اپل و سرمایه گذاری بر روی درختان

اپل و سرمایه گذاری بر روی درختان
اپل به تازگی سرمایه گذاری کلانی بر روی یک تکنولوژی باستانی یعنی درختان و کاشت مجدد آنها به منظور حذف کربن از جو انجام داده که به حفظ محیط زیست کمک می کنه.

اپل و سرمایه گذاری کلان بر روی درختان برای حذف کربن از جو

 

جنگل کاری مجدد گام بعدی شرکت اپل در مسیر 9 ساله شرکت برای خنثی سازی کربن است. در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده بیشتر در مورد این سرمایه گذاری عظیم و اهداف آن توضیح داده‌ایم. 


•    اپل برای حذف کربن از جو، 200 میلیون دلار در صندوق بازسازی مجدد خود سرمایه گذاری خواهد کرد.
•    جنگل کاری مجدد حرکتی است برای کاشت مجدد زمین های جنگلی خالی به چند منظور.
•    اپل قول داده تا سال 2030 کل زنجیره تأمین خود را از نظر کربن خنثی بسازد.

اپل برنامه های جدید گسترده ای را برای صندوق بازیابی- پروژه ای که حذف کربن و کاشت میلیون ها درخت جدید در سراسر جهان است- اعلام کرده است.

تِک تایتان، غول فناوری می گوید این کار یه ابتکار عمل است که با همکاری کانزرویشن اینترنشنال (Conservation International) و گلدمن ساکس (Goldman Sachs) آغاز شده است و اولین در نوع خود است. صندوق 200 میلیون دلاری هر سال، حداقل 1 میلیون متریک دی اکسید کربن را از اتمسفر خارج می کند - که معادل 200000 وسیله نقلیه مسافری است.

تابستان سال گذشته، اپل هدف بلند پروازانه خود را برای خنثی سازی کامل کربن تا سال 2030 تعیین کرد، یعنی 20 سال زودتر از نقطه عطفی که هیئت بین دولتی تغییر اقلیم ایجاد کرده است. این تعداد با برخی از مناطق اروپا مطابقت دارد، اما در ایالات متحده آمریکا که صنعت در برابر بیشتر استانداردها و وعده های آب و هوایی مقاومت کرده است، کمتر مشاهده می شود.

لیزا جکسون (Lisa Jackson)، معاون رئیس محیط زیست، سیاست و ابتکارات اجتماعی اپل، می گوید: "صندوق بازیابی به اپل کمک می کند تا شکاف پیش بینی شده در برنامه های خود برای کاهش انتشار کربن را ببندد."

"ما حدس می زنیم که بتوانیم حدود 75 درصد از انتشارات کربن موجود در زنجیره تامین و محصولات خود را کاملاً حذف کنیم و به خلوص برسیم. اما هنوز حدود 25 درصد باقی مانده است که حداقل طبق فناوری امروز، الزاماً قادر به حذف آنها نیستیم. بنابراین باید این کربن را از اتمسفر حذف کنیم و اینگونه است که جو خالص می شود. "

جنگل کاری اپل
جنگل کاری اپل

 

 

این اولین مانور جنگل کاری اپل نیست. چندین سال است که، این شرکت بسته بندی خود را به طورمداوم تهیه و در زمینه حفاظت و مدیریت بهتر جنگل ها سرمایه گذاری کرده است.

جکسون، که از سال 2009 تا 2013 مدیر آژانس حفاظت از محیط زیست ایالات متحده بود، می گوید: "درختان، فناوری طبیعت برای کنترل میزان حذف کربن هستند. ما می خواهیم نشان دهیم که چگونه این کار را باید به روش صحیح انجام داد و می خواهیم سودآور باشد." 

"ساده تر بگویم، احیای جنگل دوباره همان چیزی است که به نظر می رسد: بازسازی بیوم های جنگلی، در مکان هایی که درختان قطع و یا حذف شده بودند با کاشت یک تن درخت جدید. اثرات خوب آن شامل فرآوری طبیعی کربن به اکسیژن، و همچنین تثبیت حوضه های آبخیز، بازیابی زیستگاه برای حیوانات و موارد دیگر است. در واقع انواع مختلف زیستگاه  برای موجودات زنده است، با کلی چیزهای جالب علمی تخیلی."

جکسون می گوید: "من همیشه دوست دارم به مردم بگویم درختی را در نظر بگیرند که به عنوان یک نهال شروع می شود و در نهایت با داشتن تنه ای بزرگ رشد می کند و همه آن کربن است. درختان در واقع کربن مورد نیاز خود برای رشد را، از جو دریافت می کنند. بنابراین آنها خدمات بزرگی به این سیاره می رسانند و ما می دانیم که به درد می خورند. "

محققان تخمین می زنند که جنگل های گرمسیری روی کره زمین امروزه بیش از آنچه انسان در طی 30 سال گذشته با سوزاندن ذغال سنگ، نفت و گاز طبیعی ساطع کرده، کربن دارند. جکسون می گوید: "این مقدار با محاسبه میزان مداوم جنگل زدایی است که در آنجا انجام می شود."

همکاری قبلی اپل با کانزرویشن اینترنشنال شامل ترمیم مرداب های تشنه کربن در کلمبیا است – چندل ها، جایی بین گیاهان بامبو و درختان لاغر هستند و در مناطق گرمسیری روی زمین رشد می کنند؛ مانند ساوانا در کنیا.

جکسون می گوید: "هم در [کلمبیا و هم در کنیا]، ما روش ورود جوامع را به این پروژه دوست داشتیم. استقبال از این پروژه به ثروت جامعه می افزاید، نه اینکه ثروت جامعه را استخراج کند."

 

 

 


Popular Mechanics

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
تفاوت‌های فر کانوکشن و سرخ کن هوا پز
تفاوت‌های فر کانوکشن و سرخ کن هوا پز

آیا فر کانوکشن با سرخ کن هوا پز یکی است؟ اگر چنین است، آیا می توانید از آنها به همان شیوه استفاده کنید؟

تکنولوژی و سخت افزار 1399/11/18 مشاهده مطلب

جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا
جمع کردن موفقیت آمیز سپر خورشیدی تلسکوپ جیمز وب ناسا

تلسکوپ جیمز وب ناسا بزرگترین تلسکوپ فضایی است که چندی پیش برای آزمایش، سپر خورشیدی آن را باز کردن و الان تونستن طی چند ماه آن را جمع و جور و مرتب کنن.

تکنولوژی و سخت افزار 1400/01/21 مشاهده مطلب

تپه های شنی آبی در سیاره سرخ
تپه های شنی آبی در سیاره سرخ

آیا در مورد تپه های شنی آبی که به تازگی عکسهاش از مریخ ارسال شده چیزی شنیدی؟ واقعا آبی هستن؟ چرا؟ این مقاله را بخون تا بدانی!

تکنولوژی و سخت افزار 1400/01/22 مشاهده مطلب

ارسال انرژی خورشیدی از فضا به زمین
ارسال انرژی خورشیدی از فضا به زمین

نیروی هوایی آمریکا قصد دارد تا با کمک یک ماهواره خورشیدی، انرژی خورشیدی را از فضا به زمین بفرستد!

تکنولوژی و سخت افزار 1400/02/10 مشاهده مطلب

پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک
پروژه اینترنت ماهواره ای استارلینک

استارلینک نام یک شبکه ماهواره ای است که شرکت خصوصی فضا پیمایی SpaceX در حال توسعه آن است تا اینترنت کم هزینه را به مکان های دوردست هم ارائه بده. دنبالم بیا...

تکنولوژی و سخت افزار 1400/04/16 مشاهده مطلب

آشنایی با ترموکوپل ها: ترموکوپل تیپ K
آشنایی با ترموکوپل ها: ترموکوپل تیپ K

آشنایی با ترموکوپل ها: ترموکوپل تیپ K ترموکوپل متداول‌ترین وسیله اندازه‌گیری دما برای اندازه‌گیری درجه حرارت است. ترموکوپل با مشخصه‌هایی همچون دامنه‌ی زیاد..

تکنولوژی و سخت افزار 1400/08/16 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید