استارباکس با لیوانهای جدید

استارباکس با لیوانهای جدید
استارباکس با درست کردن لیوانهای قابل استفاده مجدد و ترویج فرهنگ استفاده از این نوع لیوان ها در شعب خودش داره برای انهدام لیوانهای یکبار مصرف آماده میشه.

استارباکس برای انهدام لیوانهای یکبار مصرف خود آماده می شود!


فنجان های داغ استارباکس فریبنده و غلط انداز هستند: اگرچه به نظر می رسد از کاغذهای بی خطر و قابل بازیافت ساخته شده اند، اما در واقع با پلاستیک پوشانده شده اند که باعث می شود به عنوان زباله ای خالص و غیرقابل بازیافت تلقی شوند. به لطف این قضیه، استارباکس متوجه این مشکل شد و در سال 2008 قول داده بود که این مشکل را تا سال 2015 حل خواهد کرد. ولی این اتفاق نیفتاد.

لیوان های مخصوص و قابلل استفاده مجدد نوشیدنی های سرد و گرم استارباکس
لیوان های مخصوص و قابل استفاده مجدد نوشیدنی های سرد و گرم استارباکس

 

هنوز هم این تلاش ادامه دارد: سال گذشته استارباکس آزمایش فنجان های قهوه قابل ترکیب با محیط را در پنج شهر جهان آغاز کرد. اما متأسفانه، مصادف شد با رسیدن بیماری همه گیر به اروپا و آمریکای شمالی. که به نوعی جلوی پای آنها سنگ انداخت. (اگرچه استارباکس در مأموریت خود برای از بین بردن نی پلاستیکی ثابت قدم ماند).

اکنون استارباکس دوباره درصدد برآمده تا به تلاش خودش ادامه دهد. این بار، به صورت برنامه ای برای جلب مشتری به استفاده دوباره از فنجان های قابل استفاده مجدد است. CNN این قضیه را موشکافی می کند.

لیوانهای قابل استفاده مجدد استارباکس برای نوشیدنی های گرم
لیوانهای قابل استفاده مجدد استارباکس برای نوشیدنی های گرم

 

فنجان های قابل استفاده مجدد فقط با درخواست مشتری و تنها 1 دلار قیمت دارند که به صورت ودیعه قابل استرداد هستند. وقتی طرفداران پرو پا قرص استارباکس فنجان را برمی گردانند، در سفارش بعدی خود 1 دلار اعتبار به اضافه 10 ستاره به عنوان امتیاز در حساب های پاداش استارباکس خود دریافت می کنند. اگر مشتری مایل به بازگشت به استارباکس نباشد، یک شرکت همکار به نام ریدوِل (Ridwell) فنجان را از درب منزل آنها تحویل می گیرد. هر فنجان قبل از اینکه دوباره به چرخه مصرف برگردد، شسته و استریل می شود. این همان برنامه ای است که توسط Blue Bottle Coffee ، یک زنجیره بسیار کوچکتر، در سال 2019 آغاز شده است.

لیوان های مخصوص استارباکس
لیوان های مخصوص استارباکس

 

در همین حال، در کره جنوبی، استارباکس قصد دارد تمام فنجان های یکبار مصرف را تا سال 2025 از بین ببرد. این تصمیمی نیست که تنها به دلیل نگرانی های زیست محیطی گرفته شده باشد؛ طبق آنچه در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده آورده شده است، کره جنوبی فنجان های یکبار مصرف را برای مشتریان حضوری خود در سال 2018 ممنوع کرد و قانون جدیدی که به تازگی مصوب شده است، به فنجان های قابل استفاده مجدد در تمام شعب رستوران ها و کافی شاپ های زنجیره ای نیاز دارد. مشتریان استارباکس در کره جنوبی نیز بیعانه های لیوان های قابل استفاده مجدد خود را پرداخت کرده و آنها را به کیوسک های ویژه بازمی گردانند.

اولین کیوسک استارباکس برای باز پس گیری لیوان های قابل استفاده مجدددر فرودگاه
اولین کیوسک استارباکس برای باز پس گیری لیوان های قابل استفاده مجدد در فرودگاه

 

هنگامی که Blue Bottle لیوان های قابل استفاده مجدد را معرفی کرد، مدیرعامل آن در ابتدا تصور می کرد که این کار بخاطر آن دسته از افرادی که با لیوان خارج می شوند (که قطعاً هزینه آنها بیش از هزینه بیعانه 1 دلاری است) یک سرمایه گذاری پر ریسک خواهد بود. از آن زمان، Blue Bottle هیچ مطلب جدیدی در مورد این برنامه منتشر نکرده است.

لیوان قابل استفاده مجدد بلو باتل
لیوان قابل استفاده مجدد بلو باتل

 

با این حال، با توجه به اینکه استفاده از استارباکس برای بسیاری از افراد، عادتی روزمره است و شعب زیادی هم دارد، شاید طرفداران استارباکس کمتر فراموش کنند که لیوان ها را پس بدهند.

سطلی از لیوان های استفاده شده استارباکس
سطلی از لیوان های استفاده شده استارباکس

 

نحوه عملکرد به این صورت است: مشتریان می توانند به ازای واریز 1 دلار قابل استرداد بیعانه، یک نوشیدنی گرم یا سرد در فنجان هایی که به تازگی طراحی شده اند، در داخل کافه استارباکس و یا حین رانندگی با خودرو سفارش دهند و یا از طریق نرم افزار استارباکس سفارش خود را ثبت کرده و هزینه آن را پرداخت کنند.

خرید با خودرو
صف خرید استارباکس با خودرو

 

وقتی مشتری ها نوشیدنی خود را تمام کردند، فنجان را با کیوسک غیر لمسی خروجی فروشگاه یا بخش خرید با خودرو اسکن کرده و آن را داخل کیوسک می اندازند.

کیوسک غیر لمسی استارباکس برای باز پس گیری لیوانها
در حال اسکن لیوان جلوی کیوسک غیر لمسی استارباکس که برای باز پس گیری لیوانها تعبیه شده

 

سپس، برنامه استارباکس خود  را اسکن می کنند تا علاوه بر دریافت 10 امتیاز جایزه، 1 دلار خود را نیز در حساب پاداش استارباکس خود دریافت کنند.

کیوسک مخصوص داخل کافه استارباکس
کیوسک مخصوص داخل کافه استارباکس برای قرض گرفتن و پس آوردن لیوانها

 


استارباکس با کمک Ridwell، که خدمات جمع آوری وسایل قابل استفاده مجدد و سخت بازیافت شده را از درب منزل ارائه می دهد، سعی کرده تا گزینه دوم را برای بازگرداندن فنجان های قرض گرفته شده به مشتریان ارائه دهد. مشتریان Ridwell می توانند فنجان های قابل استفاده مجدد استارباکس خود را در کیسه مخصوص آن قرار دهند و آن را در سطل Ridwell خود بیاندازند که در خروجی درب ورودی می باشد. 

سطل جلوی درب منازل شرکت بازیافت رید وِل
سطل جلوی درب منازل شرکت بازیافت رید وِل

 

لیوان ها پس از هر بار استفاده به طور حرفه ای تمیز و استریل می شوند.

 

 Reusable Starbucks Cups
Reusable Starbucks Cups

 


Takeout

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
لاته کدو حلوایی
لاته کدو حلوایی

دوستداران قهوه بخوانند. در این بخش می خواهیم طرز تهیه یک نوشیدنی پاییزه و زمستانه را بهتون آموزش بدیم با نام لاته کدو حلوایی. عاشقش میشین ؛)

غذا و آشپزی 1399/10/12 مشاهده مطلب

شبکه پیش جوش (مش) چیست؟
شبکه پیش جوش (مش) چیست؟

مش ، زیرمجموعه ای از یک فضای هندسی است. غالباً این سلول ها یک مجموعه ساده را تشکیل می دهند. برای آشنایی بیشتر با مش این مقاله را بخوانید.

کسب و کار و اقتصاد 1400/02/09 مشاهده مطلب

مرکز تفریحی ادیسه
مرکز تفریحی ادیسه

در این مقاله قصد داریم تا شما را با یک مکان بزرگ تفریحی و توریستی با معماری مدرن و عجیب آن در مورسیا اسپانیا آشنا کنیم!

فرهنگ و هنر 1400/03/02 مشاهده مطلب

بهترین دستور برای چیز کیک ژاپنی
بهترین دستور برای چیز کیک ژاپنی

بعد از آموزش چیز کیک نیویورکی، الان نوبت چیز کیک ژاپنی رسیده که بافتی یکدست، لرزان و نرم و لطیف داره. بسیار لذیذ و خوشمزه هم است. پس با ما همراه باشید!

غذا و آشپزی 1400/05/04 مشاهده مطلب

گواهی بازرسی کالا چیست و به چه علت مورد استفاده قرار می‌گیرد
گواهی بازرسی کالا چیست و به چه علت مورد استفاده قرار می‌گیرد

گواهی بازرسی کالا مجموعه‌ای از عملیات نمونه برداری، اندازه گیری، آزمایش‌ها و ... است که توسط شرکت بازرسی برای تعیین کیفیت و ک...

کسب و کار و اقتصاد 1400/09/22 مشاهده مطلب

مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید!
مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید!

مهارت نویسندگی خود را دست کم نگیرید و روش های مختلف برای افزایش درآمد را به عنوان یک نویسنده بیاموزید!

کسب و کار و اقتصاد 1401/01/22 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید