اندازه گیری گلوکز در عرق تنها با لمس نوک انگشت 

اندازه گیری گلوکز در عرق تنها با لمس نوک انگشت 
برای افرادمبتلا به دیابت خبر خوبی داریم حاکی از اینکه به زودی با اندازه گیری گلوکز عرق سر انگشتان از دست سوراخ کردن و درد مداوم سر انگشتان خود راحت خواهید شد.

دستگاهی جدید برای اندازه گیری میزان گلوکز در عرق، تنها با لمس نوک انگشت

 

بسیاری از افراد مبتلا به دیابت هر روزه سوراخ های متعدد و دردناک انگشتان خود را برای اندازه گیری میزان قند خون تحمل می کنند. اکنون، در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده شما را در چریان این خبر قرار می دهیم که محققان از ساخت دستگاهی در مجمع ACS Sensors گزارش می دهند که می تواند میزان گلوکز در عرق را با لمس نوک انگشت اندازه گیری کند، و سپس یک الگوریتم شخصی سازی شده تخمین دقیقی از سطح گلوکز خون را ارائه می دهد.

به گفته انجمن دیابت آمریکا، بیش از 34 میلیون کودک و بزرگسال در ایالات متحده به دیابت مبتلا هستند. اگرچه نظارت شخصی بر گلوکز خون یکی از قسمتهای مهم مدیریت دیابت است، اما درد و ناراحتی ناشی از نمونه گیری از خون با سوزن دستگاه تست قند خون می تواند افراد را از آزمایش هر چه بیشتر باز دارد.

روش کار دستگاه جدید اندازه گیری گلوکز خون از عرق
روش کار دستگاه جدید اندازه گیری گلوکز خون از عرق

 

دانشمندان روش هایی را برای اندازه گیری گلوکز در عرق ایجاد کرده اند، اما از آنجا که سطح قند در عرق بسیار پایین تر از خون است، ممکن است با توجه به میزان تعریق و خواص پوست فرد متفاوت باشد. در نتیجه، سطح گلوکز در عرق معمولاً مقدار دقیق قند را در خون نشان نمی دهد. ژوزف وَنگ و همکارانش برای بدست آوردن تخمین دقیق تر قند خون از طریق عرق، خواستند سیستمی را طراحی کنند که بتواند عرق را از نوک انگشت جمع کند، گلوکز را اندازه گیری کند و سپس با توجه تغییرات فردی آن را اصلاح کند.

محققان یک حسگر گلوکز عرق مبتنی بر لمس با یک هیدروژل پلی وینیل الکل در بالای یک سنسور الکتروشیمیایی ساختند که روی صفحه نوار پلاستیکی قابل انعطاف چاپ شده است. چنانچه داوطلبی نوک انگشت خود را به مدت 1 دقیقه روی سطح حسگر قرار دهد، هیدروژل مقدار کمی عرق را جذب می کند. در داخل سنسور (حسگر)، گلوکز در عرق تحت یک واکنش آنزیمی قرار گرفته که منجر به ایجاد جریان الکتریکی کوچکی می شود که توسط دستگاه کوچک دستی تشخیص داده شده بود.

دستگاه تست قند خون فعلی
دستگاه تست قند خون فعلی

 


محققان همچنین قند خون داوطلبان را با آزمایش استاندارد سوراخ کردن انگشتی اندازه گیری کردند. سپس الگوریتمی را شخصی سازی کردند که می تواند میزان گلوکز عرق هر فرد را به سطح گلوکز خون او تبدیل کند. در آزمایش ها، الگوریتم بدست آمده در پیش بینی سطح گلوکز خون، قبل و بعد از غذا، بیش از 95٪ دقیق تر بود. برای کالیبراسیون (واسنجی) دستگاه، فرد مبتلا به دیابت، تنها یک یا دو بار در ماه نیاز به سوراخ کردن انگشت دارد. محققان می گویند، قبل از استفاده از روش تشخیص عرق برای کنترل دیابت، باید یک مطالعه گسترده انجام شود.

 

 


News Medical

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا
جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا

تلسکوپ جیمز وب ناسا بزرگترین تلسکوپ فضایی است که چندی پیش برای آزمایش، سپر خورشیدی آن را باز کردن و الان تونستن طی چند ماه آن را جمع و جور و مرتب کنن.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/01/21 مشاهده مطلب

اپل و سرمایه گذاری بر روی درختان
اپل و سرمایه گذاری بر روی درختان

اپل به تازگی سرمایه گذاری کلانی بر روی یک تکنولوژی باستانی یعنی درختان و کاشت مجدد آنها به منظور حذف کربن از جو انجام داده که به حفظ محیط زیست کمک می کنه.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/01/28 مشاهده مطلب

ارسال انرژی خورشیدی از فضا به زمین
ارسال انرژی خورشیدی از فضا به زمین

نیروی هوایی آمریکا قصد دارد تا با کمک یک ماهواره خورشیدی، انرژی خورشیدی را از فضا به زمین بفرستد!

تکنولوژی و سخت افزار 1400/02/10 مشاهده مطلب

7  نوع چای برای افراد دیابتی
7  نوع چای برای افراد دیابتی

در این بخش، بهترین چای ها، از چای سبز گرفته تا بابونه را برای کمک به بیماران مبتلا به دیابت به منظور کنترل قند خون، کاهش استرس و موارد دیگر آوردیم.

ورزش و سلامتی 1400/03/15 مشاهده مطلب

افزایش ناگهانی اکسیژن با کند شدن چرخش زمین
افزایش ناگهانی اکسیژن با کند شدن چرخش زمین

کاهش سرعت چرخش زمین برای انسان‌ها قابل تشخیص نیست، اما این افت سرعت در طول میلیون‌ها سال آن‌قدر زیاد بوده که موجب تولید اکسیژن بیشتر در جو زمین شده است.

علمی 1400/06/10 مشاهده مطلب

بهترین مکمل برای تقویت قلب 
بهترین مکمل برای تقویت قلب 

تغذیه خوب و عادات زندگی نقش مهمی در حفظ سلامت و عملکرد ماهیچه قلب ایفا می کنند. اما در صورت از دست دادن مواد مغذی خاص، نیاز به مکمل پیدا می کنید.

ورزش و سلامتی 1400/06/13 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید