فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران

فعال شدن قابلیت مسیریابی گوگل مپ در ایران
با راه اندازی قابلیت نویگیشن یا مسیریابی گوگل مپ برای ایرانی‌ها احتمالا دقت مسیریابی افزایش می‌یابد.

دسترسی دادن مسیریابی گوگل مپ به کاربران ایرانی!

 

این مقاله از مجله اینترنتی بیننده، حکایت از این دارد که از 15 اسفند 99، قابلیت مسیریابی گوگل مپ برای کاربران ایرانی هم فراهم شده است و آنها می‌توانند مانند ویز (Waze) از آن برای مسیریابی دقیق استفاده کنند. 

گوگل نویگیشن یا همان سرویس مسیریابی گوگل مپ امکانی برای پیدا کردن راه به صورت هوشمند است. این سرویس از سال‌های ابتدایی در بسیاری از کشورهای جهان دردسترس بود و در سال‌ها اخیر به‌روزرسانی‌های جدیدی هم دریافت کرد، اما این ویژگی در ایران قابل استفاده نبود.

تا پیش از این کاربران ایرانی در داخل ایران تنها امکان استفاده از سرویس دایرکشن (نمایش دورنمای مسیر) را بر روی نقشه گوگل داشتند! اما امکان پیمایش مسیر و استفاده از گزینه‌های راهنما هنگام حرکت (Turn by Turn Navigation) وجود نداشت. به اشتراک‌گذاری لوکیشن هم برای کاربران ایرانی فعال شده است.

اپلیکیشن گوگل مپ به طور پیش‌فرض در دستگاه‌های اندرویدی نصب می‌باشد و بسیاری از کاربران iOS هم از آن استفاده می‌کنند. بدین ترتیب، مسیریابی به کمک آن، یکی از الزامات کاربران محسوب می‌شود.

با راه اندازی  قابلیت مسیریابی گوگل مپ برای ایرانی‌ها احتمالا دقت مسیریابی افزایش می‌یابد.

باتوجه به حجم داده‌ای که گوگل از موقعیت کاربر‌ها دارد، احتمالا دقت مسیریابی‌ گوگل مپ  از ابزارهای دیگر بسیار بالاتر باشد.

 
چطور از سرویس مسیریابی گوگل مپ استفاده کنیم؟


برای استفاده از این ویژگی کافی است ضمن روشن بودن GPS دستگاه خود، یک مکان یا نقطه‌ی دلخواه را روی نقشه مشخص کنید و از گزینه‌های پایین صفحه «شروع» (Start) را برگزینید تا گوگل مپ مانند برنامه‌ waze یا مشابه آن کار کند.

استفاده از مسیریابی گوگل مپ
استفاده از مسیریابی گوگل مپ
 

 


گوگل در ماه‌های گذشته تغییرات گسترده‌ای را بر روی نقشه اعمال کرده است؛ از جمله اینکه رنگ‌بندی نقشه را به‌روز کرده است، فالو کردن کاربران را ممکن ساخته و امکان تغییر مستقیم زبان در اپلیکیشن بدون نیاز به تغییر زبان کل دستگاه را فراهم نمود. همچنین آیکون‌های تازه‌ای را برای مسیریابی دراختیار کاربران اندروید قرار داد. با دردسترس قرار گرفتن ویژگی مسیریابی در ایران، اکنون کاربران ایرانی هم می‌توانند از این آیکون‌های تازه استفاده کنند.


از سال‌های گذشته به ویژه با کاربرد یافتن تاکسی‌های اینترنتی، مسیریابی توسط اپلیکیشن‌های مختلف نقشه در ایران هم از اهمیت بالایی برخوردار شده است و کاربران بسیاری به آن نیاز دارند. بنابراین فعال شدن این ویژگی برای کاربران ایرانی باعث دسترسی و مسیریابی آسان‌تری به نقاط گوناگون خواهد بود.

 

 


Google Maps

 

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
  • {{item.Name}}
    {{item.DateTimeLocalized}}
    {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
سیگنال یا واتس‌اپ؟
سیگنال یا واتس‌اپ؟

حتما این روزها متوجه آپ‌دیت جدید واتس‌اپ، ادغامش با نرم‌افزار فیسبوک و همچنین معرفی سیگنال شده‌اید. حال چرا بهتر است به جای واتس‌اپ از سیگنال استفاده کنیم؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/10/25 مشاهده مطلب

Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!
Google Chrome 88 بدون پشتیبانی از Flash منتشر شد!

گوگل، به تازگی Chrome 88 را منتشر کرد و پشتیبانی از Adobe Flash Player را برای همیشه از بین برد و به دوره اینترنت پایان داد.

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/05 مشاهده مطلب

چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟
چگونه گوگل را وادار کنیم تا به وب سایت ما توجه کند؟

گوگل هر روز با میلیاردها وب سایت کار می‌کند. چگونه این کار را انجام می‌دهد و چگونه می توانید توجه بیشتری را از سوی گوگل و جستجوگرها به خود معطوف کنید؟

نرم افزار و برنامه نویسی 1399/11/13 مشاهده مطلب

راهنمای کامل سئو کپی رایتینگ
راهنمای کامل سئو کپی رایتینگ

در این راهنمای جامع، بایدها و نبایدهای سئو کپی رایتینگ و یک فرآیند گام به گام برای بهینه سازی محتوای خود برای کسب رتبه بالاتر در گوگل را خواهید آموخت.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/05/25 مشاهده مطلب

اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل
اضافه کردن گزینه Presearch در اندروید توسط گوگل

گوگل، موتور جستجوی خصوصی Presearch را به عنوان گزینه پیش فرض در دستگاه های اندروید در انگلستان و اروپا اضافه می کند.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/06/11 مشاهده مطلب

12 سؤالی که هنگام استفاده از آژانس سئو باید پرسید
12 سؤالی که هنگام استفاده از آژانس سئو باید پرسید

استفاده از یک آژانس سئو داخلی می تواند به ارتقاء کسب و کار داخلی شما کمک کند. در این مقاله از مجله اینترنتی بیننده نحوه ارزیابی آژانس‌های سئو را بیاموزید.

نرم افزار و برنامه نویسی 1400/08/10 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید