زنان مسن و موهای بلند: اغوا کننده یا نامناسب

فرهنگ و هنر 1399/12/11 23:30:47
زنان مسن و موهای بلند: اغوا کننده یا نامناسب
با پا به سن گذاشتن، سبک و استایل و سایر عادتها تنظیم می شوند و این امر شامل نحوه درست کردن موها نیز می‌شود. پس با ما همراه باشید!

زنان مسن و موهای بلند : جذاب یا نامناسب

 


چرا موضوع زنان مسن و موهای بلند مهم است؟ 

 

عارضه جانبی و گریز ناپذیر سالخوردگی، و آنچه که به احتمال زیاد بسیاری از خانم‌ها در آینده خود پیش بینی نمی کنند، این است که میزان برازندگی و شیوه‌های آرایش شما باید تغییر کند و سازگار شود. مهم نیست که دلیل پیری را بدانید، با پا به سن گذاشتن، سبک و استایل و سایر عادتها تنظیم می شوند و این امر شامل نحوه درست کردن موها می‌شود.

ممکن است شما در تمام طول زندگی خود موهای خود را با یک سبک مشخص کوتاه کرده باشید. یا ممکن است جزء آن دسته از افرادی باشید که هر شش ماه یک بار ظاهر خود را کاملا  تغییر می‌دهد. هرچه که باشد، تصورات ومفاهیم پیشین خاصی در مورد مدل موی مناسب برای یک زن مسن، وجود دارد.

مو نقش بسیار مهمی در بیان سبک و سلیقه ما دارد و چیزی است که ممکن است با افزایش سن از بروزرسانی آن بهره مند شود و امروزی‌تر به نظر برسد. 
حقیقت این است که، توجه به این نکته مهم است که همانطور که استفاده از سایه رژگونه اشتباه یا مرتب نکردن ابروها می‌تواند به طور ناخواسته باعث پیر شدن شما شود، داشتن مدل موی اشتباه نیز می تواند نقش مهمی در این زمینه داشته باشد.

این به معنای این نیست که بگویید باید آزادی عمل و حق انتخاب‌های خود را محدود کنید، و فقط به این فکر باشید که گاهی اوقات نگاهی به خود بیاندازید.

این مقاله  از مجله اینترنتی بیننده به مسئله موهای بلند در زنان مسن می‌پردازد. اگرچه ممکن است متوجه شده باشید که بیشتر همسن و سالان شما با گذشت زمان و افزایش سن، موهای خود را کوتاه می کنند، اما اگر جزء کسانی هستید که تمام عمر موهای بلند داشته اند و تمایلی به ایجاد چنین تغییر اساسی ندارند، به خواندن این مقاله ادامه دهید؛ چرا که مروری است بر آنچه صنعت زیبایی در مورد این موضوع خاص می‌گوید.

 

انتخاب مدل موی مناسب در افراد سالخورده
انتخاب مدل موی مناسب در افراد سالخورده
 

 


آیا زنان بالای 50 یا 60 سال هم می توانند موهای بلند داشته باشند؟

 

با افزایش سن، موهای شما نیز بلند می یابد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از خانم های مسن تر، برای مقابله با آشکار شدن علائم این دوره، کوتاه نگه داشتن موهای خود را انتخاب می کنند. برخی از تغییرات اجتناب ناپذیر عبارتند از:

•    کاهش رنگدانه‌های مو، که به تدریج خاکستری یا سفید می شوند.
•    از دست دادن بافت حجیم مو؛ در نتیجه نازک و شکننده می شوند.

همچنین موهای شما به مرور زمان زبرترشده و وز می کنند، که این‌ها همه از عوارض جانبی سالها قرار گرفتن در معرض محصولات مو و آلاینده های خارجی است.

گذشته از علائم جسمی بالارفتن سن، قبلاً این انتظار وجود داشت که زنان مسن‌تر باید مدل موهای "مناسب سن خود و آراسته تری" داشته باشند. از آنجایی که موهای بلند و افشان معمولاً برای دختران و زنان جوان تر ایده‌آل‌ به نظرمی‌رسد، در مورد زنان مسن برعکس است.

به نظر می رسد کوتاه کردن موها در این رِنج سنی، امری عادی است که باید بعد از رسیدن به نقطه خاصی از زندگی خود انجام دهید.

اگر اعتقاد دارید که این بهترین مسیر برای شماست، قطعاً باید آن را امتحان کنید. البته، این بدان معنا نیست که زنان بالای 50 سال نمی توانند موهای خود را بلند کنند. 

حالت دادن به موها، انتخابی شخصی است که نباید با وسوسه دیگران بر شما حاکم شود، مخصوصا اگر تغییری باشد که با آن اصلا احساس راحتی نمی‌کنید. بسیاری از شخصیت های معروف و مسن هم از این الگوی کوتاهی مو سرپیچی می‌کنند و موهای خود را با ظرافت و بسیار زیبا بلند می‌کنند.

 • اگر می خواهید همچنان موهای بلندی داشته باشید، بهترین راه این است که فراموش نکنید که باید تا آنجا که ممکن است آنها را سالم نگه دارید.
 • هنگام مدل دادن و رنگ کردن موهای خود حواستان باشد که موهایتان در بهترین شرایط ممکن باقی بماند.
 • اگر تصمیم گرفته‌اید که موهایتان خاکستری نشود، وقتی ممکن است مدام وسوسه شوید موهای خود رنگ کنید، مواد شیمیایی موجود در بیشتر رنگ‌ها ممکن است در طولانی مدت، به موها آسیب برسانند. با این حساب، تا آنجا که ممکن است سعی کنید تا بین جلسات آرایشگاه یا سالن زیبایی خود بیشتر فاصله بیاندازید.
 • اگر شیفته استفاده از فرکننده‌های حرارتی (بابلیس) و سشوار هستید، استفاده از این ابزار را به حداقل ممکن برسانید و برای خشک کردن موهای خود آنها را در معرض باد یا هوا قرار دهید.
 • از محصولاتی استفاده کنید که برای ضخیم شدن و تغذیه مو طراحی شده اند، مانند شامپوهایی که سرشار از کراتین هستند؛ پروتئینی اصلی که به سلامت مو کمک می کند.
 • در آخر، شما باید برنامه مراقبت از مو خود را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید، مانند انجام هفتگی درمان مو و پوست سر یا مشورت با یک متخصص پوست در مورد سایر روشهایی که می‌توانید دنبال کنید. به یاد داشته باشید، هرچقدر با موهای خود بهتر رفتار کنید، احساس بهتری خواهید داشت.

 

آیا موهای بلند باعث پیرتر یا جوانتر نشان دادن زنان می شود؟

 

همانطور که قبلاً بحث شد، این عقیده که زنان مسن نباید از موهای بلند استفاده کنند اعتقادی است که باید باطل شود. شما باید بتوانید آن کاری را  انجام دهید که در آن احساس امنیت می کنید. به خصوص اگر فاکتورهای دیگری را قبلاً در نظر گرفته باشید، مانند اینکه نگهداری از آن می تواند در سبک کلی زندگی شما جای بگیرد یا اگر از قبل مدلی را در نظر گرفته‌اید که به شما می آید. 
و هیچ دلیلی وجود ندارد که موهای بلند هم نمی توانند به شما کمک کنند تا جوانتر به نظر برسید. فقط اینکه، مانند اکثر موارد، استثناهای خاصی در هر قاعده وجود دارد، و باید توجه داشته باشید که هنگام در نظر گرفتن موهای بلند این نکات را کاملاً در نظر بگیرید.

اولین قانون کلی این است که طول باید مناسب و قابل قبول باشد. باور کنید یا نکنید، مویی که بیش از حد بلند باشد، تا جایی که به کمر برسد، این قطعاً باعث بالا رفتن سن خواهد شد. گذشته از آن، موهایی که بسیار بلند هستند توجه را به سمت شکنندگی و زبری مو جلب می کنند و فقط بر روی زمانی که برای بلند کردن آنها گذاشته‌اید، تاکید دارند. 

پیشنهاد دوم این است که حواستان باشد که مدل برش موهایتان به صورت از جلو کوتاهتر و از پشت بلندتر نباشد. این سبکی بسیار قدیمی است و به همان اندازه حرف دارد. انتهای موها را صاف و یکدست بزنید و یا قسمت جلوی آن را کمی بلندتر. علاوه بر این، یک اشتباه دیگر در مورد موی بلند، نگه داشتن آن به صورت کاملا یکنواخت و صاف و بدون حجم (کم پشت) است. درصورتیکه به صورت حرفه ای صاف نشده باشند، مدلی را برای کوتاهی انتخاب نمایید که راهی برای استفاده از حجم باقی مانده مو خود پیدا کنید.

 

مدل موی باب بلند
مدل موی باب بلند
 

 

مدل موهایی برای زنان بالای 50 سال برای جوان‌تر به نظر آمدن

 

روش های مختلفی برای داشتن موهای بلند وجود دارد که هم ویژگیهای شما را برجسته می کند و هم در آینده مدل موی شما خواهد شد. بنابراین اگر مدلهای مختلف و جدید مو را دوست دارید و آماده امتحان آنها هستید، بررسی کنید که چه کاری می توانید با موهای خود انجام دهید تا موهای شما بلند بماند اما درخشش جوانی را نیز در خود داشته باشد.

1. مدل موی باب بلند

هیچ چیز نمادین تر از باب بلند نیست. مدل موی مرسوم، مد روز که به دلیل ماهیت جهانی محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. این برش برای کسانی که موهای نازک تری دارند بسیار مناسب است و با بلندی آن که درست زیر شانه‌ها می رسد برای همه فرمهای صورت زیبا و دلربا است. از آنجایی هم که ترجیح داده می شود که زنان مسن‌تر، قسمت جلوی موهای خود را بلندتر کنند، این سبک خاص برای جوانها و مسن‌ترها بهترین است. مدل باب بلند، همچنین با از لاغرتر نشان دادن صورت، نمایان کردن فرم فک و لاغرتر نشان دادنتان، شما را جوان‌تر جلوه می دهد.

2. مدل حالت دار نرم و لطیف

این برای خانمهایی که موهایشان ضخیم تر است کاملا مناسب است؛ زیرا موهای بلند و لایه دار وسیله‌ای عالی برای فرم دادن به صورت و برجسته کردن فرم منحصر به فرد صورت شماست. پیچ و تاب‌های ملایم نیز باعث نرمی و لطافت موهای شما می شوند که از زبر و ضخیم نشان دادن موها در سنین بالاتر جلوگیری می کنند.

3. موهای لایه ای

به طور کلی مدل‌های لایه‌ای مو برای موهای بلند ایده آل هستند؛ زیرا موجب پرپشت نشان دادن آن بافت و حجم مورد نیاز و از دست رفته در موهای بزگسالان می شود. همان لایه‌های مو همچنین موهای شما را از حالت سستی و یکنواختی در می آورد و به این ترتیب از کهنه شدن آنها جلوگیری می کند. حواستان باشد که لایه‌ها به اندازه کافی بلند باشند و از چانه یا نزدیک چانه شما شروع شوند، زیرا این امر باعث می شود  مد روزتر و ظریف تر به نظر برسند.

4. مدل نیمه جمع

این نوع مدل موها همیشه ایده خوبی است اگه بخواهید تأثیری دائمی و جذاب داشته باشد. و به خصوص در زنان مسن با موهای بلند بسیار خوب عمل می کند، زیرا ظاهری دخترانه و جوان تر به آنها می‌دهد، مخصوصا وقتی که قسمت تاج سر خود را مقداری حجم بدهید.

5. مدل کوتاهی مو تا سر شانه

موهای بلند تا شانه در کل جهان مورد پسند و دلربا است. حال اگر درست تا شانه‌ها و یا کمی پایین‌تر از آنها باشند که چه بهتر. این مدل مو روشی ایده آل برای فرم دادن به صورت است و با هر رنگ مویی سازگاری دارد. خواه بخواهید به طور طبیعی سفید شود یا آنها را به رنگ قبلی خود درآورید. کارهای مختلفی می توانید با این مدل موی خود انجام دهید، مانند لایه‌های در هم، پر یا لایه های ترکیبی که نسبت به برش‌های یکدست، جذاب تر هستند.

6. هایلایت‌ها

مدل موی بلند همراه با هایلایت، روح تازه ای به ظاهر شما می دهد و به مو عمق و بعد می بخشد. حتی باعث می‌شود آنها چذاب‌تر و حجیم تر به نظر برسند. هایلایت‌ها هم  با هر مدل مویی سازگاری دارند، اما در صورتی که به طور طبیعی در موها قرار بگیرند، در مقایسه با رگه‌های پرتر، چشمگیرتر می شوند.

 

با چتری یا بدون چتری؟

 

تصور غلط دیگری که در میان زنان مسن وجود دارد این است که موی چتری فقط مخصوص جوانان است. در حقیقت، موی چتری، در صورت استفاده صحیح، می تواند در کاهش علائم ظاهری پیری کمک زیادی کند. 
داشتن چتری صورت شما را کوچکتر و در نتیجه جوان تر نشان می‌دهد. اما حواستان باشد که چتری خود را خیلی کوتاه نکنید. مطلوب ترین اندازه برای چتری تا جایی است که خطوط ظریف اطراف چشم شما را مشخص نکنند است؛ یعنی به اندازه‌ای پایین بیایند تا پیشانی را بپوشانند.

این کار همچنین باعث لطیف شدن ویژگی‌ها و کاهش اثر چین خوردگی‌های ناخوشایند روی صورت شما می شود. ترفند موی چتری این است که می توانید نوع مناسب خود را انتخاب کنید. موهای چتری نرم و حجیمی را در نظر بگیرید که کنار رفته‌اند، یا چتری‌های صاف و تمیز را که هم با سلیقه کوتاه شده‌اند و هم امروزی هستند. 

مشابه موهای بلند، بعضی از موهای چتری هم نیاز به نگهداری منظم دارند، مانند اصلاح هر دو تا سه هفته یک بار. مطمئن شوید که چتری های انتخابی شما برای بافت مو و فرم صورت شما مناسب است. اگر موهای شما بسیار نازک است، چتری‌ای را انتخاب نمایید که خیلی یکدست نباشد. به طور کلی، موی چتری بامزه و جذاب هستند و نه تنها این حس را به شما می دهد که جوان تر به نظر می رسید، بلکه باعث داشتن حس جوانی نیز می شود.

 

در پایان، انتخاب داشتن موهای بلند، حتی پس از رسیدن به سن خاصی یک انتخاب شخصی است که نباید نظر و وسوسه اطرافیان بر روی آن تاثیر بگذارد. مانند تغییر روال آرایش، مدل موهای شما نیز می توانند طوری انتخاب شوند که با آرایش شما متناسب باشند. داشتن موهای بلند هیچ چیز ناخوشایند و خجالت آوری نیست، اما قطعاً به توجه بیشتری نیاز دارند، بنابراین قبل از هر چیز مطمئن شوید آمادگی پذیرش آن مدل را برای مدتی طولانی دارید یا خیر.

 

 

 

 WINSOME TO WISDOM

نظرها
نظر جدید
امتیاز
captcha
 • {{item.Name}}
  {{item.DateTimeLocalized}}
  {{item.Text}}
شاید به این مطالب هم علاقه مند باشید
شب یلدا
شب یلدا

این جشن انقلاب زمستانی، با قدمتی 7000 ساله، در 30 آذر هر سال برگزار می شود و یکی از باستانی ترین جشنواره های پارسی به شمار می رود.

فرهنگ و هنر 1399/10/01 مشاهده مطلب

"میَزد"، سفره شب یلدا
"میَزد"، سفره شب یلدا

یکی از مهمترین، خوشمزه ترین و هیجان انگیزترین بخش های شب یلدا، سفره شب یلدا و تنقلات و خوردنی های لذیذ و جذاب آن است.

فرهنگ و هنر 1399/10/01 مشاهده مطلب

شب یلدا در ایران
شب یلدا در ایران

این مطلب به شما کمک خواهد کرد تا با رسوم مختلف مردم در نقاط مختلف ایران عزیزمان آشنا شوید.

فرهنگ و هنر 1399/10/01 مشاهده مطلب

نویسنده و مترجم افتخاری مجله اینترنتی بیننده شوید
نویسنده و مترجم افتخاری مجله اینترنتی بیننده شوید

نویسنده و مترجم افتخاری مجله اینترنتی بیننده شوید و استعداد خود در نویسندگی و ترجمه را به رایگان و با نام خود به دیگران نشان دهید.

فرهنگ و هنر 1399/12/19 مشاهده مطلب

تقویت مو با تغذیه مناسب
تقویت مو با تغذیه مناسب

اگر روی موهای خودتون حساس هستین و یا ریزش شدید مو دارین، این مقاله توضیحاتی درباره رژیم غذایی مناسب برای تقویت مو آورده است.

ورزش و سلامتی 1400/02/21 مشاهده مطلب

سپندارمذگان، روز عشق ایرانی
سپندارمذگان، روز عشق ایرانی

سپندارمذگان یا جشن اسپندگان یکی از جشن‌های ایران باستان است که هر ساله در روز 29 بهمن برگزار می‌شود و به روز بزرگداشت عشق و زمین مشهور است. 

فرهنگ و هنر 1400/11/05 مشاهده مطلب

لطفاً صبر کنید