پوشش دهی رسانه ای مأموریت SpaceX Crew-2 ناسا

پوشش دهی رسانه ای مأموریت  SpaceX Crew-2 ناسا
ناسا تصمیم داره فعالیتهای آتی خود قبل از پرتاب و حین پرتاب ماموریت SpaceX Crew-2 آژانس را به همراه فضانوردان به ایستگاه فضایی، در رسانه ها‌ نمایش بده.

پوشش‌دهی رسانه‌ای مأموریت SpaceX Crew-2 ناسا برای جلسات توجیهی، رویدادها و رادیو تلویزیون

 

ناسا تصمیم دارد فعالیتهای آتی خود قبل از پرتاب و حین پرتاب ماموریت SpaceX Crew-2 آژانس را به همراه فضانوردان به ایستگاه فضایی بین المللی در رسانه ها پوشش دهد. این دومین پرواز چرخشی خدمه SpaceX Crew Dragon و اولین پرواز با دوتا از همکاران بین المللی است. این پرواز به دنبال صدور گواهینامه توسط ناسا برای پروازهای منظم به ایستگاه فضایی به عنوان بخشی از برنامه خدمه تجاری (Commercial Crew Program) آژانس انجام می شود.

مجله اینترنتی بیننده سعی کرده است تا تازه ترین خبرها در مورد ناسا را با شما به اشتراک بگذارد. این پرتاب با موشک فالکون 9 (Falcon 9) در ساعت 6:11 صبح  پنجشنبه 22 آوریل (2 اردیبهشت 1400) به وقت آمریکای شمالی از Launch Complex 39A در مرکز فضایی کِنِدی ناسا در فلوریدا انجام خواهد شد. قرار است Crew Dragon حدود ساعت 5:30 صبح جمعه، 23 آوریل در ایستگاه فضایی مستقر شود. فعالیت های پیش از پرتاب، حین پرتاب و اتصال (استقرار) به طور مستقیم در تلویزیون ناسا، برنامه ناسا و وب سایت آژانس پخش می شود.

 

تصویر خدمه دومین مأموریت طولانی مدت SpaceX Crew Dragon

تصویر خدمه دومین مأموریت طولانی مدت SpaceX Crew Dragon به ایستگاه فضایی بین المللی، SpaceX Crew-2 ناسا، در حین جلسه آموزش در مرکز آموزش SpaceX در هاثورن، کالیفرنیا. از سمت چپ، متخصص ماموریت توماس پسکت (از ESA (آژانس فضایی اروپا)؛ خلبان مگان مک آرتور از ناسا؛ فرمانده شین کیمبرو از ناسا و آکیهیکو هوشید متخصص مأموریت از آژانس اکتشاف هوافضا ژاپن هستند.  مگان مک آرتور در شرف خلبانی سفینه فضایی است که شوهرش، باب بنکن، سال گذشته با آن پرواز کرد.

 

پرواز Crew-2 با فضانوردان ناسا، شین کیمبرو و مگان مک آرتور - که به ترتیب به عنوان فرمانده فضاپیمای ماموریت و خلبان خدمت می کنند، به فضا پرتاب خواهد شد - همراه با فضانوردِ JAXA (آژانس کاوش هوافضای ژاپن)، آکیهیکو هوشید و فضانوردِ ESA (آژانس فضایی اروپا)، توماس پِسکِت، که به عنوان متخصص ماموریت در ایستگاه فضایی برای یک ماموریت علمی شش ماهه خدمت می کنند.

مهلت اعتبارنامه رسانه ای برای پوشش حضوری این پرتاب به پایان رسیده است. اطلاعات بیشتر درباره اعتبارسنجی رسانه از طریق این  ایمیل در دسترس است.

تمام مشارکت رسانه ها در کنفرانس های خبری آتی از راه دور خواهد بود، مگر در مواردی که به طور خاص در زیر ذکر شده است، و فقط تعداد محدودی از رسانه ها به دلیل بیماری همه گیر ویروس کرونا (COVID-19) در کندی مستقر می شوند.

لطفا توجه داشته باشید که امکانات سایت کندی پرس برای محافظت از کارمندان و روزنامه نگاران کندی در کل این رویدادها بسته خواهد بود، به جز تعداد محدودی از رسانه ها که تأییدیه کتبی را در روزهای آینده دریافت می کنند.

تصویر خدمه دومین مأموریت طولانی مدت SpaceX Crew Dragon
تصویر خدمه دومین مأموریت طولانی مدت SpaceX Crew Dragon

 

 

 


The Space Daily

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا
جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا

تلسکوپ جیمز وب ناسا بزرگترین تلسکوپ فضایی است که چندی پیش برای آزمایش، سپر خورشیدی آن را باز کردن و الان تونستن طی چند ماه آن را جمع و جور و مرتب کنن.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/01/21 مشاهده مطلب

رونمایی اپل از ایر تگ خود
رونمایی اپل از ایر تگ خود

اپل ایر تگ را به عنوان یکی از لوازم جانبی های آیفون معرفی می کنه که روشی خصوصی و ایمن است برای یافتن راحت وسایلی در محیط پیرامون گوشی آیفون.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/02/06 مشاهده مطلب

تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا
تلسکوپ فضایی جیمز وب ناسا

تلسکوپ فضایی جیمز وب قرار است جایگزین تلسکوپ فضایی هابل شود.با ما همراه باشید تا با هم به بررسی این تلسکوپ عظیم الجثه و دلایل تاخیر پرتاب آن بپردازیم.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/04/14 مشاهده مطلب

دوبرابر شدن گرمای زمین از سال 2005
دوبرابر شدن گرمای زمین از سال 2005

تأثیرات فعالیت انسان بر تبادل گرما بین جو زمین و محیط فضایی اطراف آن و تغییرات طبیعی در رفتار اکوسیستم سیاره زمین هر دو باعث گرم شدن زمین می شوند.

علمی 1400/04/17 مشاهده مطلب

علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X
علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X

علایم و نشانه هایی برای زمان تعویض باتری هواوی Honor 8X گوشی هواوی Honor 8X یکی از جدید ترین و زیبا ترین مدل های برند هواوی است که ویژگی های مشترک بسیاری ...

تکنولوژی و سخت افزار 1400/08/28 مشاهده مطلب

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل
بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل

بررسی کاربرد و کیفیت انواع پایه نگه دارنده موبایل در بازار صدها مدل از پایه نگه دارنده موبایل یا هولدر گوشی وجود دارد که انتخاب میان آن ها برای بسیاری از ...

تکنولوژی و سخت افزار 1400/11/25 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید