجب جهانیان قرار گرفته است.

 

تولد آرات

پدر آرات در باره تولد آرات می گوید: "یک ماه قبل از به دنیا آمدن آرات، یکی از دوستانم گفت که وقتی پسرت به دنیا بیاید، یکی مانند خودت خواهد شد! همانجا تصمیم گرفتم که تمام وقتم را برای آرات صرف کنم که کسی بهتر از من شود."

 

کشف نبوغ آرات از 3 ماهگی

پدر آرات، سید محمد حسینی، از سه ماهگی متوجه دستان فوق‌العاده قوی آرات می شود. بدین صورت که وقتی انگشت دست خود را به سمت آرات می برد، آرات دست راست خود را به دور انگشت پدر حلقه کرده و فشار می دهد. 

پدر آرات در این مورد می گوید: "آرات وقتی به انگشتم محکم چسبیده بود، یکدفعه هر دو پایش را به سمت سرش آورده و یکباره تمام بدنش را از روی زمین بلند کرد. آن روز قدرت عجیب دستان آرات و انعطاف حیرت انگیز بدنش را دیدم. بعد از آن روز حرکت‌های عجیب و غریب‌ بیشتری از پسرم دیدم. بعد از متوجه شدن قدرت دستان آرات، با میله‌های گاز یخچال برایش دستگیره‌هایی درست کردم. آرات تقریبا هر روز این دستگیره‌ها را می‌گرفت و تاب می‌خورد."

آرات وقتی کوچکتر بود
آرات وقتی کوچکتر بود

 

" اوج حرکت‌های انعطاف‌پذیر آرات از ۷ ماهگی‌اش شروع شد؛ زمانی که از میله آویزان بود، توانست بدون هیچ کمک و آموزشی بصورت غریزی پشتک بزند. آرات چند ماه بعد از آن، یعنی از ۱۳ ماهگی می توانست به راحتی برای چندین بار پشت سر هم این حرکت را تکرار کند. وقتی دیدم پسرم استعداد عجیبی در انجام حرکات آکروباتیک دارد، تصمیم گرفتم وقتم را کامل در اختیارش بگذارم و خودم به پسرم آموزش بدهم."

پدر آرات، بعد از کشف استعداد ناب آرات، تصمیم می گیرد از شغل خود دست بکشد و تمام وقت خود را صرف آموزش به وی کند.

"بازی‌های آرات کلأ تمرین‌های انعطاف‌پذیری است. کودک بیش‌فعالی است و بسیار باهوش، خیلی هم خوش‌خوراک بوده و پر اشتهاست. وقتی ۱۳ ماهش شده بود، پاهاش را ۱۸۰ درجه باز می‌کرد دو کف دستش را روی زمین می‌گذاشت و در همین حالت از روی زمین بلند می‌شد."

 

آرات و حرکات آکروباتیک
آرات و حرکات آکروباتیک

 

در سن 2 سالگی، آرات به دلیل تمرینات مداوم پیشرفت زیادی کرد. او قبلاً هم پشتک می زد و از دیوارها بالا می رفت. و در این سن انجام چنین تمرین هایی مخصوصاً شنا و برخی تمرینات دیگر برایش بسیار آسان بود. 

 

آرات
آرات

 

آرات و طرفداران میلیونی او در شبکه های مجازی

پدر آرات با دیدن پیشرفت های آرات، شروع به ساخت فیلم های معمولی از پسرش در حال تمرین، اجرای پشتک و بالا رفتن از دیوارها کرد. سپس آنها را در فیس بوک بارگذاری می کند. به تدریج، یکی از فیلم ها در عرض چند روز در اکثر شبکه های مجازی به اشتراک گذاشته شد. 

 

آرات حسینی در حال تمرین با پدر
آرات حسینی در حال تمرین با پدر

 

دیدن یک پسر نابغه در حال انجام چنین تمریناتی، برای همه عجیب بود و باعث شد تا فیلم های وی توسط بسیاری از افراد مشهور و سیستم عامل های رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و دوباره منتشر شوند. 

پس از آن، پدرش تصمیم گرفت حساب کاربری آرات را در شبکه های اجتماعی ایجاد کند. همین امر امروزه موجب شهرت او در سراسر جهان گردید.

صفحه مخصوص آرات، در اینستاگرام، با نام ([email protected])، و به مدیریت پدرش، به شکل عجیبی، نه تنها در ایران، بلکه در خارج ازکشور مورد استقبال تعداد بیشماری از مردم قرار می گیرد. در حال حاضر بیش از پنج میلیون فالوور، صفحه آرات را دنبال می کنند که خیلی از آنها از کشورهای مختلف جهان هستند.

 

صفحه اینستاگرام آرات
صفحه اینستاگرام آرات

 

اولین ویدئوها از آرات حسینی، در صفحه اینستاگرام او، با انجام حرکات ژیمناستیک و آکروباتیک درحالی که حدود یک سال داشت، منتشر شدند و تنها انتشار چند ویدئو کوتاه کافی بود که پسر بچه مستعد مازندرانی، توانست هزاران طرفدار پیدا کند.

 

آرات در طفولیت
آرات در طفولیت

 

 

آرات بعد‌ها، وقتی تنها 4 سال داشت به سمت بدنسازی نیز رفت و با نمایان کردن عضلات شکم خودش بار دیگر باعث تعجب همگان شد.

 

آرات و عضلات شکمش (سیکس پک)
آرات و عضلات شکمش (سیکس پک)

 

 

این ستاره خردسال ایرانی نیز، بعد از مدتی، مثل هر پسربچه دیگری، عاشق فوتبال شده و بعد از تمرین کردن با مربی همیشگی خود یعنی پدرش، بیشتر از سایر رشته‌های ورزشی به فوتبال پرداخت و هم‌اکنون بعد از مهاجرت به کشور انگلیس، آرات حسینی در لیورپول و تیم فوتبال آن، در باشگاه فوتبال حرفه ای لیورپول (LFC)، توپ می‌زند.

 

آرات در طفولیت
آرات در باشگاه لیورپول

 

 

ازجمله کسانی که پیج او را در اینستاگرام دنبال می کنند، می توان به قهرمان سنگین وزن جهان آنتونی جوشوا، ریو فردیناند و لوئیس گارسیا اشاره کرد.

آرات از طریق ویدئویی که پدرش در یوتیوب بارگذاری کرد، مهارت های خود را در فعالیت هایی مانند روپایی زدن با توپ، شوت زدن و دریبل زدن به طرز خارق العاده ای نشان داد. نابغه هایی همچون او، دو برابر او سن داشتند. همین امر باعث شهرت بیشتر وی شد. او به عنوان لئونل مسی جدید شناخته می شود که در واقع ورزشکار مورد علاقه او محسوب می شود.

آرات در حال شنا رفتن
آرات در حال شنا رفتن

 

 

حضور آرات در مسابقات و برنامه های تلویزیونی

آرات حسینی تاکنون به کشورهای مختلف مانند چین، استرالیا، اندونزی، فیلیپین و… سفر کرده و در برنامه‌ها و مسابقات مختلف نیز شرکت کرده است. اولین مسابقه برون مرزی این کودک خوش‌تیپ ایرانی، در شهریور 95 و زمانی که تنها حدود 2 سال داشت اتفاق افتاد. 

در همین سال، آرات را از طریق پیج اینستاگرامش پیدا کردند و برای شرکت در مسابقه استعدادیابی در کشور چین که به معرفی استعدادها از تمام نقاط جهان می‌پردازد، دعوت شد. با پرداخت تمام هزینه‌های رفت و آمد و حضور ۱۵ روزه او و خانواده‌اش در این کشور، در یک برنامه زنده و با پشت سر هم گذاشتن چندین مرحله، از جمله صخره‌نوردی، آویزان شدن و حرکت عمودی و افقی بدون وقفه و مشکل، از طرف تماشاگران و کارشناسان توانست در این مسابقه لقب «کودک اعجوبه» را به خود اختصاص دهد و در بین 10 نفر برتر قرار بگیرد.

 

حضور آرات در چین
حضور آرات در چین

 

 

آرات ضمن اثبات نتایج تمرینات خود در طول سالها، در CCTV News، یک چالش غیرممکن را پیش روی خود قرار داد. او در سن 3 سالگی در برنامه Little Big Shot استرالیا ظاهر شد. او همچنین، در نمایش "LBS" در Little Big Shot فیلیپین شرکت کرد؛ جایی که او با مهارت های برجسته خود در 4 سالگی تماشاگران را غافلگیر کرد. حتی در اولین صفحه از بزرگترین روزنامه در لیورپول خبر او چاپ شد.

 

تلاش برای جذب آرات توسط کشورهای دیگر

پس از انتشار اخبار مربوط به آرات، کشورهای زیادی پیشنهاد کردند که آمریکا و آلمان و کشورهای آسیایی و حتی اقلیم کردستان هم از علاقه مندان به خرید آرات بودند.

آرات در سن ۱۳ ماهگی پیشنهاد خارجی داشت. اشخاصی با پدر وی تماس گرفتند و پیشنهاد کردند که مقدمات مهاجرت آنها را فراهم ‌کنند و شرایط آموزش و تربیت و هزینه‌های آرات را متقبل شوند. 

پدر آرات می گوید: " آرات می‌تواند یک قهرمان ملی باشد و این رویای دست نیافتنی برای او نیست. اما یکی از آرزوهایی که برای آرات دارم این است که رکوردی را که در رشته شنا توسط یک شناگر ۱۴ ساله زده شد، ازسوی او شکسته شود یا یک رکوردی را در المپیک به ثبت برساند، که به‌ عنوان کم‌سن و سال‌ترین رکورددار المپیک شناخته شود."

 

عکس العمل مسئولان ایرانی در برابر کشف این نابغه خردسال

طبق گفته های  پدر ارات: ”پس از پخش فیلم آرات در شبکه خبر، مسئولان استانی به خانه ما آمدند و با آرات عکس انداختند و خبرنگاران را با خود همراه کردند تا حمایت خود را نشان دهند. اما وقتی رفتند دیگر هیچ خبری از آنها نشد."

 

ماجرای مهاجرت آرات به انگلستان

بعد از کشف استعداد خارق العاده آرات، شاید مهاجرت او به یک کشور اروپایی از ابتدا پیش‌بینی می‌شد. اما با دیدن حرکات آکروباتیک، کم‌تر کسی فکر می‌کرد که این مهاجرت تحت شعاع فوتبال انجام شود. 

آرات مثل هر پسر بچه ایرانی دیگر عاشق فوتبال است و از 4 سالگی فوتبال بازی کردن با مربیگری پدرش را شروع کرد و با حرکات زیبایش توانست در این زمینه نیز استعداد خود را به رخ بکشد.

 

آرات
آرات

 

در آن زمان حتی خودشان هم اصلا به پیشنهادهای خارجی فکر نمی کردند و هیچ قصدی برای مهاجرت نداشتند. موفقیت آرات باعث شد خیلی از کشورهای دنیا در صدد جذب او برآیند. حتی پیشنهاداتی درباره تغییر تابعیت آرات به پدر آرات شد. اما پدر آرات اعلام کرد پسرش علاقه‌ای به ترک ایران ندارد؛ هرچند این موضوع تنها در حد یک ادعا باقی ماند.

 

اعجوبه فوتبال آینده جهان
اعجوبه فوتبال آینده جهان

 

 

بعد از تلاش فراوان و دیده نشدن آرات نابغه در ایران و عشق آرات به فوتبال و تحسین ستارگان بزرگ فوتبال، همچون مسی، مارسلو، رونالدو، دیبالا و… همه منجر به این شد که آرات نابغه، پیشنهادهای خیلی بهتری دریافت کند. سرانجام در شهریور 1398 آرات نابغه ما، ایران را به همراه پدرش ابتدا به کشور ترکیه ترک گفت و پس از مدت کوتاهی از آنجا به انگلستان مهاجرت کرد.

پدر آرات دلیل مهاجرت خود و فرزندش را عدم رسیدگی مسئولان ورزش ایران به خواسته‌های آرات عنوان کرد. او در مصاحبه با یکی از رسانه‌های ورزشی ایران درباره مهاجرت خودش و آرات به انگلیس گفت: «ما در لیورپول هستیم ‌و قصد هم نداریم به ایران بازگردیم. البته برای تعطیلات می‌خواستیم چند هفته‌ای به ایران بیاییم که به خاطر لغو شدن پروازها و شرایطی که در تمام دنیا به واسطه شیوع ویروس کرونا حاکم است، میسر نشد.»

آرات حسینی در لیورپول
آرات حسینی در لیورپول

 

حضور آرات در آکادمی فوتبال لیورپول

آرات بعد از مهاجرت از ایران، به شهر لیورپول رفت تا در آکادمی فوتبال این باشگاه تمرین کند. پدر آرات درباره حضور پسرش در آکادمی باشگاه لیورپول هم گفت: «آرات در آکادمی لیورپول تمرین می‌کند، اما به خاطر موانعی که باشگاه‌ها برای عقد قرارداد حرفه‌ای با بازیکنان در سن پایین دارند، فعلاً لیورپول نمی‌تواند رسماً آرات را جذب کند.»

 

برنده شدن تیم آرات و اخذ کاپ و امضاء بازیکنان مشهور لیورپول از سوی باشگاه فوتبال لیورپول
برنده شدن تیم آرات و اخذ کاپ و امضاء بازیکنان مشهور لیورپول از سوی باشگاه فوتبال لیورپول (جدید)


 
اما به غیر از لیورپول گویا باشگاه‌های دیگری هم تمایل دارند با آرات همکاری کنند. محمد حسینی، پدر آرات، هم به این موضوع اشاره می‌کند و در این باره می‌گوید: «یکی از سران باشگاه لیورپول بازی آرات و استعداد او را که دید، کاملاً تعجب کرد و گفت، این بچه در این سن و سال چگونه می‌تواند این کارها را انجام دهد. بعد از آن مقدمات کار فراهم شد تا آرات به آکادمی لیورپول راه پیدا کند.»

«ما فعلاً منتظر اتفاق‌های بعدی هستیم، چون آرات طرفدارهای زیادی در بین باشگاه‌های انگلیسی پیدا کرده است. حتی باشگاه آرسنال از ما دعوت کرد که حداقل به مدت سه چهار ماه آرات را به آنجا ببریم.»

«حتی‌ یک روز ما به آکادمی منچستریونایتد رفتیم. لیورپولی‌ها خیلی برایشان مهم است که آرات را نگه دارند، چون از استعداد او باخبر هستند. بعد از رفتن ما به منچستر یکی از نمایندگان باشگاه لیورپول به خانه‌مان آمد و گفت که به ما اعتماد کنید و همین‌جا بمانید. خود آرات بارسلونا را دوست دارد. قطری‌ها از مدت‌ها قبل که ما در ایران بودیم، وکلای گردن ‌کلفت فرستادند و بعد از مذاکره با ما سعی کردند آرات را به بارسلونا ببرند، اما موفق نشدند! چون منع قانونی داشت.»

 

صحبت با آرات
صحبتهای جکوویچ با آرات

 

 

آرات طرفدار بارسلونا است، اما در لیورپول تمرین می کند و در آنجا مدال های طلای مختلفی دریافت کرده است. به جرأت می توان گفت که آینده ای درخشان در انتظار این ستاره جوان است.

 

آرات و مدال هایش
آرات و مدال هایش

 


«فیفا در سایت خود چندی پیش از آرات به عنوان یک پسر پنج‌ساله بابلی نام برد که پا جای مسی می‌گذارد. به خاطر همین آرات کاملاً شناخته شده و هر باشگاهی روی آن دست بگذارد کاملاً زیر ذره‌بین است.»

 

 آرات حسینی، مسی و مارسلو

همانطور که عنوان شد آرات بعد از انتشار ویدئوهای تمرینات خود مورد توجه بسیاری از فوتبالیست‌های مطرح دنیا قرار گرفت که در صدر آن‌ها لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی تیم فوتبال بارسلونا قرار می‌گیرد. بعد از انتشار پستی که در آن آرات با توپ برگردان می‌زد، لیونل مسی با این کامنت به تعریف و تمجید از او پرداخت: "ممنونم آرات. استایل و استعداد فوق‌العاده‌ای در تو می‌بینم، تحت تاثیر قرار گرفتم! ؟؟ در آغوش می‌کشمت."

 

کامنت لیونل مسی برای آرات
کامنت های لیونل مسی و باشگاه بارسلونا برای آرات

 

 

مارسلو، ستاره برزیلی رئال مادرید نیز یکی از طرفداران آرات بوده و همیشه ویدئوهای او را دنبال و لایک می‌کند.

 

کامنت های لالیگا برای آرات

کوک خردسال ایرانی، با استعداد خودش لالیگا را نیز وادار کرد که به زبان فارسی به تعریف و تمجید از او بپردازند. حساب کاربری رسمی لالیگا در اینستاگرام برای آرات نوشت: " ما هم دوستت داریم آرات"

 

پیام فارسی لالیگا به آرات
پیام فارسی لالیگا به آرات


علاوه بر همه اینها، لالیگا به مناسبت تولد آرات، توپی را به او هدیه کرد

 

هدیه لالیگا به مناسبت تولد آرات
توپ، هدیه لالیگا به مناسبت تولد آرات

 


آرات و داگلاس کاستا

ستاره برزیلی تیم فوتبال یوونتوس ایتالیا نیز یکی از طرفداران آرات است. داگلاس کاستا در یک تماس تصویری با آرات تمرین کرد و حرکات تکنیکی زیادی را به او آموزش داد. آرات در این جلسه تمرین مجازی بارها مورد تشویق ملی پوش برزیلی قرار گرفت.

  تماس تصویری- آموزشی داگلاس کاستا و آرات
تماس تصویری- آموزشی داگلاس کاستا و آرات
 

آرات و چالش عمر مومنی

به دلیل شیوع ویروس کرونا چالش‌های زیادی در رسانه‌های اجتماعی ابداع شده‌اند که یکی از پرطرفدار‌ترین آن‌ها چالش Six Fanarts است. در این چالش هر گرافیست از دیگران می‌خواهد که 6 شخصیت را به او معرفی کنند تا وی در یک طرح 6 قسمتی از آن‌ها کاریکاتور بکشد. عمر مومنی نیز مثل خیلی از گرافیست‌های دیگر به این چالش پیوست. پای آرات حسینی به طرح عمر مومنی که به عنوان یکی از معروف‌ترین کاریکاتوریست‌های فوتبالی شناخته می‌شود نیز باز شد.  اما نکته جالب توجه این است که پنجمین کاریکاتور این گرافیست مشهور به آرات حسینی مربوط می‌شود.

کاریکاتور آرات توسط عمر مومنی
کاریکاتور آرات توسط عمر مومنی

 

روپایی آرات حسینی

آرات حسینی با 490 روپایی از جوان‌ترین رکوردداران روپایی است. آرات حتی تلاش کرد که رکورد روپایی خود را به عدد 500 نیز برساند، اما در این تلاش تنها توانست 360 روپایی بزند. بعد از اینکه آرات موفق نشد رکورد خود را بشکند ناراحت شد و گریه کرد، اما طرفداران او در شبکه‌های اجتماعی با دلداری دادن، باز هم حمایت خود را نسبت به او اعلام کرده و برایش آرزوی موفقیت کردند.

روپایی زدن های آرات
روپایی زدن های آرات

 


پدر آرات و اعتراضات مردم همیشه در صحنه

 

حتی اگر به تنهایی و در سخت‌ترین شرایط نیز باعث شکوفایی استعداد فرزندت شوی، باز هم از طرف عده‌ای مورد انتقاد قرار خواهی گرفت. البته شاید با توجه به عدم توانایی پدر آرات از دور نگه داشتن فرزندش از حواشی اخیر برخی انتقادات به وی وارد باشد، اما بخش عمده نظرهای منفی مربوط به بابای آرات حسینی اصلا به این حواشی مربوط نمی‌شوند. منتقدین بر این باورند که پدر آرات بیش از اندازه به او سخت می‌گیرد و اجازه کودکی کردن را به او نمی‌دهد. برخی از وبسایت‌ها و مجلات خبری نیز این سخت گیری‌های پدر آرات را به «بازی رولت روسی» تشبیه می‌کنند.

 

تمرینات آرات و پدر
تمرینات آرات و پدر

 

 

خود پدر آرات اما در این باره می‌گوید:

"آرات بچگی می‌کند. چون فقط کلیپ‌های تمریناتش را منتشر می‌کنیم، خیلی‌ها فکر می‌کنند آرات تفریح نمی‌کند. آرات عاشق پارک رفتن است و تقریبا باید هر روز او را به پارک ببرم تا بازی کند. دوستان زیادی دارد. آن‌ها هم خیلی خوب هستند. قبلاً آرات تنها بود و در خانه تمرین می‌کردیم، اما همین حالا بـه باشگاه میرود و با دوستانش تمرین می‌کند که برایش خیلی خوب اسـت. به نقاشی و زبان خیلی علاقه دارد. برای فوتبالش مربی خیلی خوبی دارد."

پدر آرات می گوید: "اگر تنها بخواهم یک چیز به آرات یاد دهم، این است که آرات باید بـه مردم کشور خودش بسیار کمک کند."

 

درد دل پدرانه
درد دل پدرانه

 

اینکه پدر آرات بیش از اندازه به او سخت می‌گیرد یا خیر، مسئله‌ای است که مخالفان و موافقان خود را دارد. اما چیزی که مشخص شده این است که آرات حسینی از زندگی خود خوشحال است و از نظر موفقیت نیز تاکنون بیشتر از اکثر کسانی که چند دهه از او مسن‌تر هستند به موفقیت رسیده است؛ شاید همین دو مسئله فعلا مهم‌ترین چیزهایی باشند که باید به آن‌ها پرداخته شود.

 

پدر پسری
پدر پسری

 


سؤالاتی از آرات توسط یکی از نشریه ها

 

چـه فوتبالیستی را دوست داری؟
اوّل محمد صلاح، دوم رونالـدو، سوم مســی.

 

رونالـدو، محمد صلاح، مســی
رونالـدو، محمد صلاح، مســی

 


 
دوست داری شبیه کدام فوتبالیست باشی؟
دوست دارم سیکس پک‌ هام شبیه رونالدو باشد، دریبل زدنم هم مثل مسی باشد.

 

آرات و رونالدو
آرات و رونالدو

  
بهترین مربی دنیا کیست؟
مـن که مربی‌ها را نمی‌شناسم. «پـدر با خنـده میگوید: مربی بـه این بزرگی کنارت هست، او را نمی‌شناسی؟»

 

آرات و پدر مهربانش
آرات و پدر مهربانش

  
در حال حاضر بین ورزش و درس آرات کدام اولویت دارد؟
آرات پاسخ میدهد: «ورزش»

 

آرات نابغه
آرات نابغه

  
چـه رازی پشت این موفقیت‌ها وجود دارد که بخواهید حالا دیگران آن را بدانند؟
پدر: رازی وجود دارد که نمی‌توانم آن را بگویم. هیچ وقت آن را به آرات هم نمی‌گویم.

 

سخنان پدر آرات
سخنان پدر آرات

 


 
آرات چـه شخصیت کارتـونــی را دوست داری؟
سوباسـا و کاکـرو در فـوتبالیست‌هـا. زیـاد کارتون نمی‌بینم.

 

نحوه شوت زدن آرات (جدید)
نحوه شوت زدن آرات (جدید)
 

 

پشت سر گذاشتن 7 سالگی و شروع سال جدیدی از زندگی
پشت سر گذاشتن 7 سالگی و شروع سال جدیدی از زندگی

 

آرات نابغه
آرات نابغهخسته نباشی نابغه کوچک (جدید)
خسته نباشی نابغه کوچک (جدید)
مسی-بعد-از-این جهان فوتبال

 

 

 


arat.gym

Celebidentity

Plaza

Hamshahrinews

Talab

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
زندگی نامه جو بایدن – چهل و ششمین رئیس جمهور منتخب آمریکا
زندگی نامه جو بایدن – چهل و ششمین رئیس جمهور منتخب آمریکا

جو بایدن، سیاستمدار و نامزد انتخابات ریاست جمهوری دموکرات در سال (1399)2020 است و هم اکنون رئیس جمهور آمریکاست.

زندگی نامه افراد موفق 1399/09/15 مشاهده مطلب

زندگینامه کامل ارشا اقدسی بدلکار شماره یک ایران
زندگینامه کامل ارشا اقدسی بدلکار شماره یک ایران

ارشا اقدسی، بازیگر و بدلکار شماره یک ایران است که در این مقاله به زندگینامه او می پردازیم.

زندگی نامه افراد موفق 1400/05/05 مشاهده مطلب

عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد
عادتی 5 دقیقه ای که زندگی را متحول می سازد

بسیاری از ما در تلاش برای رسیدن به اهدافمان ممکن است کمی خواب را فدای رویایمان کنیم. با این عادت پنج دقیقه ای می تونید بازدهی خوبی در زندگی و کار داشته باشید.

سبک زندگی و موفقیت 1400/06/03 مشاهده مطلب

آموزش 7 مهارت توسط والدین برای پرورش فرزندان موفق
آموزش 7 مهارت توسط والدین برای پرورش فرزندان موفق

این 7 مهارت، بچه های موفق را از «آنهایی که مبارزه و تقلا می کنند» جدا می کنند و به  والدین نحوه تربیت صحیح فرزند موفق را آموزش می دهد.

سبک زندگی و موفقیت 1401/05/22 مشاهده مطلب

پریسا تبریز پرنسس امنیت گوگل کروم
پریسا تبریز پرنسس امنیت گوگل کروم

پریسا تبریز یک بانوی متخصص ایرانی-آمریکایی امنیت رایانه است که به عنوان مدیر مهندسی و هکر در گوگل کار می کند و رسمأ شاهزاده امنیت گوگل کروم لقب گرفته است.

زندگی نامه افراد موفق 1400/03/19 مشاهده مطلب

سیم کشی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی
سیم کشی مجدد مغز برای موفقیت در کارآفرینی

اگر بخواهید موفق باقی بمانید، همه چیز باید تغییر کند. بهترین راه برای کنار آمدن با تغییر، تغییر دادن خودمان است. یا به عبارتی سیم کشی مجدد مغزمان.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/17 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید