فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران
با راه اندازی قابلیت نویگیشن یا مسیریابی گوگل مپ برای ایرانی‌ها احتمالا دقت مسیریابی افزایش می‌یابد.

دسترسی دادن مسیریابی گوگل مپ به کاربران ایرانی!

 

این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، حکایت از این دارد که از 15 اسفند 99، قابلیت مسیریابی گوگل مپ برای کاربران ایرانی هم فراهم شده است و آنها می‌توانند مانند ویز (Waze) از آن برای مسیریابی دقیق استفاده کنند. 

گوگل نویگیشن یا همان سرویس مسیریابی گوگل مپ امکانی برای پیدا کردن راه به صورت هوشمند است. این سرویس از سال‌های ابتدایی در بسیاری از کشورهای جهان دردسترس بود و در سال‌ها اخیر به‌روزرسانی‌های جدیدی هم دریافت کرد، اما این ویژگی در ایران قابل استفاده نبود.

تا پیش از این کاربران ایرانی در داخل ایران تنها امکان استفاده از سرویس دایرکشن (نمایش دورنمای مسیر) را بر روی نقشه گوگل داشتند! اما امکان پیمایش مسیر و استفاده از گزینه‌های راهنما هنگام حرکت (Turn by Turn Navigation) وجود نداشت. به اشتراک‌گذاری لوکیشن هم برای کاربران ایرانی فعال شده است.

اپلیکیشن گوگل مپ به طور پیش‌فرض در دستگاه‌های اندرویدی نصب می‌باشد و بسیاری از کاربران iOS هم از آن استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، مسیریابی به کمک آن، یکی از الزامات کاربران محسوب می‌شود.

با راه اندازی  قابلیت مسیریابی گوگل مپ برای ایرانی‌ها احتمالا دقت مسیریابی افزایش می‌یابد.

باتوجه به حجم داده‌ای که گوگل از موقعیت کاربر‌ها دارد، احتمالا دقت مسیریابی‌ گوگل مپ  از ابزارهای دیگر بسیار بالاتر باشد.

 
چطور از سرویس مسیریابی گوگل مپ استفاده کنیم؟


برای استفاده از این ویژگی کافی است ضمن روشن بودن GPS دستگاه خود، یک مکان یا نقطه‌ی دلخواه را روی نقشه مشخص کنید و از گزینه‌های پایین صفحه «شروع» (Start) را برگزینید تا گوگل مپ مانند برنامه‌ waze یا مشابه آن کار کند.

استفاده از مسیریابی گوگل مپ
استفاده از مسیریابی گوگل مپ
 

 


گوگل در ماه‌های گذشته تغییرات گسترده‌ای را بر روی نقشه اعمال کرده است؛ از جمله اینکه رنگ‌بندی نقشه را به‌روز کرده است، فالو کردن کاربران را ممکن ساخته و امکان تغییر مستقیم زبان در اپلیکیشن بدون نیاز به تغییر زبان کل دستگاه را فراهم نمود. همچنین آیکون‌های تازه‌ای را برای مسیریابی دراختیار کاربران اندروید قرار داد. با دردسترس قرار گرفتن ویژگی مسیریابی در ایران، اکنون کاربران ایرانی هم می‌توانند از این آیکون‌های تازه استفاده کنند.


از سال‌های گذشته به ویژه با کاربرد یافتن تاکسی‌های اینترنتی، مسیریابی توسط اپلیکیشن‌های مختلف نقشه در ایران هم از اهمیت بالایی برخوردار شده است و کاربران بسیاری به آن نیاز دارند. بنابراین فعال شدن این ویژگی برای کاربران ایرانی باعث دسترسی و مسیریابی آسان‌تری به نقاط گوناگون خواهد بود.

 

 


Google Maps

 

شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
بهترین نرم افزار مدیریت پروژه و ترسیم ایده های ذهنی
بهترین نرم افزار مدیریت پروژه و ترسیم ایده های ذهنی

امروز در مجله اینترنتی بیننده قصد داریم به معرفی بهترین نرم افزار مدیریت پروژه و ترسیم ایده های ذهنی بپردازیم.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/09/21 مشاهده مطلب

نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ها از سوی واتس‌اپ با فیسبوک
نحوه به اشتراک‌گذاری داده‌ها از سوی واتس‌اپ با فیسبوک

واتس‌اپ سیاست حفظ حریم خصوصی خود را به‌روز کرده و در آن بخشی را توضیح می‌دهد که چگونه داده‌ها را با سایر برندهای فیسبوک مانند اینستاگرام به اشتراک می گذارد!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/20 مشاهده مطلب

اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام
اشتباهات رایج مربوط به سئو در اینستاگرام

به نظر می رسد انجام سئو برای صفحات اینستاگرام آسان باشد، اما بسیاری از صاحبان مشاغل هنگام بهینه سازی پروفایل خود، چندین اشتباه معمول انجام می دهند!!!

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/21 مشاهده مطلب

پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟
پروتکل رمزگذاری سیگنال چیست؟

از آنجا که پروتکل سیگنال به استاندارد صنعت تبدیل می شود، لازم است بدانید که چه چیزی آن را از سایر سیستم های پیام رسان رمزگذاری شده مبدا به مقصد جدا می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/27 مشاهده مطلب

Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!
Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!

گوگل، به تازگی Chrome 88 را منتشر کرد و پشتیبانی از Adobe Flash Player را برای همیشه از بین برد و به دوره اینترنت پایان داد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/05 مشاهده مطلب

چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟
چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟

گوگل هر روز با میلیاردها وب سایت کار می‌کند. چگونه این کار را انجام می‌دهد و چگونه می توانید توجه بیشتری را از سوی گوگل و جستجوگرها به خود معطوف کنید؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/13 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید