امن ترین راه برای انتقال گلدان های خانگی به هنگام اثاث کشی

امن ترین راه برای انتقال گلدان های خانگی به هنگام اثاث کشی
یکی از مشکلات بزرگ ما هنگام اثاث کشی، مربوط به انتقال گل و گلدانهامونه. تو این مقاله برای کمک به شما، پیشنهادات بسیار کاربردی آورده شده.

چگونه گیاهان خانگی خود را با خیال راحت به مکان جدید خود منتقل کنیم؟


تقریباً همه چیز اثاث کشی، سخت و آزار دهنده است و باعث می شود سوگند یاد کنید که دیگر هرگز اثاث کشی نخواهید کرد. اما جابجایی با مجموعه بزرگی از گیاهان آپارتمانی (یا حتی تعداد کمی از آنها)  بسیار پیچیده تر هم خواهد بود. چرا که می خواهید مطمئن شوید که آنها از این جابه جایی جان سالم به در می برند، و یا اینکه گلدان های آنها نمی شکند و خاک آنها هر جایی نمی ریزد و بقیه وسایل شما را کثیف نمی کند.

خوشبختانه، در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، هیلتون کارتر، متخصص حرفه ای در نگهداری گل و گیاه، چند نکته برای انتقال موفقیت آمیز گیاهان خانگی، و سالم نگه داشتن آنها در حین اثاث کشی، به اشتراک می گذارد. و این، آن چیزی است که باید بدانید: 

 

قبل از اثاث کشی

 

چند روز قبل از شروع اثاث کشی - و حتی بسته بندی وسایل – نقل و انتقال گیاهان را انجام دهید. این کار می تواند دردسر زیادی را، در روز اصلی اسباب کشی، از شما دور کند. 
در اینجا دو پیشنهاد کارتر آورده شده است:

از خشک بودن خاک مطمئن شوید

بله، گیاهان برای زندگی به آب احتیاج دارند، اما کار انتقال گیاهانی که خاک آنها به تازگی آبیاری شده دشوارتر است؛ چرا که وزن آنها برای جابجایی سنگین تر می شوند. 

راهکار کارتر این است: این بدان معنی است که اگر قصد دارید یک هفته دیگر اثاث کشی کنید، بهتر است اجازه دهید خاک گیاه شروع به خشک شدن کند، تا گیاه و گلدان بسیار سبک تر و حمل و نقل آن راحت تر باشند ... اگر با گیاهی روبرو هستید که به دفعات نیاز به آبیاری دارد، سعی کنید یک سنبله آب – میخ آبیاری خودکار (Water Spike) -در خاک قرار دهید و یک بطری پر از آب در بالای آن قرار دهید. این امر به مرطوب ماندن خاک، بدون اینکه سنگین شود، کمک می کند.

 میخ آبیاری خودکار (Water Spike)
میخ آبیاری خودکار (Water Spike)

 

 

برای حمل گیاهان خود از گلدان های گلخانه ای استفاده کنید

به گفته کارتر، گذاشتن گیاه شما در گلدان پلاستیکی گلخانه ای، که با همان به منزل آورده بودید، بسیارخوب است، به شرطی که ریشه ها از پایین بیرون نزند. حمل و نقل آنها در گلدان های گلخانه ای- جدا از جعبه ها یا گلدان های سنگینشان - می تواند کار را کمی آسان تر کند.

 

چگونه می توان گیاهان خود را بسته بندی کرد

 

اکنون که وقت بسته بندی است، با صرف کمی از وقت اضافی خود برای انجام دقیق این کار می توانید با رسیدن به مکان جدید خود در وقت (و دردسرهای بعد از آن) کلی صرفه جویی کنید.

 

گیاه و گلدان را بپوشانید

اگر گیاه شما در یک گلدان شکستنی (بدون گلدان پلاستیکی گلخانه) زندگی می کند، کارتر توصیه می کند برای بسته بندی آن از وسایل بسته بندی مخصوص استفاده کنید، بنابراین هنگام حمل و نقل ایمن می ماند. اکنون وقت قسمت بالای گیاه است. 

یک کیسه یا ورق پلاستیکی برداشته و آن را محکم دور لبه بالای گلدان بپیچید. با گلدان  به آرامی روی زمین ضربه بزنید تا مطمئن شوید هیچ یک از خاک ها بیرون نمی ریزد. فقط حواستان باشد که سوراخ های زهکشی را  نپوشانید. این کار برای این است که مطمئن شوید که ریشه ها هنوز هم می توانند نفس بکشند.

 

شاخه های گیاهان بزرگتر را ببندید

برای آسان تر شدن ورود و خروج داخل کامیون ها و یا هنگام عبور از درها، کارتر پیشنهاد می دهد شاخه های گیاهان بزرگتر خود را با نخ گره بزنید و فیکس کنید:

بهترین راه برای شکسته نشدن شاخه های بزرگتر آنها، کشیدن آنها به سمت داخل آن هم به آرامی است. برای این کار، از بست باغبانی ولکرو Velcro یا نخ استفاده کنید تا شاخه ها یا ساقه ها را به آرامی بهم نزدیک کنید و آنها را ببندید. این کار باعث می شود تا شاخه ها و ساقه ها بیشتر از اینکه به سمت خارج متمایل شوند، به سمت بالا بروند.

بست باغبانی ولکرو Velcro
بست باغبانی ولکرو Velcro

 

گیاه را  داخل کاغذ بپیچانید

در انتها، کارتر می گوید که برای محافظت از گیاه در حین اثاث کشی بهتر است که دور تا دور قسمت بالای گیاه را بپیچانید:

از کاغذ کرافت (کاغذی محکم و قهوه ای که برای پاکت سازی و بسته بندی استفاده می شود)، در اندازه بزرگ، برای پیچاندن در اطراف گیاه خود استفاده نمایید. هنگامی که اطراف تمام شاخ و برگ ها را پوشاندید، از نوار چسب برای محکم کردن آن استفاده کنید. این کار هنگام اثاث کشی در ماههای سرد سال هم به شما کمک می کند. همچنین به محافظت از شاخ و برگ در برابر سرمازدگی نیز کمک می کند.

پیچاندن گیاه داخل کاغذ
پیچاندن گیاه داخل کاغذ

 

ظاهراً سرویس های مخصوص انتقال گیاه هم وجود دارد، اما به دلیل  گران بودن، راه حل مناسبی نیست.

 

 

 


Life Hacker

 

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن
اشتباهات رایج در دکوراسیون اتاق نشیمن

آیا شما هم جزو آن دسته از مردم هستید که از اسباب و اثاثیه بزرگ در دکوراسیون منزل خود استفاده می کنند؟ اگر بله، با ما همراه باشید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/10/22 مشاهده مطلب

آپارتمان نقلی ساده ولی جادار
آپارتمان نقلی ساده ولی جادار

با بالارفتن هزینه مسکن برخی خانواده ها توانایی خرید خانه هایی با متراژ بالا را ندارند. در اینجا فضای داخلی یک آپارتمان 40 متری جادار را به نمایش گذاشته ایم.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/11 مشاهده مطلب

نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر
نکاتی برای نظافت منزل از سوی مادرشوهر

در اینجا با تجربیات بسیار مفید یک نفر در امر نظافت منزل آشنا می شویم که همه آنها را از زمانی که وارد خانواده همسرش شد، از مادر شوهرش آموخت.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/15 مشاهده مطلب

7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد
7 چیزی که هرگز نباید با سرکه تمیز کرد

سرکه برای تمیز کردن بسیاری از چیزها عالی است. اما خاصیت اسیدی آن ممکن است باعث ایجاد خردگی در بعضی سطوح شود و به خانه و لوازم خانگی آسیب جدی وارد نماید.

سبک زندگی و موفقیت 1399/11/16 مشاهده مطلب

خوشبوکننده های خانگی
خوشبوکننده های خانگی

احتمالا برایتان پیش آمده که با بوی بد مبلمان، اتومبیل، اتاق و سرویس بهداشتی مواجه بشوید ولی هیچ خوشبوکننده ای در دسترس نداشته اید. می توانید آن را بسازید!

سبک زندگی و موفقیت 1399/12/14 مشاهده مطلب

بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟
بهترین وکیل دیوان عدالت اداری را از کجا پیدا کنیم؟

شاید به خوبی این نکته را بدانید که برای پیش بردن کارهای مربوط به دادگاه لازم است وکیل مجرب و کار آزموده ای را در کنار خود دا...

سبک زندگی و موفقیت 1400/10/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید