شبکه پیش جوش (مش) چیست؟

شبکه پیش جوش (مش) چیست؟
مش ، زیرمجموعه ای از یک فضای هندسی است. غالباً این سلول ها یک مجموعه ساده را تشکیل می دهند. برای آشنایی بیشتر با مش این مقاله را بخوانید.

شبکه پیش جوش (مش)

مش ، زیرمجموعه ای از یک فضای هندسی است. غالباً این سلول ها یک مجموعه ساده را تشکیل می دهند.  مش با استفاده از الگوریتم های رایانه یا توسط  هوش و استعداد  بشری ، بسته به پیچیدگی دامنه و نوع مش مورد نظر ، ایجاد می شود.

مش ها از سلولهای ساده مانند مثلث تشکیل شده اند ، به عنوان مثال ، ما می دانیم که چگونه عملیاتی مانند محاسبات اجزای محدود را روی مثلث ایجاد کنیم ، اما ما نمی دانیم که چگونه این عملیات را مستقیماً در فضاهای پیچیده مانند پل ، انجام دهیم .با انجام محاسبات روی هر مثلث و محاسبه فعل و انفعالات بین مثلث ها ، می توان مقاومت پل را شبیه سازی کرد ، یا آن را روی صفحه کامپیوتر رسم کرد.

تمایز عمده ای بین مش بندی ساختار یافته و  بدون ساختار است. در مش ساختار یافته یک شبکه منظم بین عناصر مش وجود دارد. در مش بندی بدون ساختار ، عناصر ممکن است با الگوهای نامنظم به یکدیگر متصل شوند و دامنه های پیچیده تری نیز تشکیل شود. اگرچه مش ممکن است یک مثلث باشد ، اما فرایند مشبک سازی از مثلث بندی  بسیار متفاوت است و قابل قیاس نیست. هدف از مش بندی این است که شکل را با استفاده از حداکثر مثلث های ممکن به صورت دقیق نشان دهیم و شکل مثلثهای جداگانه مهم نیست. 

 

بسیاری از تکنیک های مش بندی بر اساس اصول مثلث بندی دلونی ، همراه با قوانینی برای افزودن راس ها ، مانند الگوریتم روپرت ساخته شده اند. یک ویژگی متمایز این است که یک شبکه درشت اولیه از کل فضا تشکیل می شود ، سپس رئوس و مثلث اضافه می شود. در مقابل ، الگوریتمهای پیشرو از مرز دامنه شروع می شوند و عناصر را به تدریج فضای داخلی را پر می کنند. تکنیک های ترکیبی هر دو را انجام می دهند. تولید مش ساختار یافته برای شبکه های منظم ، یک فناوری کامل است و از تکنیک های ریاضی استفاده شده برای اطمینان از خطوط شبکه  ، فضای محلول را همواره و دقیق دنبال می کنند. در مش بندی  ساختاری بلوک ، دامنه به زیر مناطق بزرگ تقسیم می شود که هر کدام از آنها یک شبکه ساختاری هستند.

 

دستگاه تولید مش
دستگاه تولید مش

 

توری مش سبک و سنگین:

توری مش به دو صورت مش سبک و مش سنگین و از میلگرد های ساده و آجدار تولید می شود. براي توليد توری مش سبک  ابتدا كلاف هاي 6.5 تحت كشش قرار مي گيرند و به قطر 2 ميليمتر تا 4 ميليمتر تبديل مي شوند. كلاف هاي 2 تا 4 ميليمتر توسط دستگاه هاي شاخه كن به ميلگرد هاي 1 تا 3 متري تبديل مي شوند، سپس ميلگرد ها به صورت مربعي روي هم قرار ميگيرد و به صورت نقطه نقطه جوش مي خورند.  تولید توری مش درشت به دو صورت ساده و آجدار می باشد:

مش با میلگرد  كه از كلاف هاي 6.5 توليد مي شود، ابتدا كلاف 6.5 تحت كشش قرار ميگيرد تا پوسته آن ها بريزد، سپس توسط دستگاه شاخه كن به شاخه هاي 6 متري و 2 متري تبديل مي شود. شاخه هاي 6 متري و 2 متري به صورت طولي و عرضي ( مربعي ) روي هم قرار ميگرد و سپس نقطه نقطه جوش مي خورد.

مش با میلگرد آجدار كه از ميلگرد های به قطر 8 ميليمتر تا 14 ميليمتر توليد مي شود. میلگرد هاي اجدار به طول 12 متر مي باشند، ابتدا توسط دستگاه هاي شاخه كن به طول 6 متر و 2 متر تبديل مي شوند، سپس به صورت مربعي روي هم قرار مي گيرند و به صورت نقطه نقطه جوش مي خورند.

مش سبک و سنگین
مش سبک و سنگین

 

توری مش:

توری مش ساده و آجدار در حالت رول یا برگ به تولید و به فروش می رسد. توری مش کاربرد فراوانی در ساختمان سازی دارد و قیمت خرید توری مش بنابر سایز میلگرد و چشمه تغییر خواهد کرد. توری مش یا توری جوشی نوعی توری مشبک فلزی است که با میلگرد ساده یا آجدار ساخته می شود. این نوع توری که با نام مش جوشی نیز شناخته می شود در صنعت ساختمان سازی و به ویژه برای مسلح کردن بتن فونداسیون به عنوان شبکه میلگردی کاربرد فراوان دارد. برای تولید توری مش جوشی میلگردها را به صورت طولی و عرضی به هم جوش می دهند. دلیل نامگذاری این محصول به نام توری جوشی ، نحوه اتصال میلگردها به یکدیگر میباشد. 

توری مش با توجه به ساختار هندسی و مقاومت شبکه ای بالایی که دارد می تواند باعث سرعت بخشیدن به  عملیات ساخت و ساز شود به این محصول پر کاربرد در جهان ” مش مهندسی” هم گفته می شود علت اصلی استفاده اکثر مهندسان از این محصول، استحکام و تنوع آن است. بطور کلی کالاهای  مهندسی کمی وجود دارد که بتواند با مش رقابت کند. توری مش یک محصول ویژه بوده که به صورت گسترده و مشخص در زمینه های مختلف صنعتی ، ساختمان سازی و کشاورزی استفاده می شود.

 

شرکت وریا نوین صنعت رهام تامین کننده کلیه ی مصالح و ابزار آلات ساختمانی و صنعتی بوده و با اتکا بر توان اجرایی بسیار بالا توانسته است در کنار شرکت های بزرگ و خوش نام در پیشبرد پروژه های بزرگ ملی ایفای نقش نماید .

 

از کجا خرید کنیم؟

برای خرید و سفارش هر یک از محصولات میتوانید با کارشناسان رهام از طریق شماره تماس های زیر ارتباط برقرار کنید.

 

شماره تماس:

09102727637

66728904

66700914

66710761

 

آدرس وبسایت:     https://www.rvns.ir/shop

لینک کانال تلگرام :      [email protected]

راه ارتباطی واتس اپ :  09102949968

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام
چند اشتباه کسب وکارها در اینستاگرام

آشنایی با چند اشتباهی که اکثر کسب و کارها در اینستاگرام مرتکب آن‌ها می‌شوند و شیوه‌های رهایی از این اشتباهات!

کسب و کار و اقتصاد 1399/10/08 مشاهده مطلب

آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟
آیا می خواهید یک فریلنسر شوید؟

آیا می خواهید به عنوان یک فریلنسر شروع به کار کنید؟ در اینجا 5 سؤال آورده شده است که باید قبل از شروع به کار، آنها را بررسی نمایید!

کسب و کار و اقتصاد 1399/11/26 مشاهده مطلب

CRM چیست و چه نکاتی را هنگام خرید CRM باید رعایت کرد؟
CRM چیست و چه نکاتی را هنگام خرید CRM باید رعایت کرد؟

CRM مخفف Customer Relation Management (مدیریت ارتباط با مشتری) است. برای بررسی مزایای CRM و انتخاب بهترین نرم افزار CRM با ما همراه باشید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/01/27 مشاهده مطلب

کسب درآمد از پرورش گل و گیاه
کسب درآمد از پرورش گل و گیاه

اگر از افرادی هستید که پرورش گل و گیاه، رشد و تکثیر آن‌ها را دوست دارید و می خواهید از آن کسب درآمد کنید، انتخاب درستی کرده‌اید و این پست مال شماست.

کسب و کار و اقتصاد 1400/03/02 مشاهده مطلب

پرورش درخت آووکادو و به میوه رساندن آن
پرورش درخت آووکادو و به میوه رساندن آن

از سیر تا پیاز پرورش یک درخت آووکادو از هسته، به علاوه برخی از نکات و فوت و فن های لازم برای به ثمر رساندن میوه آن، در این مقاله گنجانده شده است!

کسب و کار و اقتصاد 1400/03/08 مشاهده مطلب

6 راه آسان برای حضور آنلاین قوی
6 راه آسان برای حضور آنلاین قوی

یک کارآفرین نمونه، هالی کیچنز در خصوص حضور پررنگ داشتن کسب و کار در فضای مجازی، شش راه را به ما پیشنهاد کرده که بهتر است بدانیم.

کسب و کار و اقتصاد 1400/04/01 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید