جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی

سفر و گردشگری 1400/02/28 16:06:52
جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی
گردشگری پایدار در مناظر فرهنگی_شهرهای بزرگ ، جنگل های تاریک و بلندترین قله ها تنها موارد مورد علاقه مسافران نیستند.

گردشگری پایدار در مناظر فرهنگی بهترین مطالب را در سایت بیننده دنبال کنید.

ما همچنین در مناطق روستایی هر کشور بزرگ هستیم که می توانیم زندگی روزمره مردم محلی را در محیط طبیعی آنها دنبال کنیم. این مناطق فرصت های بی پایان برای پیاده روی در جاده های پر از جاده ، باغ های انگور یا حتی دشت های دوردست را فراهم می کنند.

مناظر معمولی فرهنگی در سرتاسر جهان شناخته شده و مقصد محبوب مسافران از سراسر جهان است. حفظ آنها در صورت ادامه نقش اقتصادی و در عین حال حفظ تنوع زیستی از اهمیت حیاتی برخوردار است. مرزها و چمنزارهای سرزمین جنگلی ، بیش از جنگل مجاور ، می توانند گونه های جانوری و گیاهی را حفظ کنند. و آیا تا به حال به این فکر کرده اید که زمین های زراعی خسته کننده چگونه می توانند بدون یک درخت رشد کنند؟

منظر فرهنگی چیست؟

منظر فرهنگی منظره ای ملموس و ملموس است که در نتیجه سبک زندگی آن توسط گروه اجتماعی خاصی شکل گرفته است. اهمیت اکولوژیکی چشم انداز فرهنگی روستایی در زندگی متنوع جانوری و گیاهی آن است که تعادل طبیعی ایجاد می کند. مناظر فرهنگی که به مناظر طبیعی شباهت دارند دارای چندین عنصر جزئی هستند (مرزهای جنگل ، پرچین ها ، گیاهان تالاب ، علفزارها ، بوته ها ، درختان میوه ، سنگ های خشک) که زیستگاه گیاهان و حیوانات بی شماری است. وقتی صحبت از علاقه اقتصادی می شود ، تمرکز بر تولید غذا است ، در حالی که ارزش عاطفی بیشتر مربوط به دلبستگی مردم به فضای فرهنگی خود است.

جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی
جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی

مشهورترین مناظر فرهنگی جهان کدامند؟

صد و پنجاه منظره بی نظیر فرهنگی توسط یونسکو محافظت می شود . یکی از این مناظر تراسهای برنج بالی است. بخشی از عناصر محافظت شده سوباک ، سامانه ای از مزارع برنج و معابد آبی است که تقریباً 20 هزار هکتار را دربرمی گیرد. این یک سیستم مدیریت آب آبیاری جمعی و پیچیده است که ریشه در قرن نهم دارد و هنوز هم توسط کشاورزان استفاده می شود. امروزه ، رنگ سبز تراسهای برنج برای مسافران چشمهای چشم دردناک است و آنها نحوه بقای جامعه محلی را تحسین می کنند.

 

کجا می توانید مناظر فرهنگی را در اروپا ببینید؟

تقریباً تمام منظره هایی که امروزه هنگام مسافرت در اروپا می بینیم به نوعی تحت تأثیر فعالیت های انسانی قرار گرفته اند. چشم اندازي كه در نتيجه كشاورزي شكل گرفت ، اكنون حدود 75 درصد زمين را نشان مي دهد. بیشترین تعداد این مناطق را می توان در اروپای شرقی و جنوبی یافت که در آن چشم انداز از چمنزارهای وسیع ، محصولات دائمی و گیاهان زراعی تشکیل شده است. در مناطق کوهستانی چشم انداز از مراتع کوهستانی ، مناطق peatland و مناطق قابل کشت پراکنده تشکیل شده است. به منظور حفظ تنوع زیستی ، یک منظره نیاز به زیستگاه های مرتع نسبتاً خوب حفظ شده دارد که محصولی از کاربردهای سنتی سنتی زمین است. برخی از گونه ها نیز به این زیستگاه های علفزار مرتبط هستند و در اروپا در معرض خطر قرار گرفته اند.

 

چرا مناظر فرهنگی در انگلستان ارزش بازدید دارند؟

انگلستان به دلیل چشم انداز فرهنگی معمولی خود معروف است که در آن علفزارهای غلتکی معمولاً توسط خطوطی از درختان و درختچه ها به نام پرچین ها تقسیم می شوند. در برخی مناطق ، این پرچین ها 800 سال قدمت دارند و مرزهایی بین مناطق کشاورزی صاحبان مختلف و حتی کلیساهای مختلف دارند. در یک چشم انداز با جنگل کم و بدون جنگل ، این پرچین ها به عنوان پناهگاهی امن برای حیات وحش عمل می کنند. تنوع پرچین ها قسمت مهمی از میراث فرهنگی و منظر است که همراه با دیوارهای سنگی خشک ، کلیساهای جامع قدرتمند ، روستاهای جذاب و سواحل دیدنی منظره ای معمولی را ایجاد می کند.

منطقه دریاچه در شمال غربی انگلیس واقع شده است. این منطقه کوهستانی است که دره ها توسط یخچال های طبیعی تراشیده شده و شکل ظاهری فعلی نتیجه چرای شدید ، بیشتر گوسفندان و زندگی کوهستانی است. خانه ها ، باغ ها و پارک های بزرگ عمداً ایجاد شده اند تا زیبایی چشم انداز را بهبود بخشند. هنرمندان اولین کسانی بودند که از منظره در قرن هجدهم قدردانی کردند ،

 

آیا در کوهستان مناظر فرهنگی نیز وجود دارد؟

شواهد مربوط به سکونتگاههای انسانی سابق را می توان در کوهها نیز یافت ، جایی که سنگها و سطح غیرمعمول شکل آن تاریخ انسان را گواهی می دهد. در پیرنه ، چوپانان از قرون وسطی به طور مداوم در مراتع و مراتع زیر 3904 متری مونت پردو گله می انداختند.

 

نمونه هایی از مناظر مشهور فرهنگی در محیط های مختلف در سراسر جهان

Quebrada de Humanhuaca دره ای در آرژانتین است که در امتداد تماشایی Rio Grande امتداد دارد ، از چشمه رودخانه بالا تا فلات سرد صحرای آند تا دهانه رودخانه ریو لئون در حدود 150 کیلومتری جنوب. به دلیل موقعیت مهم آن 10 هزار سال جمعیت داشته است. مسیرهای معروف سفر از دره عبور می کند و آثار قابل مشاهده گذشته جوامع شکارچی جمع آوری می کند ، امپراتوری اینکا (قرن 15 تا 16) و جنگ برای استقلال در قرن 19 و 20. چشم انداز کوه های رنگارنگ به ویژه فوق العاده است.

چشم انداز ساوانا کوتامماکو در شمال شرقی توگو محل استقرار قبیله باتاماریبا است که خانه های گلی (تاکینتاس) نمادی از کشور است. در این چشم انداز ، طبیعت به شدت با آیین ها و اعتقادات اجتماعی ارتباط دارد. چشم انداز فرهنگی در مساحت 50000 هکتار به دلیل معماری ، ساختار خاص زمین های قابل کشت و جنگل اطراف چشمگیر است. دهکده ها پر از خانه های دو طبقه گلی با سقف های مسطح یا مخروطی است. این خانه ها به قدری بزرگ هستند که می توانند جشن ها و مراسم آغازین را برگزار کنند. در اینجا ، مسافران با دنیای ثروتمند ساوانا و فرصتی برای معاشرت با مردم محلی روبرو می شوند.

چشم انداز فرهنگی جنگل بارانی گابن لوپه-اوکاندا یک عنصر پل غیر معمول بین جنگل گرمسیری متراکم و به خوبی محافظت شده و تعداد کمی ساوانای هنوز زنده مانده است که تنوع زیادی از گونه ها از جمله پستانداران بزرگ و زیستگاه های در معرض خطر را در خود جای داده است. این شامل شواهدی از انتقال پی در پی افراد مختلف است که بقایای گسترده و نسبتاً خوب مسکونی آنها را از بین پشته ها و غارها حفظ کرده است. یک ایستگاه تحقیقاتی در دهکده Mikongo و برخی زیرساخت های گردشگری وجود دارد ، از جمله چند کابین چوبی و یک فضای غذاخوری بزرگ در فضای باز با جنگل بارانی که فقط پنج متر فاصله دارد.

جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی
جاذبه های بی نظیر جاذبه پنهان ، مکانهای دیدنی

چرا لازم است از مناظر فرهنگی محافظت شود؟


ما غالباً از دریچه ای خیره می شویم ، در حالی که حتی به ارزش واقعی آن پی نمی بریم ، به چشم انداز فرهنگی یک منطقه خاص نگاه می کنیم. ما دوست داریم از آن عکس بگیریم و درباره زیبایی آن بنویسیم ، اما غالباً افرادی را که به خلق منظره کمک کردند و تا به امروز با آن زندگی می کنند فراموش می کنیم. با بازدید از مناظر فرهنگی می توانیم صدای آنها را به گوش جهانیان برسانیم ، اما مهم است که آنها را همانطور که هستند رها کنیم. حفظ مناظر ضروری است ، بنابراین آنها می توانند به عنوان فضای زندگی و زیستگاه هم برای مردم و هم برای حیوانات عمل کنند.

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
10 واقعیت درباره "ونیز"
10 واقعیت درباره "ونیز"

آیا تا به حال به ونیز سفر کرده اید؟... در اینجا 10 واقعیت در مورد شهر ونیز وجود دارد که بد نیست، شما هم آنها را بدانید.

سفر و گردشگری 1399/10/20 مشاهده مطلب

ورود بانوان به این مکان ها در دنیا ممنوع می باشد
ورود بانوان به این مکان ها در دنیا ممنوع می باشد

در قرن 21 و در قرنی که در آن زنان به فضا و اعماق اقیانوس ها سفر می کنند، اما همچنان مکان هایی وجود دارند که ورود بانوان به آنجا ممنوع می باشد.

سفر و گردشگری 1400/06/15 مشاهده مطلب

14 هتل منحصر به فرد جهان
14 هتل منحصر به فرد جهان

برای کسانی که از اقامت یک شبه در هتل های استاندارد خسته شدن، در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، برایشان 14 هتل منحصر به فرد در جهان را آوردیم.

سفر و گردشگری 1400/02/12 مشاهده مطلب

پنگوئنی نایاب به رنگ زرد
پنگوئنی نایاب به رنگ زرد

اخیراً یک عکاس حیات وحش عکسی استثنایی از پنگوئنی زرد که "قبلاً هرگز دیده نشده" را به اشتراک گذاشته است. با هم دلیل تفاوت رنگ آن را در این مقاله می خوانیم.

سفر و گردشگری 1399/12/02 مشاهده مطلب

بزرگ ترین قلعه مسکونی در جهان
بزرگ ترین قلعه مسکونی در جهان

قلعه وینزر، بزرگ ترین قلعه مسکونی در جهان است که 900 سال پیش ساخته شده است. برای دانستن تاریخچه ساخت قلعه، مکان آن و دیدن زیبایی‌های آن با ما همراه باشید!

سفر و گردشگری 1399/10/29 مشاهده مطلب

طولانی ترین مسیرهای ریلی در جهان کدامند؟
طولانی ترین مسیرهای ریلی در جهان کدامند؟

اگر به سفرهای طولانی با قطار علاقه مند هستید و می خواهید از منظره طی سفر خود لذت ببرید، در این مقاله طولانی ترین مسیرهای ریلی در جهان آورده شده.

سفر و گردشگری 1400/10/04 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید